Přejít na obsah

Štart


jofa

Doporučené příspěvky

Zdravím,mám otázku ohladom štartov na mojej octavii 1,9sdi r.v.2002.v týchto horúčavách sa mi poslednú dobu stáva,že ked vypnem motor a po chvíli idem naštartovať tak kontrolka svieti cca až 5sekund a ked zhasne a natočím tak štartuje vo vyšších otáčkach.neviete čo by to mohlo byť?zlé žhaviče?

Odkaz ke komentáři

Prochy, chcelo by to trošku schladiť hlavu, zabudnúť na mindráky z detstva a ak už niekomu radíš, tak ideálne k veci bez tých zbytočných posmešných smajlíkov

 

 

Jofa: chce to diagnostikovat čidlo teploty ve chvíli, kdy ti to bude dělat, má dva výstupy, jeden na motorovku, druhý na budíky, takže načíst ten na motorovku a porovnat ho s údajema v budíků, pokud bude vykazovat ochylku, tak vyměnit

Upraveno uživatelem Rolbař
Odkaz ke komentáři

Konecne rozumna odpoved Rolbař,dakujem,skusim to takto vyskusat teda.

 

Prochy:neodpisal som ti preto,lebo radiaca paka nebola zatuhnuta ale pridierala sa mi o tepelny plech.co sa tyka vymeny oleja v prevodovke tak ma viac ludi zo servisov (nie kadekto z krcmy)z toho odhovaralo pokial to nie je nevyhnutne,nakolko vo vyrobe sa do prevodovky dava dozivotny olej a ten garantuje zaruku na 500 000km...teda nie pokial ty budes zit ale pokial bude zit prevodovka...

Odkaz ke komentáři

Je to sice úplně mimo mísu ale já jako mechanik bych si taky určitě nenechal tu rádoby doživotní olejovou náplň, ani náhodou... Taky jsem tam měl podobnou srajdu a šla už blbě trojka, po výměně ok a když jsem tu černotu viděl, říkal jsem si že sem to měl blbec vyměnit hned po koupi...

 

Konec životnosti by totiž asi nastal s tím doživotním olejem mnohem dřív než když si ho člověk vymění.....

 

Nic není doživotní a už vůbec ne olej, a hlavně výrobce auta nepočítá s tím ze by auto mělo jezdit třeba 20 let nebo 500tkm, proto tam můžou napsat doživotní náplň...

 

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Trochu se sem vetřu a s tou výměnou oleje v převodovce jen souhlasím, protože doživotní náplň není 500 000 km, ale 150 000 km nebo 5 let (dnes už je auto bráno prostě jen jako spotřební věc, která se po pár letech vymění za nové auto). Osobně jsem olej v převodovce taky měnil a rozdíl byl opravdu poznat (k lepšímu), takže výměnu za origo olej jen doporučuji :palec:

Odkaz ke komentáři

Prochy,jasne lebo len TY vies menit olej v prevodovke a len TY si to fotis a davasvna net alebo odkladas doma v skrini... Nic v zlom,ale uz ked niekomu radis tak sa snaz skryt emocie a rad k veci alebo sa radsej zdrz komentara...nikto nie je dokonaly,o tom oleji som to iba pocul,netvrdim ze je to spravne,urcite ho po tomto vymenim aj ja. A s tymi posmesnymi smajlikami mi to pripada take ako keby to pisal nejaky 8 rocny chlapec a nie ako 45 rocny chlap...

Odkaz ke komentáři

Téma výměny oleje i s odkazem na obrázkový návod do jiného fora je zde:

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=10667

Sám sem olej měnil hned, jak sem auto dostal do rukou a znatelně se zlepšilo řazení. Co chtít po oleji 10let strém.. Znám blázny, co úzkostlivě mění olej v motoru, ale převodovka je prý nezajímá, ta je doživotní :o

 

Odkaz ke komentáři

Prochy,jasne lebo len TY vies menit olej v prevodovke a len TY si to fotis a davasvna net alebo odkladas doma v skrini... Nic v zlom,ale uz ked niekomu radis tak sa snaz skryt emocie a rad k veci alebo sa radsej zdrz komentara...nikto nie je dokonaly,o tom oleji som to iba pocul,netvrdim ze je to spravne,urcite ho po tomto vymenim aj ja. A s tymi posmesnymi smajlikami mi to pripada take ako keby to pisal nejaky 8 rocny chlapec a nie ako 45 rocny chlap...

 

:smich::palec::lol: UKAZ MI KDE TVRDIM ZE LEN JA PROCHY 603 VIEM VYMENIT OLEJ V PREVODOVKE!!! :palec::wallbash::prcprc:

 

Ten olej som menil zakaznikovi a fotil som to pre neho!!!! P.S. Tocil som tu vymenu oleja a poslal mu aj video!!! :smich: Lebo mi tiez tvrdil ze olej v prevodovke je dozivotny!!!! :lol: :lol: :smich: :smich:

 

Ani olej ani diely ktore menim si neodklam do skrine!!! Pekne sup zakaznikovy do krabice a davam mu to do auta!!! okrem olejoveho filtra a oleja!!!!

 

Ta vymena ho vysla na 30eur olej +robota!!!! :palec:

 

Smajlliky davam na vsetky FORA a len ty mas problem ze ich davam. :prcprc::palec:

Odkaz ke komentáři

Tolko smajlikov...teba to tusim uspokojuje :-)) ked si taky frajer ako tvrdis,menil si uz niekedy gufero na vodiacej vidlici riadiacej paky?daj postup,ci treba jamu alebo bez,na co si mam davat pozor a tak...chystam sa ho cez vikend menit lebo presakuje a potom aj olej rovno vymenim...aku znacku oleja doporucujes? Normu dodrzim neboj,len znacka aka je dobra? Diikes a inak,nemyslel som to v zlom ;-)

Odkaz ke komentáři

:palec: :palec: :palec:

 

Neviem presne ktore gufero mas na mysli.

 

Olej do prevodovky musis len dodrzat normu VW 501,50 na znacke nezalezi. B) :)

 

Do 1,9SDI ide 1,7Litra. Pozor nalievaci otvor srob mas z boku prevodovky.

 

Treba demontovat lave predne koleso + plast a pod nim je srob. Potrebujes imbus 17. :asie:

 

Este ti dam zadarmo jednu radu. Najprv si povol napustaci srob az potom vypusti olej z prevodovky. :) :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...