Přejít na obsah

mot.olej ASV- 230.tis km


Vácav

Doporučené příspěvky

Ahoj kucii... mam 1.9TDI 81KW ASV 230tis km nabehano ... kdyz jsem oktu dovezl dopral jsem ji mobil super 2000 diesel 10W 40. myslite ze jeto dobry olej ? nebo bych mel honem rychle prejit na jiny ? ;) predchozi majizel lil take 10W tudiz jak uz jsem se tu docetl je blbost tam lit 5W ikdyz tam patri bohuzel . diky za odpoved . zatim mam na tom mobilu najeto nejakech 8000km a ani kapka oleje neubila veslo se tam presne 4,5L oleje .

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Ahoj kucii... mam 1.9TDI 81KW ASV 230tis km nabehano ... kdyz jsem oktu dovezl dopral jsem ji mobil super 2000 diesel 10W 40. myslite ze jeto dobry olej ? nebo bych mel honem rychle prejit na jiny ? ;) predchozi majizel lil take 10W tudiz jak uz jsem se tu docetl je blbost tam lit 5W ikdyz tam patri bohuzel . diky za odpoved . zatim mam na tom mobilu najeto nejakech 8000km a ani kapka oleje neubila veslo se tam presne 4,5L oleje .

V pohode tam ten olej nechaj spĺňa normu VW 505 00 nemáš čo riešiť iba jazdiť :rolleyes:

 

Ahoj, můžu použít do Octavie (r.v. 1999) 1.9TDi 81kW tento olej? Shell HELIX ULTRA 5W-40. Díky za odpověď.

Áno môžeš ho použiť bez výhrad :palec:

 

Zdravim, chci se zeptat jestli je toto http://www.olejspol.cz/zbozi/shell-helix-ultra-av-l-5w-30-1l Original olej co leje skoda? Moc dekuji

Áno aj iné ktoré si zazmluvnia za lepšiu cenu napr. tu majú shell a inde zas castrol... ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Odsávání oleje

+rychlejší a pohodlnější práce bez zvedání auta

+pokud ti olej mění někde v servisu nez.....j ti prahy-málokdo octu zvedá jak má!

 

- případnej bordel ti zůstáva v olej.vaně a pak se ti časem může snižovat tlak oleje v důsledku zanešeni "koše"(hlavně u nafty)

Na druhou stranu než se to stane tak to nějakej čásek trvá.

Znám pár členů co takhle měněj olej a nestěžujou si.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zdravím. Přečetl jsem si tuto diskuzi názor po názoru, ale to co potřebuji vědět, jsem se tak uplně nedozvěděl :D . Mám v servisní knížce napsáno QG1. Tzn. dlouhé servisní intervaly. A moje otázka zní: uškodím motorou když tam začnu lít 5W-40? Někde jsem četl, že válce mají jiné honování když je to QG1. A nebo je to pouze softwerová úprava?? Octa. 1,9tdi 81kw, ASV, 195 000tis.km. Díky :pivo:

Odkaz ke komentáři

Taky jsem přešel na 304000 na 5W40, začalo mi to žrát olej (asi litr na 10tkm) ale po 2 výměnách se to ustálilo a teď už ani kapka palec.gif

Takže o tom honování nikdo z Vás neslyšel... Jde mi hlavně o to, jestli je /LongLife/ pouze označení nastaveného intervalu a nebo jestli je to i mechanický zásah. :rolleyes:

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Já mám 1,9 tdi 81 kw, 222.000 km.........dával jsem Castrol EDGE Turbodiesel ale motor "klepal" a byl kapánek hlučnější. Mechanik mi řekl, že je určen do PD a je řidší a může i protékat přes těsnění. Dal jsem proto Castrol magnatec 5w40 a motor se sklidnil....jinak mi motor nežere ani dcl oleje ....měním po 13-14 tis. km :)

Závěr: větší spokojenost s magnatecem 5w40 než s EDGEm :) a je to v poslední řadě i ekonomičtější :)

PS: při výměně měním komplet všechny filtry výjma palivového (ten měním OB výměnu), používám pravidelně aditivum VIF....letní/zimní

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Zdravím,

měl bych jeden "olejový" dotaz. Nevíte někdo, proč se u totožného oleje udávají jiné technické specifikace? Viz tady a tady.

A když už jsme u toho .... jezdím měsíčně cca 4000 km, z toho 95% po dálnici. Měnit olej po 12 000km by znamenalo měnit ho 4 x ročně. Je tedy vhodný výše uvedený Longlife olej? Díky za info :beer:

Odkaz ke komentáři
  • o 9 měsíců později...

Ahoj, tak jsem prechroupal to co jste si tu psali, ale + - jsem nenasel odpoved na mou otazku :).
Pri koupi octavie jsem menil olej nevedel jsem jaky tam byl, tudiz jsem udelal vyplach a nalil 10W-40. Po 13 tisicich jsem delal tesneni pod hlavou a olej vymenil za Castrol 5W-40, od vymeny za 5W(cca 10 000km)jsem dolil uz vice jak 0,5L oleje. A zajima me zda mam tedy opet prejit na 10W-40(s timto olejem jsem nedolil ani deci) nebo pouze prejit na Castrol Magnatec 5W-40, spousta z Vas ho tu chvalila. Stve me to dolevani hlavne. Jinak Octa 1.9 TDI ASV najeto 235 000km
Diky za odpovedi :palec:

Upraveno uživatelem milos0785
Odkaz ke komentáři

10w40 od casu je nejdražší(pominu-li Millera) a např na api je horší jak shell, já nevím no

 

norma, api/acea a pak už je to komu se libi čí kanystr víc, ale je to marný, je to marný casu prodáme i tak nejvíc

 

Ad miller-ode mně ho bral: jarda, alessi tak zkus na ně, co poznali za rozdíl ;)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zdarec, nedávno (1 měsíc zpět) jsem ve své 81kw kontroloval namátkou olej a byl hluboce pod ryskou MIN. Takže jsem tam okamžitě dolil 1l 10W-40... A nyní je hodnota u MIN... (měřeno teď ve vozidle stojícím přes 3h).

1. Jaktože se mi nerozsvítila kontorlka oleje ? Popř. mohu nějakým způsobem zjistit, zdali vůbec funguje ? Dík moc !

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím, v autě mám olej Havoline 10w40 Diesel Extra. Chtěl bych přejít na 5w40 pro údajně lepší chod motoru zejména v zimě. Je nutné udělat propláchnutí?

Koukal jsem a vybral jsem olej Castrol Magnatec, jen by mě zajímalo jak velký rozdíl může být mezi:

Magnatec 5w40 a Magnatec 5w40 Diesel DPF

Mám vzít raději ten Diesel?

 

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři

Jak to tu čtu, tak jsem zvědavý jak dlouho mi zůstane současný stav. Když jsem auto kupoval, tak mělo najeto cca 50tis.Km a jezilo na LL Mobil 1 , hned jsem přešel na 15 tis. interval a 5W40 Mobil 1. Při 80 tis.Km po chipu jsem přešel na hustější 5W50 stále Mobil 1, specifikaci držím. Zatím nedolívám mezi výměnami nic a mám najeto 180 tis.Km. Pokud to začne brát olej, tak bych asi přešel na polo-syntetiku. Co je velmi důležité, tak nepřelívat hladinu oleje přes horní rysku - trpí tím gufera ! Osobně liju mezi rysky.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...