-
Počet příspěvků
381 -
Registrace
-
Poslední návštěva
Vše od uživatele stanmar
-
Tak DSG mu to podle nastavení jízdního režimu klidně bude tlačit na nízké otáčky. Optimum vidím okolo 2000 - 3000 ot./min. Samozřejmě ne pořád. Chce to holt chvíli častěji řadit.
-
Sic Ondrejovi to už asi po dvou letech od napsání příspěvku nepomůže, nicméně s Tebou nesouhlasím. Podle mého názoru je 1,4 TSi v OIII tou nejoptimálnější volbou pro toho, kdo jezdí normálně. Navíc má stejný točivý moment jako 1,8 Tsi. (250 Nm). A to nemluvím o spotřebě - tam bude 1,4 minimálně o litr na 100km střídmější. Já mám 1,8 a že by to bylo něco extra říct nemůžu. Ano, když mám naloženo a jedu nad rychlostním limitem na dálnici ve vyšších otáčkách tam rozdíl je, ale většina stejně takto nejezdí. Pro nějaké svezení je spíše RS.
-
Trasa, no spousta silnic II. a III. třídy je dosti zatáčkovitá a často je tam i větší rozdíl v převýšení než na silnicích I. třídy. Dálnice by určitě se spotřebou zahýbala - ovšem musel by se opravdu ořezat čas na projetí trasy, pak by si málokdo mohl dovolit jet po ní méně než povolenou rychlostí. Těch 70 až 80 km/h na mimodálničních cestách je ještě relativně"zkousnutelný" pro ostatní řidiče, ovšem jet takto po dálnici už zavání malérem. Mě se letošní ročník Economy z pozice navigátora docela líbil asi také proto, že jsem se ani jednou jsem "neseknul". Trochu mě mrzelo rozčlenění kategorie benzín - to fakt není reálné bojovat s obsahem 1,2 když má člověk obsah vyšší (1,4Tsi) a to byla ve stejné kategorii zařazena dokonce i 1,8 Tsi... Určitě ale dávám pochvalu všem, jenž se na hladkém průběhu Škoda Economy Run podílela. Za to jim patří velké poděkování.
-
To cvakání bude zřejmě jako obvykle "vlastnost", která ani u faceliftu nezmizela, neboť to dělá i nově vyrobených vozů (mám OIII 1,8 TSI fc).
-
Jo ta 1,4 je moc dobrá na spotřebu.
-
Já to věděl o dost dřív, že bude obměna, ovšem brácha byl vzhledem ke koupi zánovní Octavie rychlejší.
-
Ještě nějaké foto : S autem jsem spokojen, spotřeba je slušná, není problém jezdit za 7 litrů. Celková za dovolenou :
-
Už jsi odhalil o co šlo ?
-
-
Nemám zatím s novou OIII najeto moc kilometrů, ale řekl bych, že velký rozdíl mezi 118kW v OII a 132 kW v OIII není. Snad jen, že v OIII je o něco lepší spotřeba.
-
Olej určitě po 15 tkm. Já osobně na zázračnost LL olejů nevěřím. Zajíždění, no každý si to dělá dle svého, já to nijak zvlášť neřešil. Ze začátku (prvních několik tisíc km) dlouhodobě nevytáčet. Stejně nakonec asi nepoznáš, jestli to jede o desetinu rychleji, nebo pomaleji než jinému.
-
Takováto čísla, při takové průměrné rychlosti nedám se svojí 1,8 Tsi ani náhodou. I když záleží na tom o jakou dálnici se jedná a kolik jsi měl nastaveno na tempomatu,popř. jestli je těch 200km jenom dálnice.
-
To jsou čísla o kterých se Ti asi bude jenom zdát
-
-
Tak já si kvůli spotřebě tento motor nevybíral, navíc u předchozí OII / 1,8 Tsi jsem při normálním ježdění byl s průměrnou spotřebou okolo 7 litrů na 100km. Takže zde to nebude jiné. Nejspíš to bude ještě o nějaké deci lepší.
-
A to jsem ani nejel na spotřebu. Jinak podle tankování to bude zhruba také tak.
-
Dnes ráno letmo viděna v Chorvatské Brele na ul. Stjepana Radiča černá kombíková OII (?) fc (?). Klubová samolepka - levý horní roh 5. dveří. Víc nedokážu popsat, opravdu jsem si všimnul auta na poslední chvíli. Chtěl jsem při návratu udělat foto, ale před polednem už tam neparkovala. Kdopak je (nebo v této chvíli byl) ve stejné dovolenkové destinaci jako já ?
-
Je potřeba trochu provětrat auto, takže dovča v HR. Cesta Praha - Brela, klasika po dálnici, bez snahy jet na spotřebu (tempomat většinou okolo 130 km/h) :
-
Dnes proběhlo "ocejchování" ... ovšem instalace stála zato. Odlepit samolepku z krycí vrstvy na přenosnou mi trvalo půl hodiny. Uf.
-
Sup v červené .. pecka
-
Díky pánové
-
Teď už to můžu napsat oficiálně - poslední rozlučkové foto : Octávie prodána po necelých 7 letech a najetých skoro 100 tkm. Byl jsem s ní spokojen, jak s provozem, tak i s tím, že byla víceméně bez závad. Pouze minulý rok došlo k výměně el. svazku v PP dveřích a oprava klimatizace - nejprve výměna kondenzátoru (chladiče) a vzápětí proklepané hadice. Jinak co se týká pověstné závady CDAA - mezi výměnami oleje po 15 tkm bez doplňování. Celkově za celé období jsem myslím dokázal jezdit za slušnou spotřebu 7,1 lit. / 100km. Jinak samozřejmě zůstávám věrný značce Škoda a zde je nástupce
-
Po sedmi letech spokojeného ježdění s OII FL 1,8 Tsi jsem provedl generační obměnu. Původně jsem si chtěl pořídit Karoqa, ale nakonec jsem vše několikrát zvážil a vybral si OIII. Čtyři oči mi vůbec nevadí a to i když je to tak trochu proti názorovému proudu. Volba benzínového motoru byla od počátku víceméně jasná, pouze jsem řešil dilema jestli by mi opravdu nestačila ( a ona je fakt dobrá) 1,4 Tsi. Nakonec jsem zvolil 1,8 Tsi. A rovnou kombi. Sice jsem s tím poněkud přesáhl původní představu o tom, že budu mít lifta s 1,4 Tsi. Hlavní údaj je v nadpisu tématu, tak jen dodám, že navíc mám ještě tyto věci: Paket style+ (17" Alu Trius, parkováky i vpředu, asistent rozjezdu, el. ovl. sklopná a vyhřívaná zrcátka s aut. stmíváním...) Navi Amundsen + Infotainment Online / Care Connect SunSet Ambientní osvětlení Spojler 5. dveří Rezerva Gumové koberce (i v kufru, tam je síťový program)) Sportovní pedály + dekorativní prahové lišty Zamykání zpátečky Předplacený servis Standart + Záruka na 5 let
