Jump to content

jedlis

Uživatelé
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutrální

Kontakty

 • Skype
  maxxfucktor1

Profile Information

 • Auto
  Octavia I

Recent Profile Visitors

858 profile views
 1. Tak zas až neuvěřitelný výkon to není. Tyhle parametry čipu u AEE nabízí více výrobců. Prostě je to nakrmený víc benzínem, tak vyskočí Nm. kW defakto zůstanou díky sériový uškrcený hlavě se sériovou vačkou. Samozřejmě s ostrou vačkou bude bude kW víc a samozřejmě s Nm ve vyšších ot. Každopádně graf z brzdy by mě zajímal.
 2. Znám, máš na mysli Petra Nováka.. Ladí dobře, švagr si nechával naladit kdysi ORS1. Každopádně dělá i inviduální mapy na atmosféry, ale když jsme se ho ptali za kolik, tak odpověděl za 40 tis, takže nic 😄 To radši koupit programovatelnou jednotku od Ecu Master za 10 tis a nechat klasicky naladit třeby u Vrby.
 3. Paradoxně v Oktě je největší lemra (v sérii) AEE. Jen ti řeknu, že i ten 2.0 MPi je někde jinde a může být AEE v oktě upravený jakkoliv .. 😉 A teď jsem koupil 1.8T RS a je to zas skok. 1.8 20V 92 kW už s proměnným sáním má kamoš a jede to taky slušně, akorát to má krátký kvalty, aby se motor pohyboval pořád ve vysokých ot, kde má nejvyšší kW i NM a tak dost to točí a žere. S 2.0 MPi jezdím léto za 6.3L bez nějakýho přemáhání a když chci jet rychleji/předjet tak je přišlápnu pětku a jedu až k 215 km/h a tu tam můžu mít klidně vraženou od 60 km/h - takhle pružná není ani ta 1.8 20V 92KW, po
 4. Tak Motor Excel to má hlavně ještě odlazený nejen na sání od dBilas, ale i na svody od TA Technix zároveň, protože když zlepšíš plnění válců, tak musíš i rychle vyplachovat .. JJ, o Vrbovi vím, jsem zvědav.. Ale jak říkám, pro Feldu má AEE smysl, pro O I. AUM/AUQ ..
 5. Chce to ještě soft, Motor Excel ho má k tomuto sání vyrobený ...
 6. Jasný.. Co se týče dílů, jsem vždycky měnit vždycky za origo nebo lepší a tak nějak člověk počítá s kvalitou za ty prachy, ale tady prostě ne .. Hold příště zkusím čidlo třeba od EPS, co jsem měl původně v plánu .. Díky, no podařilo, ale hlavu mi to v klidu nenechalo 🙂
 7. Vyřešeno, byla to taková dementní souhra náhod.. Poprvý jsem měnil čidlo a teplota se mi zvedla zpět ze 70 na 90. Po cca měsíci teplota spadla zpět na 70-60. Při napíchnutí na VAG ovšem zjištěno, že do jednotky mi to háže cca 84-86C, ovšem někdy i skokově -40 😄 takže jsem dal nový origo čidlo č.2. Teplota opět na 90C ovšem auto přestalo topit i když mi to ukazovalo 90, takže jsem dal nový termostat od Wahleru a už jsem byl docela vytočenej.. V tomhle případě byl najednou problém v tom, že jsem dal opět nový ale vadný čidlo v kombinaci s tím, že mi do toho navíc odešel termostat. Takže ted
 8. Jako první pro přesnost určení problému napíchnout na diagnostiku. Pravděpodobně buď první lambda nebo váha vzduchu. V prvním případě případně koupit lambdu od NGK (NTK) - má nejrychlejší reakci v druhým případě origo Bosch - nejpřesnější měření množství vzduchu ze všech váh ..
 9. Mám 283/283 vačku, čili víc než ty navíc s upravenou hlavou, čili i větším kompresním poměrem a že by byl projev a chod nějak špatný nebo nepravidelný se mi nezdá. Moc to řešíš, furt máš jen o trochu lepší sérii, tím myslím lehce odšpuntovanou 🙂.
 10. O vačku nejde, blok a hlava je ale furt stejně vysoká ..
 11. @Luki@007To je fakt .. 😄 To mě taky napadlo, ale doufám jen v to přesazení rafičky ... 🤔🙂
 12. @Konny zítra to zkusím, jinak logicky chyba už být nikde nemůže ..
 13. @KonnyBudíky jsem měl rozdělaný, ale je to už 4 měsíce - nechával jsem si dělat podsvit. Každopádně hned před nasazením rafiček na osičky proběhla kalibrace.. Je mi divný, že by se to samo po 4 měsících rozhodilo ..
 14. Zdravím, potřeboval bych radu ohledně ukazatele ručičky teploty vody. Jde mi o to, že budíky mi při ohřátém motoru na cca 85-90C (dle diagnostiky) ukazují max 60-70 C ale spíš těch 60C a nevím co s tím. Dal jsem už nový termostat od Wahleru a už druhý origo teplotní čidlo (zbytečně). Když jsem pak dal ještě test akčních členů přes VAG v budíkách, tak se mi rafička pěkně bez problému protočila. viz foto 😵
×
×
 • Create New...