Přejít na obsah

Dav82

Uživatelé
  • Počet příspěvků

    37
  • Registrace

  • Poslední návštěva

Vše od uživatele Dav82

  1. zkus vyměnit relé kontaktu x č.100 zřejmě ti zůstalo vyset, pro začátek ho zkus pobouchat, mělo by povolit. Jestli je to teda ono http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/4h0951253-rele-kontaktu-x-c-100-de-4861.html
  2. co vyměnit šablonu na budíkách za původní s max 200km? http://www.aluramecky.cz/e-shop/budiky-plastove/skoda/skoda-octavia-i-02-200km-5000ot-budiky-id:1602.eshop
  3. Dav82

    Vymena volantu RS

    myslim, že myslí, že máš páčky moc naražený a tím ti na ně nedosedá pořádně podvolantový kroužek a ten se nemůže poředně odaretovat - taková malá packa zespodu. Povol páčky a posuň je o cca 2mm k sobě a utáhni
  4. tak vyřešeno, je tam ledka. Přeletoval jsem za jinou červenou a už svítí
  5. ahoj, chtěl bych se zeptat, zda jde vyměnit žárovka ve spínači varovných světel, nebo musím vyměnit celý spínač? O1 kombi, MR2002, 81kw
  6. Tak to bortí mojí teorii :) Tak pro změnu zkusit změřit, že tam po vypnutí nezůstane napětí na kl15, ale to by se projevilo na víc věcech. Nebo něco co tomu brání přejít do sleep modu, ale bez schématu mě nic nenapadá. To by se mělo dát ověřit změření klidového proudu. Na diagnostice nic? Co základní nastavení budíků?
  7. Zkus proměřit kl30 na konektoru pro budíky ve vypnutym stavu, furt by tam mělo být cca 12V, případně přímo na desce, když už jí máš rozebranou. měl by to být pin 23, podle http://volkswagenpoloclub.cz/generace3/rady-a-navody/188-popis-pristrojove-desky-typ-c-2 Případně pojistku, to by mělo být jako první ;) Napadá mě jen, že deska je napájená čistě jen z kl15(spínané napětí klíčkem) a po vypnutí klíčkem, prostě zdechne, místo toho aby na trvalém napětí(kl30) přešla do režimu spánku. Pokud je tam tedy na tišťáku propojení kl15 přes diodu na kl30, docela bych to i čekal, nejlepší by bylo sehnat schéma budíků.
  8. 0000 off 0011 on 1011 res 0111 set řešilo se to o stránku zpět
  9. nejspíš přerušovací relé, koukni sem: http://www.skodaoctavia.cz/skoda-octavia/spinaci-rele-smerovych-svetel-blinkry osobně bych koupil nový asi tam máš ještě starší typ http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1u0953235f47h-spinac-varovnych-svetel-topran-22445.html kdyby novější tak třeba tu http://www.cc-autodily.cz/spinac-varovnych-2
  10. po naplnění klimatizace s přidáním barviva jsem našel místo odkud to uniká. Nejvíc barvy je vidět na izolaci co je na straně spolujezdce za kterou je vyústění kondenzátu od výparníku, pak teda se udělá i radioaktivní loužička pod autem za pravým předním kolem, což by bylo asi normální, kdyby nesvítila. Taky je něco málo kapiček v mřížkách topení v kabině. A pak že ten smrad je od plísní. Při plnění byla změřená propustnost systému 115mbar. No otázka je, jestli se stává že je dirka na výparníku, nebo to bude spíš netěsnost někde na napojení výparníku a expanzního ventilu. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Přidávám pár fotek kde je barva vidět, ale dost blbě se to fotí.
  11. Ona ta teplota výrazně nepadá, prostě to vypadá, jako by to regulovalo na 70° Trochu jsem doufal, že to bude spíš čidlo teploty kvůli snazší výměně :) Jinak klima. Jak jsem psal, je tam už čidlo G65, který má PWM výstup o frekvenci 50Hz. No, naměřil jsem 49Hz, což snad bude v toleranci (nikde jsem nedohledal). Střídu jen 5% což bude asi prázdný, páč to dává čidlo i když je vyndaný. Zkoušel jsem i jiný se stejným výsledkem, jen frekvence je 52%. Jinak co jsem dohledal tak při tlaku 0,24MPa by tam mělo být 13% a při tlaku 0,37MPa 90%, to jen kdy by se to někomu hodilo. A pokud je funkce pro odpojení stejná jako pro čidlo F129, tak k odpojení klimatizace dojede při tlaku nižším než 0,2MPa nebo vyšším než 3,2MPa. No ještě se uvádí, že při výměně čidlo, je nutný vyměnit O kroužek. Neporadil by někdo kde ho v Praze sehnat v kusovym odběru? Rozměr 10,8mm x 1.8mm. Všude kde jsem byl, tvrdí že to nevedou a že to nevede skoro nikdo. Rád bych ho ještě před znovu naplněním klimatizace vyměnil.
  12. Ahoj, doufám že neva, když použiji toto téma. Mám O1 81kw s climatronicem rok 2001 (tedy konec roku 2000 ale po faceliftu) Všiml jsem si že se mi netočí ani jeden větrák(u chladiče) a to ani když po delší jízdě teď v 30° vedrech zastavím a nechám běžet motor, tak se ani do 10 minut větráky neroztočily, to už jsem byl s teplotou podle OBD2 na 93° Ručka teploty se zdá chová normálně. postupně dojede na střed a tam se drží. Přes VAG test akčních členů motoru oba větráky roztočím. Přes OBD2 měřím ustálenou teplotu při jízdě v 20° cca 70° a do kopce se dostane na 78°, pak zas klesne. Dneska když mi to ukazoval venkovní teplotu 40° jsem se dostal s teplotou při jízdě městem i lehce přes 80°. Ručka na budíku stále někde na středu, max 1mm za. Tak buď mi kecá teplotní čidlo, nebo kecá OBD2 (zkoušel jsem dva programy na Androida, Torque a OBD Car Doctor) Může mi někdo potvrdit, že OBD2 nekecá? Bude tedy potřeba vyměnit čidlo teploty? Poradíte jaký? Nebo může být ještě špatná jednotka dochlazování? No a ještě mi teda nejde klimoška, to mi píše chybu F129. Je tam teda čidlo G65. To jsem vyměnil a 29. jdu na doplnění chladiva, tak uvidim co to udělá. Diagnostika Climatronicu přes VAG teda tvrdí že kompresor nesepl z důvodu nízkýho tlaku, ale dost možná to souvisí právě s tím větrákem. No ještě ho chci proměřit, ale zapoměl jsem v práci mněřák co umí měřit frekvenci a střídu, tak snad zítra doplním. Předem dík za jakoukoliv radu.
×
×
  • Vytvořit...