Přejít na obsah

mot.olej ASV- 230.tis km


Vácav

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravím pány, koupil jsem Octávečku 1,9TDI 81kW Collection r.v. 2003 a první majitelka jezdila na longlife , v německu, servisní intervaly byly po cca 40 000km!!! mám se něčeho bát? Po ní to koupil 2. majitel z CZ a olej vyměnil hned za Castrol Magnatec 5W40 a podle servisky dodržoval interval výměny 15 000 km +/- 50km. Motor běží ja hodinky, moje spotřeba v průměru 5,2l od koupě vozu, on jezdil 25 000 km ročně, já jezdím 21 500km v průměru za rok, cesta do práce a zpět je 50km denně + nějaká ta cukačka či výlet o víkendu .

 

Díky za odpovědi...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Já znám oleje longlife, ale nevěřím tomu. Okta není kamión, který běží za úplně jiných podmínek a kde se mění olej i po 100.000km.

Prostě šetříme životní prostředí protože spotřebujeme méně oleje, ale chudák motor. Tolik km ty aditiva nevydrží a taky si myslím po tolika km ten olej musí mít náznak brusné pasty.

Odkaz ke komentáři
Já znám oleje longlife, ale nevěřím tomu. Okta není kamión, který běží za úplně jiných podmínek a kde se mění olej i po 100.000km.

Prostě šetříme životní prostředí protože spotřebujeme méně oleje, ale chudák motor. Tolik km ty aditiva nevydrží a taky si myslím po tolika km ten olej musí mít náznak brusné pasty.

 

no ono ten olej dost ubejvá hlavně ke konci před výměnou,teď sem dolil mezi výměnama 2,5 litru a budu ho měnit o víkendu

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

(kenny @ Dec 7 2009, 19:53 )

kolik oleje ti to bere? mam taky 1,9 tdi 81kw asv mam najeto 195 000 davam Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 a dolejvám tak 0,5l na 15 000 km

 

ja som po výmene prvých 2 tisíc km dolial cca 0,5l, ale už mám prejdených dalších 2 000 km a olej je rovnako....

 

a octavia má už cez 225 000 km

 

 

Už mám od výmeny najazdených cez 11 000 km, za posledný mesiac som dosť jazdil aj po dialnici cca 700 km a olej mi klesol podla rysky o 1 mm

 

mam tam Castrol Magnatec Diesel B4 5W-40

Odkaz ke komentáři
  • o 6 měsíců později...

Chlapi mám pár dotazů.

Selhal mi zdroj na olej tak se pídím po dalším.

Mám vybráno 5w40 nebo 5w30-vcelku je mi to jedno značka a pro normu VW505.xx.

Je to ASV takže jedno který,jejich spoustu,ale jde mi o to jestli někdo mi nedáte tip,kde si to v klidu objednám dokupy.Olejový filtr,olej popř i šroub na vypouštění,když to bude v jednom.

Hmm?Díky za tipy.

Měním si ho poprvé sám,tak bych se chtěl ještě zeptat,jestli moc důležitý ten utahovací moment 30cN?

Jak to měříte?.--))neříkejte,že máte doma všichni moment klíče.A další čím povolujete olejový filtr?Bude to každoroční práce,tak si chci sehnat vše na to abych to v klidu mohl dělat. Popřípadě nějaké udělátko:-)) na ten filtr taky:-)).

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři

Golis

Máš taký istý motor ako ja daj tam 5W40 s normou VW505.00 a máš to ok...

Škoda že si z CZ mám všetko čo potrebuješ nevadí kúpiš to aj u vás... ;)

Nie je to také dôležité len to rob s citom lebo vaňa je hliníková aby si nestrhol závit... Ak si to niekoľko krát skúsiš potom to bude ok nie je to žiadna veda zvládneš to...

Olejový filter uvoľňujem viď foto...

 

Tu vám prikladám link na motor 1,6HDI servisovaný long life olejom... viem nie je to škodovácky motor ale len tak pre zaujímavosť...

http://www.assuredperformance.ie/assets/files/Presentation%201.6%20hdi%20carbon%20issues.pdf

post-16250-0-81333300-1323705732_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Kluci,byl jsem menit turbo a v servise mi tam dali 10w40 jak dobre chapu z diskuze,klidne tam muzu dat zpatky 5w40?akurat si musim hlidat tu normu? 505.xx?

Jestli vedeli ze tam mas 5W a dali Ti tam 10W, uz tam nikdy nechod. To je totiz ta nejvetsi prasarna. 5W ma mensi molekuly a vem si, ze jima jsou ucpane vsechny mezery. Ta 10ka je hrubsi a kdyz se ti 5ky z mezer vyplavi, 10ka to nezacpe a zacne to tema mezerama chcat = "zrat olej".

Proto prechod z 10 na 5W je OK, ale zpatky se vyhradne nedoporucuje (nemci by rekli zakazuje - proto jsou auta z nemecka ve stavech jakych jsou... oni se o to UMI starat).

Takze za 10tkm tam dej 5W a uz nikdy nic jineho (zavodni 0W uz jenom pokud bys ten motor chtel dokrosit nekde na rallye) :)

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 3 měsíce později...

napisem to takto do motora môžte naliať rovnako 5W40 ako aj 10W40 a preco? lebo ak olej spĺňa normu VW505 00 tak nemáte čo riešiť! a aký je rozdiel medzi olejom 5W40 a 10W40 no taky ze pri studených startoch ma 5W40 lepsiu cerpatelnost oleja ako hustejsia 10W40 proste skor premaze motor ale letnu triedu maju rovnaku 40 tak ako 5W aj 10W cize pri pracovnej teplote motora cca 100°C maju rovnaku viskozitu ci je to 5W40 alebo 10W40 aj 0W40! :pivo:

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Já do 81kw dal 10w40 castrol edge turbodiesel a teď jsem tam nechal dát levnější Castrol magnatec 5W40 a myslím že motor má lepší (tižší) chod...tak budu dávat asi ten. Jinak u edge TDI se jsem do výměny (po 14 tis) nenalil ani kapku....takže mi motor olej nežere přestože má najeto 217 tisíc :)

Odkaz ke komentáři

hoj mam O1 1,9TDI AS najeto 192 tis.

 

kdyz jsem auto koupil tak tam byl total 10w/40 pak jsem se doslechl a pozdeji i tady docetl ze spousta lidi dava 5w/40 tak jsem na nej presel .. a uz 4 ci 5 vymenu autu dopravam 5w/40 od castrol magnatec a nemuzu si stezovat ..vymeny provadim v rozmezi 13-15 tis.km a pouze jednou jsem dolival nejakych 0,2l jinak ted posledni dobou vubec nedolivam respektive nerozsviti se mi kontrolka oleje :) a co se tyce chodu tak jak jiz bylo receno 10w ma horsi mazaci ucinky za studeneho motoru jak 5w ktery je o poznani ridci :)

Upraveno uživatelem spirus89
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...