-
Počet příspěvků
127 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele han.ji20
-
Vítej mezi AEEčkařema. Můžu-li doporučit sežeň si kryt pod motor. Motor se pak skoro vubec nešpiní :-) Hold prostě ho ve škodovce sériově nedávali no ... Jinak s tím vyleštěným víkém ventilů vypadá motor uplně jinak :-) Krásná octa
-
Hele tak bych se zeptal , při kolika km, a po kolika letech tak běžně měníváte výfuk ( kolik tak vydrží origo výfuk ) - myslím střední díl zadní díl a ty spony a spojky
-
Asi tak ... prostě ty falšované servisky jsou bohužel realita ... z rodiny dělá ve Fiatu ve Vencaru v servisu, a říkal že třeba Bravo/Brava nafťáky to je vyloženě katastrofa. Dotahy z Německa a z Itálie , krásnej spodek ( protože tam nejsou silnice typu tankodrom jak tady ) v poho motor ( němci a italové jsou zvyklí měnit olej jak mají a dávat autu servis ) a tak proč by to ti co to vozí nebo prodávají nestáčeli a neupravili autu životopis ... V servisu vyčtou u naftaku pravý stav přes diagnostiku. Tak třeba pro příklad přijel chlap s Bravou do servisu na pravidelnou technickou prohlídku, a tak se bavili ... dovezené z Itálie najeto 90 000 km, po prvním majiteli a se servisní knížkou která byla řádně vyplněná ... i razítka italských servisů tam byly , kilometry v servisce odpovídaly ... jaké to náhodné zjištění že diagnostika konstatovala že pravý stav kilometrů je 290 000 km , a bylo to tak auto v 90 000 nemívá obvykle měněné čepy, tlumiče, silentbloky atd. ... a to je jeden z mála případů ... A u octávek je to asi stejné ... Třeba strýc prodával před 8 mi lety oktu 1,6 74kW GLX r.v. 1998 . Za ty 4 roky na ní najezdil 230 000 km a to asi 120 000 km na jeden olej protože nechtěl platit za servisní prohlídky ... prostě odjezdil ... Tak to dovezl k nám protože otec tu má známého takového fachmana co dělá tyhle levárny. První zjištění bylo že nějak měrka nedosála na olej :D tak tam doléli asi litr oleje a jeli k jedné nejmenované osobě v uh ... První co bylo tak stočil původní stav na 100 000 km a pak si vzal servisku a vyplnil ji tak krásně, že najednou byl olej měněn každých 15 000 km a s ním i filtry ... A pak si to zajel strýc pěkně prodat do AAA Auto v Brně . Za 2 týdny auto prodané a díky takové úpravě získal za auto o 40 000 Kč víc. Proto při koupi velké bacha na vše ...
-
Super dík moc :-) , akorát to vypadá trošku nevzhledně ty mezery a spáry ... tak jak vidím v létě hodím spodek palubky ten novší šedý když seženu a do toho pásne opěrka tak jak má :-)
-
Tak tak :-) a pak se takové auto objeví někde v bazaru se sfalšovanou serviskou , natočené na 120-130 tkm a u něj cedulka TOP STAV
-
sedm tisíc to už by mi bylo motoru líto ... když červené začíná v cca 5600 ot. a omezovač z výroby je nastaven na 6000 otáček :) , a ještě menší detail , ten oný co tam dal to video tak tam má další dvě videa kde to točí taky do 7000 a všimněte si toho detailu - teploměru - studený motor prostě blázen
-
Dík moc za odpovědi ... taky vím že šedá i černá do nové palubky tam jde ale spíš mě zajímá jak to má udělané ten kdo to tam tak má nejlíp foto nebo tak , protože u stare palubky je tam trochu širší to místo kam se to dává ( místo pro nápoje ) ...
-
Zdravím, chtěl bych se zeptat jak vyřešit a popřípadě jakou loketku na předface - stará palubka a středák - tak aby to prostě vypadalo nějak slušně ... nejlíp šedou. A taky třeba nějaké foto jak to máte udělané vy co máte předface a máte tam loketky. Dík Vám moc za všecky odpovědi :-)
-
Jako testování maximálky to ani ne ... ale spíš prostě vidím v poho cestu, žádné místo kde by mohli měřit, vidím že nikde žádné auto tak sem si řekl trošku protahnu ventily ... a poslední hodnota co jsem tam viděl předtím než jsem začal pomalu brzdit ptž sem viděl v protisměru asi pul kilaku auto tak tam bylo 170 ...
-
Tak myslím že mě nikdo neukamenujete když sem dám video z YouTube ... Octa 1,6 55kW AEE, chipnutá, odstraněný omezovač ... chudák motůrek týrat ho až k 7000 otáček :-( :-( http://www.youtube.com/profile?user=rybkaw...u/0/qtDOezKmgZ0
-
Nic se nestane když už to tak je ... u 1,6 55kW se může normálně dolévat až po ten zlom jak je ta tyčinka, bavil jsem se o tom se servisákem , a i známí co je automechanik říkal že nic se neděje. jediné co se může stát je že bude trošku cáklé ve škrtící klapce , to se stává otcovi když tam naleje po ten zlom ... Jinak já tam leju 5W40 Castrol plnou, a otec tam s klidem leje 15W40 ...
-
jo jo, u AEE když něco odejde tak je to většinou malá částka , a navíc si všechno opravíš sám ... i když třeba do rozvodů nebo do spojky to bych se nepustil :lool: ale tak ... Jinak když jsme u těch motorů , katastrofa škoda fabia 2 combi 1,4 16V , 63kW ... jel jsem s tím a v duchu to proklínal, tah až od vyšších otáček a nic moc, prostě objem se nenahradí ... ale moje předpotopní skoro 12 roků staré AEE by tu fabku dalo jak nic , a to píšou ve specifikacích lepší zrychlení (12,7s) než u octavie 1,6 55kW (14,4 s u LX ) ...
-
7 - 7,5 litru ... ve městě to snad ani míň nejde , ale na druhou stranu občas to vytočím na 2ku až k omezovači takže se ta spotřeba dá :-) ... no jinak zatím jsem oktu protahl na nějakých 170 km/h a to ne na dálnici , jen mimo obec , chtěla by víc ale jelo doprotívky auto a silnice úzká ... :-( , spolehlivost zatím super musím zaklepat , v létě se bude dělat olej 10W40, filtry , a budu muset udělat výfuk , je puvodní jen zadní díl byl měněný ale za neorigo a má už taky od roku 2003 dost, sice není vubec shnilý ale má vysypané přepážky takže když ho to chytne tak je zvouček jak brumlající dvoulitr
-
jo jo musím jen a jen souhlasit, měl jsem možno se projet v 1,6 74 kW , a ne jednou, a jsem rád že mám AEE , prostě se mi s tím jezdí příjemněji, je fakt že po překročení 4000ot. AEE už zaostává hodně, ale tak jsme lidi a běžně se to přes 4000 netočívá pokud nechcem jezdit za 9 litrů
-
to teda byl :lool: tebe sem už v UH viděl , 2,0 octávek fialových je málo u takové se člověk vždy zastaví hlavně když je v pěkném stavu, jen si nemůžu vybavit kde...
-
Ano ano, dobrá paměť :-) Zdravím ;) taky si tě pamatuju ze škodahome, víc příspěvků k AEEčkám nikdo jiný než ty snad ani nenapsal :lool:
-
Díky moc , s tím interiérem by muselo přebývat moc peněz aby mě to donutilo předělat na face, o kotoučovkách vzadu a lepších brzdách vpředu jsem taky přemýšlel ale bývalí majitel stihl udělat brzdy , takže jsou celkem nové a byla by škoda je ted měnit.
-
Zdravím já jsem od Zlína a na chip chci jet v létě, ve Zlíně Steinberger má tam i brzdu, už jsem s ním mluvil, ale chci bez vačky, myslím že nemá cenu zas tak moc do toho vrážet. Jinak jak by řekl AK-47 , laděný koncový díl výfuku ti přidá nic a sportovní filtr nebo sání dvojté nic jen je lepší zvuk motoru, nehledě na to že pro běžné ježdění se sportovní filtry nebo sání nehodí... Dohromady dostaneš tak ze 3-4 kW když vykucháš KAT a místo středního dílu výfuku dáš trubku- dělá ji Layting, ale třeba i Tyll na zakázku nějaké 4kila jen s upozorněním že to není povolená úprava. Dalsí výkon ti přidají laděné svody ale to už je zas moc velká a dražší úprava.
-
Tak to je zrovna taková jemně brutálnější úprava a taky ta co stojí moc chechtáků.
-
Jo jasný, spíš jsem chtěl chipovat u Cimbu ale po zjištění že mění celou jednotku tak to se mi vážně nechce navíc je to pro mě i daleko ... Navíc nemá v ceně měření na brzdě před a po upravě ... Ale jak jsem psal nechci to ani tak k vuli vykonu ale k vuli vyladění charakteristiky průběhu motoru
-
70 kW jen chipem? tak to snad ani nejde, psal jsem tady o nějakých 62-63 kW to je bez problémů, ale 70 kW to bych toho motůrku litoval.
-
Psal jsem že budu dělat chip ve Zlíně s měřením na brzdě před a po, takže žádné vymyšlené hodnoty, pak dám vědět co jsem z toho dostal, jinak u 1,6 55kW i nějakých 5 kW pomůže , ale spíš mi jde o to vyladit průběh kroutícího momentu, protože ve 4000 ztrácí dech, a po chipu je ověřené že o hodně líp táhne až k omezovači a taky je ověřené u tohoto motoru že když se s tím jezdí stejně tak o litr klesne spotřeba, známí měl na feldě kombi . před chipem spotřeba 6,8 - 7 litru po chipu 5,8- 6,2 litru a to jezdil kombinovaně i město.
-
85HP je nějakých 62kW, a když je motor ok není to problém, teda aspon u feldy 1,6 to nebyl problém a známí s tím najel po chipu 140 000 a vše ok a to měl odbrzděných 63kW , jinak chipují i na 66kW viz Powertec nebo 65 kW Flashmotor v Brně , ale to už je moc, by mi bylo líto motůrku. Jinak chip budu dělat ve Zlíně a měření na brzdě před a po chipu. Jinak s vačkou na 70 kW by bylo lepší ale to už je moc chechtáků a navíc docela velký zásah do motoru.
-
Zdravím, taky mi AEE říká pane, ta tvá je krásná a hlavně ten novší interiér trošku závidím :-) ale v dobrém, nicméně k tomu chipu, já budu chipovat v létě už s jistotou a mám to domluvené ve Zlíně , kde mají i brzdu a změří ti výkon před chipem a po chipu, ale hlavně jde o to že vytvářejí mapy sami a ze sw ze tvého chipu - přečtou chip, zazálohují původní mapy, a pak je upraví a nahrají zpět na puvodní chip, mažou ho UV zářením ... takže ti to doladí jak budeš chít - bud na tah a výkon ve vyšších otáčkách nebo spíš na spotřebu, omezovač posunou do 6500 jak u Cimbu ale oproti Cimbu nemění jednotky. Já mám představu tak 62 kW při 5100 otáčkách a 149 Nm při 3500 otáčkách, tak uvidíme, jinak dávaj záruku jak Cimbu a všichni ti lepší chiptuneři.
-
Octavia LX 1,6 55kW, červená rally, r.v. 1998 - koupeno prosinec 2008, najeto 80000 km , serviska, původ ČR - výbava LX - posilovač řízení, airbag řidiče, jinak kola a volant ... a DEFEND LOCK - plně servisovaná, super stav - zimní 14'' oceláky , letní 15'' alu TRITON Provedené opravy/výměny: - tlumiče komplet včetně dorazů a uložení ( Billstein B4 ) - zapalovací kabely a svíčky NGK BUR6ET - výfuk střední + zadní díl originál Škoda + Lambda sonda VDO - jinak běžně olej po 10 000 km, filtry, atd - rozvody+vodní pumpa (7/2014) - škrtící klapka (7/2014) - výfuk střední + zadní díl (4/2014) Provedené úpravy : - elektrická okna vpředu - centrální zamykání - MP3 autorádio s USB SONY , zadní repro středobasy Mac Audio Premium X , kabeláž - MDF podložky vpředu i vzadu , mírné vytlumení dveří - spodek středového panelu novější - kombinace vlna a novější spodek - loketní opěrka - kožená řadící páka - RS pedály - FACE zadní světla - RS křídlo - zvýšení podvozku o 2 cm + plechový kryt pod motorem - alu kola 7J R17 Rial Milano - Dunlop SP Sport 225/45 R17 - palubní PC - lišta kufru v laku - úprava sání chladného vzduchu - denní svícení - střešní okno ( šíbr ) - lakovaná zrcátka - čirá světla L&K originál Hella - úložný vak pod platem kufru - nerez koncovka výfuku (4/2014) - tažné zařízení (5/2014) - vačka + chip + sport. filtr sání Simota (odbržděno 66kW/150Nm) (7/2014) - výměna kol R17 za R16 Spider RS - Pirelli P7 205/55 R16 + zadní podložky 10mm (3/2015) - DO centrálního zamykání - vystřelováky (6/2015) Plánované úpravy ( v nedohlednu ) - zatónování oken + zadních světel
