Přejít na obsah

OCTA II. RS TDI - zkušenosti


Doporučené příspěvky

Zdravím,

rád bych si pořídil oktávii II. RS v TDI po facelift (nejspíše kombi - líbí se mi více), do cca 100.000km.

Jaký je tento motor? Má dostatečnou dynamiku? Jsou tam nějaké vážné závady proč ho nekupovat? Spolehlivost? Jaká je spotřeba při klidné/dynamické jízdě a při 130-140km/h dálnice tempomat? Nebo se radši poohlédnout po benzínové verzi?

Celkově uvítám jakékoliv rady a tipy na tento konkrétní motor a případně celé auto. Většinou jezdím sám (+ přítelkyně a občas pejsek), často dálnice dlouhé trasy a občas na to rád šlápnu a svezu se sportovněji. Pokud bych měl kombinovanou spotřebu do 7-7,5l byl bych spokojený. Určitě bych poté zainvestoval do kvalitního chipu.

Děkuji moc.
F.

PS: v rodině máme Superba II. kombi 1.8 tsi 118kw a ten jede slušně, jak oproti němu pojede RS TDI?

Odkaz ke komentáři

Pokud to bude facelift, tak tam bude už Common-rail TDI a ten je myslím v pohodě. U něj bych se žádné zásadní slabiny nebál. Akorát si teda nejsem jist, jestli bude k mání s nájezdem do 100tis km. Spíš bych čekal 170tis km a víc.

 

Dynamika je určitě slušná, na běžný cestování paráda. Pokud bys chtěl jít ještě do chipu, tak není co řešit. Já mám zkušenost takovou, že ten 2.0 TDI 125 kW jede v podstatě rovinu s 1.8 TSI 118 kW v Superbu. Možná je ta OII RS o chlup lepší, ale není tam zásadní rozdíl.

 

Benzin je určitě zábavnější, sportovnější a nabízí víc prostoru k úpravám. Ale spíš to člověk ocení na okreskách než na dálnici, tam moc prostoru pro sportovní jízdu není. A na dálniční cestování IMHO ten nafťák bude fajn. Spotřebu nechci nějak zásadně hodnotit, ale do 7,5l se myslím vlezeš s TDI v poho. Při klidné jízdě to bude určo i míň ;)

Odkaz ke komentáři

Pokud to bude facelift, tak tam bude už Common-rail TDI a ten je myslím v pohodě. U něj bych se žádné zásadní slabiny nebál. Akorát si teda nejsem jist, jestli bude k mání s nájezdem do 100tis km. Spíš bych čekal 170tis km a víc.

 

Dynamika je určitě slušná, na běžný cestování paráda. Pokud bys chtěl jít ještě do chipu, tak není co řešit. Já mám zkušenost takovou, že ten 2.0 TDI 125 kW jede v podstatě rovinu s 1.8 TSI 118 kW v Superbu. Možná je ta OII RS o chlup lepší, ale není tam zásadní rozdíl.

 

Benzin je určitě zábavnější, sportovnější a nabízí víc prostoru k úpravám. Ale spíš to člověk ocení na okreskách než na dálnici, tam moc prostoru pro sportovní jízdu není. A na dálniční cestování IMHO ten nafťák bude fajn. Spotřebu nechci nějak zásadně hodnotit, ale do 7,5l se myslím vlezeš s TDI v poho. Při klidné jízdě to bude určo i míň ;)

 

Děkuji za odpověď :-).

 

Mám rozpočet cca 350k a na českých bazarech jsem viděl několik RS TDI v pěkném stavu s 90-110.000km, ročníky většinou 2010/11/12.

 

Určitě bych šel do kvalitního čipu. Benzin už bohužel nechci, jelikož mám teď velmi silného benzinaka a není sranda ho živit na dálnicích při průměrné spotřebě 9-10l :-), proto TDI.

 

Myslíš, že bude moc vadit tomuto motoru celkem časté starty a kratší popojíždění? Do práce 5km, z práce, na nákup atd a každý víkend ho provětrám 350+350km dálnice? Nebo to může být problém.

Odkaz ke komentáři

Tak samozřejmě ty krátký trasy moc dobrý nejsou, ale pokud uděláš o víkendu delší jízdu, tak by to mělo být OK. Potenciální problém je hlavně DPF, ten musí regenerovat při určité teplotě a nějakou dobu trvá, než se vypálí. Takže průšvih by byl, pokud bys jezdil ty krátký trasy třeba měsíc v kuse, to by asi DPF moc nezvládal (a vyžádal si regeneraci). Ale když ho vždycky o víkendu protáhneš, tak by se měl vypálit a pak zas týden zvládat to městský poskakování.

 

Každopádně bych nejezdil na longlife servisní interval, ale měnil olej každých 15, max 20tis km...ale to platí pro každý auto ;)

Odkaz ke komentáři

Olej bych měnil každých 10.000km ;-).

 

Na pravidelne trasy po meste a na 5km je nesmysl kupovat naftu. Benzin rs na dalnici zere 7,5 litru pokud umis alespon trosku jezdit plynule

 

Opravdu bude benzinova RS žrát při tempomatu 130km/h např. po D1 Brno-Praha 7,5l bez nějakého častého předjíždění? To se mi moc nezdá. Průměrná spotřeba podle spiritmonitor co si tak pamatuju mají majitelé RS cca 8,5-9l a to si moc nepomůžu. TDI pojede za 6.

Odkaz ke komentáři

@Frozz O2 FL TDI RS 2.0 urcite nepojede za realnych 6l/100km pri dalnicnim tempu... za to nejezdi ani nenalozena 1.9 TDI DSG (6q).

 

Při 150km/h 7,1l, tak za kolik teda bude jezdit TDI při 130?

 

Na spiritmonitor je průměrná spotřeba ze 185 majitělů RS TDI 6,35l.

Odkaz ke komentáři

On je rozdil i v dalnicich, nechci se nejak prit, ale treba Brno>Humpolec a Humpolec>Praha je neco jinyho. Ja jezdivam Brno>Humpolec a zpet, takze vim, ze 1.9TDi na 6q pri 140kmh tachometrovych je prave na tech +-6.3-6.5l. A taky verim, ze je neco jineho DE dalnice. Kazdopadne verim, ze pod sedm na sto to dlouhodobe bude asi za kazde situace.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 5 týdnů později...

No to je bezva. To se mám na co těšit... Měl jsem eresovou jedničkovou fabku. Kupoval jsem ji novou a najezdil jsem s ní 400 tis. Nikdy mně nenechala ve štychu a když pominu spotřebáky, tak tam nic nebylo potřeba měnit. Původní turbo, vstriky, chladiče, výfuk... Prostě pohoda.

Teď jsem si pořídil dospělé ereso z Německa, dsg, najeto 135tis. Skopčák s tím asi jezdil jak prase, pač mechoš říkal, že mám načlé turbo, vstřiky jsou už ve žlutém a hnedka se mi ozvala dvouhmota. Výměna tři pětky. Jak kurva někdo dokáže dorasovat auto za sto tisíc kilometrů, to opravdu nechápu... :-(

 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...