Přejít na obsah

Pomoc při koupi ojeté OIII, kterou již měli 4 majitelé


Sestbit

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych koupit tuto OIII (viz foto v příloze), je to rok 2013 1,2 TSI 77kw najeto 44xxx. Stav auta mě přijdě dobrý, ale jedna věc mě u něj zaráží, byl bych už pátý majitel. Proto by mě zajímalo jestli už jste se na něj nebyli někdy někdo podívat, když už se tolikrát prodávalo? Popřípadě je to u předváděcích aut normální, že mají tolik majitelů? První majitel škoda referenční vůz, druhý majitel nějaký pracovník ze škodovky, který to měl rok a pak už 2 další majitelé. Je ještě rok v záruce, tím pádem bych se neměl ničeho obávat? Předem moc děkuji za odpovědi a doufám že nevadí že jsem založil nové téma, protože nevím kam bych to měl zařadit.

 

 

post-53904-0-27598500-1475017253_thumb.jpg

post-53904-0-18093200-1475017260_thumb.jpg

post-53904-0-43756700-1475017265_thumb.jpg

post-53904-0-54675600-1475017273_thumb.jpg

post-53904-0-90420600-1475017277_thumb.jpg

post-53904-0-57421900-1475017282_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

souhlasim s aha, nicmene si myslim, ze by to mohlo byt eventualne i bourane ... neverim, ze by nekdo investoval nemale penize na vymenu narazniku a mel to jen "par" tydnu

 

Navic uvazuj o tom, ze ty bude 5 majitel, mas 1.2 TSI ktera se vseobecne spatne prodava kvuli maloobjemu a kor tim, ze budes 5 majitel, ja bych do toho rozhodne nesel

Odkaz ke komentáři

VIN kód mám, takže to mám nechat prověřit přes cébii ten balíček za 499 nebo dražší? Certifikát od cebie už u toho je 5 hvětviček z 5-ti, ale pouze základní informace. Auto se prodává v autosalonu škoda tzv. škoda plus. Bylo mě řečeno, že nárazníky byli měněny normálně ve škodovce a záruka tím platí. Dělal to ten týpek co dělá ve škodovce, co to měl na rok pronajmuté. Auto má ještě takové ty hliníkové RS lišty když otevřeš dveře. A zrcátka stříklé do černa + to křídlo na létání a černou přední masku, jinak žádné další úpravy jsem neshledal

Odkaz ke komentáři

Pokud to prodává škodovka,měli by být natolik slušní Ti VIN vyjet,ale když se nabízí Bárty ber to a ser na celou Cebii.

Ono 4 majitelé není nejhorší,ještě když první byla škoda auto a pak zaměstnanec,jen při následném prodeji to bude divné a jak psali kluci,ještě 1,2 TSi :-(

Já to kdysi měl podobné.Byl jsem poslední majitel ve velkém TP-už nevím,kolikátý.

Na dopravce jsem nahlásil ztrátu TP.Vystavili nový,ano,bylo tam napsané Duplikát ale již né za popsaný ale za ztracený a počet majitelů se nikdy nikde už neuvádí.Tohle je jedno z řešení do budoucna při dalším prodeji

Odkaz ke komentáři

 

vnější vzhled a výbava

bezklíčové odemykání, dálkově ovládané centrální zamykání, kola z lehkých slitin, kontrola tlaku v pneu, metalický lak, přední mlhovky, tónovaná skla, ukazatel vnější teploty, vyhřívaná zrcátka, zadní stěrač s ostřikovačem

 

vnitřní výbava

bluetooth, dělená zadní sedadla, el. ovládaná přední okna, el. ovládaná zadní okna, el. ovládání zrcátek, handsfree, Isofix, klimatizace automatická, klimatizovaná přihrádka, loketní opěrka přední, loketní opěrka zadní, malý kožený paket, Maxi Dot,multifunkční volant, nastavitelný volant, palubní počítač, sun set,tempomat, vyhřívaná sedadla

 

audio

autorádio s MP3, originální autorádio

 

pohon a technika

6ti stupňová převodovka, ABS - antiblokovací systém, ASR - protiprokluzový systém, BAS - brzdový asistent, ESP - stabilizace podvozku, parkovací senzory, posilovač řízení, start-stop systém

 

bezpečnost a technika

airbag kolenní, airbag řidiče a spolujezdce, airbagy boční, airbagy hlavové, aktivní opěrky hlavy, imobilizér, startování tlačítkem

 

Záruky

Prodloužená záruka na 4 roky nebo 120.000km.

Jaká by teda podle vás byla odpovídající cena? Chtějí za to 360, chtěl jsem slevu na 320, nabídnuto mě bylo 345.

 

Odkaz ke komentáři

 

 

V tyhle výbavě bych se toho nebál a zvlášť když to nebylo bouraný + rok záruka. Že je to jedna dvojka není žádný problém, svezeš se s tím a sám uvidíš. Nedej na na řeči že to má malý objem. Kdo to nevyzkoušel má většinou zkreslený představy a kalí vodu. Jestli potřebuješ závodit na přecpanejch silnicích samo - je to slabý, to už pak nějaký dvoulitr

Odkaz ke komentáři

ja tedy predstavu o 1.2 TSI mam, mel jsem ji v predeslem aute a reknu jednu vec, kurevsky spatne se prodavala ... jizdnimi vlastnostmi byla hbyta a "usla" ... byl jsem prvni majitel a prodat ji, musel jsem jit hodne pod cenu

 

osobne, bych si vzal minimalne 1.4 TSI

 

http://www.skodaplus.cz/Car/982467/skoda-octavia-1-4-tsi-103-kw-ambition?query=formPart%3DcarList%26off%3D30%26fulltext%3D%26ord%3D6%26dir%3Ddesc%26model%255B%255D%3D404%26mark%255B%255D%3D32%26fuel%255B%255D%3D1%26priceFrom%3D%26priceTo%3D400000%26speedometerFrom%3D%26speedometerTo%3D%26inOperationFrom%3D%26inOperationTo%3D%26isRocnivuz%3D1%26capacityFrom%3D%26capacityTo%3D%26loadFrom%3D%26loadTo%3D

 

mas na ni jeste 3 roky zaruku a myslim, ze s cenou by taky mohli trosku dolu, to ze to nema takovou vybavu ? Nejake veci jde dodelat, pokud na nich lpis, ale myslim si, ze uz 5 majitelu, je docela dost ... nicmene tva vec

Odkaz ke komentáři

Tak já vám všem děkuji za rady a názory, rozhodl jsem se tak, že počkám jestli časem nesleví na těch mých požadovaných 320 000,-. A ještě jednou děkuji Bártymu, že mě ověřil historii auta ;-) Přihodím naši konverzaci:

 

Takže auto bylo naposled v servisu 26.9.2016

Olej filtry asi běžný servis

V roce 5/2015 byla u auta měněna převodovka na záruku ( asi důvod proč to někdo prodal )

Jinak to jezdilo jen běžný servis na olej .

Záznam o výměně nárazníků tam není !!! čili je to sázka do loterie jak záruka .

Jinak bouraný ani jinak poškozený to nebylo .

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

S tím servisem 26.9. mě to říkal, že zrovna v ten den co jsem měl přijet pípla serviska, nevím jestli náhoda nebo proč to rychle měnili ráno. Mám smíšené pocity, tak výměnu převodovky nemusím brát jako problém ne? Byl to zásah do auta, ale aspoň je tam novější. Jelikož jste psali, že 1,2 TSI se těžko prodávají, navíc když to mělo 4 majitele asi počkám a když to nikdo nekoupí, třeba mě sleví na těch mých požadovaných 320.

Odkaz ke komentáři

Pokud je cena a výbava v pořádku, počtu majitelů bych se nebál. Pokud je ten bazar solidní, zjistil bych si adresu posledního majitele a pobavil bych se s ním, co se s autem dělo.

Znám pána, který si bral vždy roční fabrická auta, on sám dostal další slevu a po roce to auto v podstatě za tržní cenu téměř bez ztráty prodával. Dělá to takhle rok co rok od doby, co vyjela jedničková Octa.

Na co chci ale upozornit, jsou ty papežské rady o ztrátě TP. Ano, stát se to může a duplikát vystaví, ale tím se nesmaže historie auta. Každý z vás/nás si celkem jednoduše i bez využití osvědčených firem lehce dohledá o autu, co se s ním dělo, kolik mělo majitelů. Stačí se podívat do záznamů z STK, které jsou volně k dispozici a tam se uvidí, že auto bylo 3x na STK. A že by to bylo z důvodu pravidelné kontroly, která je poprvé po 4 letech, to asi nebude ... . Honza

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...