Přejít na obsah

Jakou pojistku


Doporučené příspěvky

Kde se vloudila chybička? Kooperativa nabízí 0 % spoluúčast, avšak 2 tisíce je minimální poplatek vždy (i u spoluúčasti 5 %, 10 %).

Takže když mi vykradli auto, doložila jsem škodu a poslali mi na účet částku sníženou o 2 tis. Kč.

Upraveno uživatelem Morgaine
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mno z ČSOB se soudím už par let , mněl jsem pojištěné jak povoníné tak havarku + kradež spoluučast 10 procent , fizly auto našly za 14 dní v najký garaží napul rozebrané a poškozené :( a pojištovna řekla že zaplatí jen opravu auta , auto jsem nepřevzel z tim že bylo v pořadku než ho ukradly a chcí zaplatit celou cenu auta - 10 procent spoluučast , nakonec jsem to dal k soudu jelikož se nemněly k placení .

A to není jediný problem co mám z ČSOB další je, řidič co mi spusobil ujmu na zdravy svým autem mněl pojstku u čsob poviné ručení , uhrada za ujmu na zdraví pojíštovna nezplatila celou tedy to co jsem po nich požadoval , tak se sněma do dneska soudím ! a to už je 9 let :) od urazu

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

já měl českou pojišťovnu..2x odřenej bok auta..měněny kola + dveře jednou cena 35tis..podruhé k 60tis a plnili bez kecu hned....spoluučas 5000kč

 

teď budu chtít taky poviný+krádež +bouračka+zvíře aspoň a pořád tápu...nejhorší je že nemám žádné bunusy a nic...předchozí auto bylo napsáno na rodiče(tenkrát se bralo na lízačku a mě to nechtěli dát,měl jsem škraloup)....jediné co mám na sebe je 5let motorka....jde to nechat napsat na přítelkyni...?ta má bonusy dobrý co jsme zjišťovali...auto na mě a pojistky na ní?v září už budeme manželé.Dá se to?mě vychází poviný+havarijní na cca 10tis jí na 6000kč a míň....

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Jo takto...no me udelal navrh nas clovek a vychazelo to na nejakych 4 800 za rok, ale to jsem tu smlouvu vubec nevidel. Prenyslim teda jeatli do toho jit nebo ne. Pres noc parkuju na zahrade. Napr. Dnes me vzbudilo nejaky otvirani brany...takze jsem okamzite vyletel z postele k oknu a nastesti nic..... asi se mi jen neco zdalo :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já jsem platil loni povinné ručení u axy 4250Kč včetně připojištění předního skla. Minulý měsíc mi přišel pozdrav z pojištovny že příští roku už nebudu platit 4250kč ale 8 150kč :) takže jsem tam zavolal, bylo mi řečeno že od nového roku jsou nějaké nové podmínky nebo co, zkrátka že to tak je v pořádku.Paní jsem poslal slušně k čertu a teď jsem pojištěný u uniqy za 5 070kč (včetně čelního okna). Havarijko jsem neřešil, v práci parkuju za bránou, z okna na auto vidím a doma je v garáži. Riziko tam pořád nějaké je snad se mi zlodějíček vyhne širokým obloukem.

 

Odkaz ke komentáři

Ne nebyla to žádná online smlouva, měl jsem ji 2 roky po sobě a v pořádku, ale teď to přehnali, ten dopis můžu klidně oskenovat. Je to dost protože je to teprve mé druhé auto, bonus 36měsíců a nízký věk (24). Taky je samozřejmě důležité na jakou škodnou částku se pojistka vztahuje já ji mám myslím na 70 mil. minimum je myslím 35mil? Ta je samozřejmě levnější.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

Ahoj,

 

potřeboval bych doporučit co nejlevnější formu povineho ruceni. Mam octavii rv.2000 81kw. Co jsem se dival napr do alianz, tak po me chteji 10k za obyc balicek rocne... coz je 883 mesicne !!! Ridicak mam 3 roky...

 

jeste jsem slysel o zajimave finte, Vlastnikem vozu bych bych byl ja, byl bych zapsan i v TP. Lze pojistit vozidlo napr. na dedu, ktery ma odjezdeno pomalu 60 let ??? bez nehod

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři

mám pojistku u Generali, která ale však nemá pojištění proti krádeži... no teda má, ale pro vozy staré max. 11 let. Moje má už 13 .. Můžu si jenom připojistit u jiné pojišťovny pojištění proti krádeži? Jde to?

 

Generali má pojištění retro které je pro vozy strare 6-20 let a pokrývá jak havárku, vandalismus tak i krádež . .alespoň podle toho co zde píšou ..

http://www.generali.cz/clanky/havarijni-pojisteni-retro

Odkaz ke komentáři

s retrem ne, ale s obyc bohuzel ano. Ani jednani mi neprislo nejlepsi.

 

Na 11 lety GIV (r.v. 99, 1.6) mi dali jen povinny a celni okno (pry maximum, co muzou). Havarijko do max 6 let stari atd.. Tenkrat jsem to neresil, to az po nejakym pulroce jsem zjistil, ze u jinych pojistoven bych to havarijko dostal a povinny platil mnohem mensi. Celni sklo vychazelo stejne.

Odkaz ke komentáři

Ony se poji celkem brání pojišťovat starší auta, příklad ččp má pro auta starší 8let koeficient 2,0 tzn pro výpočet se cena vozidla hned ze startu zdvojnásobí, takže někdo má hroznou cenu, někdo řekne, že je nebere rovnou.

 

Díky vývoji trhu, bych se vůbec nedržel toho co platilo dřív, letos je opravdu všecko jinak, navíc poji pro někoho drahá muže vyjít jednomu úplně super, i když vy to nevidíte cenu ovlivňuje čím dal víc faktoru, už to není jen objem, psč, věk a bonus ;)

Odkaz ke komentáři

ahoj všem, předevčírej jsme koupili pěknou OI a bojíme se odcizení.

Když to tu čtu a vidím rady, že raději pojistit než cpát peníze do zabezpečení tak mě napadlo založiit téma jaká pojistka vypadá nejlépe?

 

Nechci havarijní, jen proti krádeži. Wustenrot má pojioštění proti krádeži pro auta do 100 000kč za 700kč na rok.

 

Na O1 určitě stačí do 100.000 Kč se spoluúčastí 5000 Kč - na rok. U ČP možno přidat k POV za 600 Kč. V případě ukradení se čeká cca 4-6 týdnů na usnesení Policie, jestli se auto najde, nebo se zastavuje stíhání. Pak je vyplacena ona hodnota.

 

U O2 už bych určitě pojistil výše.

Mám Scouta, r.v. 12/2008 pojištěného na 250.000 se spoluúčastí 1%. Včera mi ho před domem ukradli - měl zámek zpátečky i vyleptaný VIN na sklech.

Co mě nedříve napadlo? Kam jsem ho vlastně včera zaparkoval, když ho nikde nevidím. Obejdu ulici, vracím se zpátky a volám sousedovi, že mám asi výpadek paměti, jestli si náhodou nevšiml, kde večer stálo mé auto. ...ano - tam, co je teď prázdné místo.

Něco přes hodinu jsem na Policii sepisoval protokol, pak nahlásil na pojišťovnu událost a přes víkend už posbíral všechny doklady o autě a instalaci zabezpečení.

 

Ikdyž je O2 nejkradenější auto, půjdu do Scouta opět. Měl jsem ho jen 4 měsíce (po prvním měsíci ukradeny světlomety, nyní celé), přesto mě po řadě jiných aut přesvědčilo, že rozhodně stojí zato ho mít......v každém případě s dobrou pojistkou proti krádeži.

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

 

potřeboval bych doporučit co nejlevnější formu povineho ruceni. Mam octavii rv.2000 81kw. Co jsem se dival napr do alianz, tak po me chteji 10k za obyc balicek rocne... coz je 883 mesicne !!! Ridicak mam 3 roky...

 

jeste jsem slysel o zajimave finte, Vlastnikem vozu bych bych byl ja, byl bych zapsan i v TP. Lze pojistit vozidlo napr. na dedu, ktery ma odjezdeno pomalu 60 let ??? bez nehod

 

Děkuji

Určitě to tak jde a není to žádná finta. Jediná nevýhoda: přestane-li tu děda být, jeho bonusy jdou s ním na onen svět.

Pokud by děda byl nejen pojistníkem (plátcem pojistky), ale i majitelem auta, lze po úmrtí dědit spolu s autem i dědovy bonusy.

Jinak u ČP (nejedná se o ČPP) vychází v tomto případě (pojistníkem děda) povinné na cca 2900 (pokud děda nebydlí v Praze), k tomu doporučuji i pojistit skla - cena = hodnota výměny skla x 0,15 x 0,8.

U Octavie se výměna pohybuje okolo 6500 - 7000 Kč za sklo bez výhřevu.

 

Generali má pojištění retro které je pro vozy strare 6-20 let a pokrývá jak havárku, vandalismus tak i krádež . .alespoň podle toho co zde píšou ..

http://www.generali.cz/clanky/havarijni-pojisteni-retro

Ano, to Retro vlastně řeší všechna rizika (stejně jako u ČP HAV 6+). V odkazu je však info, že havárie je plněna rozpočtem. Tzn. hodnota dílů z Auto Kelly a ohodnocení práce za opravu je v lepším případě v průměru. Pokud by oprava probíhala v autorizovaném servisu je nutné počítat s doplatkem.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Kdyz ses mladej tak urcite pojistovat na nekoho a az po 30ce jit na sebe, jinak budes vzdycky za O2 v dieslu platit desnou raketu :-)

 

Sice pak nebudes ze zacatku zadny bonusy, ale ty sou ve srovnani s vekem minimalni..Ja treba mam wustenrotu ted delanou pojistku na 120/120 milionu, asistenci sluzby po cele cr i kvuli jakykoliv picovne (treba guma), a sklo na 10 tisic, pojisteni proti ukradeni - mam to na tatu a vychazi me to na 5050 KC

 

Kdybych to same mel na sebe a to mam temer 4 roky bonus bez nehody tak to vychazi na nejakejch 11-12 tisic

Odkaz ke komentáři
  • o 11 měsíců později...

Tak ono neexistuje univerzální pojišťovna, ale každy rok nebo dva má některá lepší nabídku než ty jiné. Já teď např. Koupil O1 (2003) a nejlepší pojišťovna vyšla Axa. Platím 2800,- na rok, je to včetně všech skel plus čelní do 10000,- což u O1 bohatě stačí. Ovšem na rovinu říkám, že je to díky mému finančnímu poradci, který řeší veškeré mé finance. Protože těmto věcem nerozumím, přenechám to profíkovi a spím s klidnou hlavou. Hlavně aby to nebyl třeba Tryglav nebo jak se jmenuje, z těch dostat plnění je pěkný opruz.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...