Přejít na obsah

Ostrekovače svetiel


Doporučené příspěvky

Na akú hodnotu nastaviť ostrekovače svetiel u faceliftu? Chcel by som, aby ostrekli svetlá len vtedy, keď páčku ostrekovača podržím dlhšie. Mal som nastavenú štandardnú hodnotu, dal som dvojnásobok aj trojnásobok, ale stále to funguje rovnako - či trikrát krátko potiahnem páčku že sklo ani nestihne ostreknúť, alebo ju chvíľu podržím, vždy sa skôr aktivujú ostrekovače svetiel, než mám mokré čelné sklo... Ako krajné riešenie odkódujem ostrekovače svetiel a hotovo, ale rád by som ich tam nechal, len zmenil ich správanie. Kto poradí?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Tak doplním - kódovanie je v kanáli 26 v RJ č. 09 (BCM). Štandardná hodnota je 4, aktuálne mám nastavenú hodnotu 30 a stále to funguje rovnako. Keď podržím páčku tak dlho, aby začali striekať ostrekovače na čelné sklo, vysunú sa ostrekovače svetiel. Keď páčku zopárkrát potiahniem a začne striekať na sklo, tak sa tiež vysunú...

Ako správne "obsluhovať" páčku ostrekovača, keď chcem umyť len čelné sklo?

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Ahoj,

chcem sa spytat ci ste este neprisli na to ako modifikovat chovanie ostrekovaca svetiel na OII FL (ja mam MR2012).

Na predoslom aute OII predface (MR2008) som si to zmenil - predlzeny interval kedy zacal reagovat ostrekovac svetiel + zmeneny pocet ostrekov skla ked sa aktivuje ostrek svetiel.

Ta spotreba vody je strasna.

 

BCM by som mal mat 3C8 937 049 E (podla logov VAG)

Upraveno uživatelem boco818
Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Panove, jen pro zajimavost, spotreba vody je sice strasna, ale ten ostrik je ze zakona, a neni to jen nejaka byrokracie.

 

Ucinnost xenonu extremne klesa se spinavym sklem reflektoru (oproti halogenu nasobne), a extremne se snizuje nejen viditelnost s takto zadelanym sklem, ale hlavne se zvysuje moznost oslneni protijedouciho ridice nestandardnim lomem svetla na takto spinavem skle svetla. A kdyz zvazite mnohonasobny svetelny tok z HDI svetla oproti beznemu halogen. svetlu, je jasne proc tomu tak je. Takze ozelte spotrebu kapaliny a chrante sve zivoty a zivoty tech protijedoucich, a nereste vypinani automatickeho ostriku, ma to skutecne smysl. Je to neco podobneho, jako polemika, zda-li xenony potrebuji autonivelaci, a myslim, ze dnes v tom ma kazdy naprosto jasno. Vyjimky samozrejme potvrzuji pravidlo.

 

Mimoch. za ta leta, co jezdim s auty s xenony, jsem NIKDY neresil jejich cisteni, jakou u drivejsich aut bez nich. Neni to proste potreba, vysokotlaky ostrik si s tim poradi.

Odkaz ke komentáři

boco: Bohužiaľ, zatiaľ nie je nijak možné zmeniť chovanie ostrekovačov u OIIFL.

 

Súhlasím s Luborom, ostrekovače svetiel sú na OIIFL len na parádu a na to, aby zbytočne len zasvinili predok auta. Logika ich správania je úplne postavená na hlavu - hlavne že mám čisté svetlá a možno neoslňujem protiidúcich, ale figu borovú vidím cez zasvinené čelné sklo :wallbash: Správne to má byť naopak, v prvom rade mám mať perfektný výhľad a až potom ma majú čo zaujímať svetlá. Čiže zapnem ostrekovač, najprv mi ostrieka okno a potom po X-tom cykle resp čase ostrekovania okna sa majú vysunúť ostrekovače svetiel a nie naopak, ako je to teraz!

 

Prvú zimu som absolvoval s ostrekovačmi, túto zimu absolvujem bez nich, či sa to niekomu páči, alebo nie. Keď budú svetlá špinavé, očistím ich sám. Nejazdím ani offroad, ani zabahnené lesné cesty. Argument, že špinavý xenón oslňuje, neberiem. Oveľa horšie sú zle nastavené obyčajné svetlá a to už nehovorím o dobastlených HID v parabolách...

Odkaz ke komentáři

Zcela nesouhlasim - rozhodne nejsou ostrikovace u O2FL na paradu, to mame kazdy asi zcela jine auto.

Sam si ve svem prispevku nekolikrat odporujes - tak jak to vlastne u Tebe je, ocisti Tve ostrikovace svetlomety nebo ne ?

Pokud ano (coz sam priznavas, ale pritom souhlasis nesmyslne s "Luborom"?!), tak je naopak na hlavu to, ze tvrdis ze jsou na paradu (!?)... Co to je za koko.inu ? Tak bud ostrikovac svetlo ocisti a jeho je funkce spravna, a nebo ne, a pak je na paradu. Cely Tvuj prispevek je plny rozporu a nesmyslu.

 

To, ze neberes argument "špinavý xenón oslňuje", je bohuzel jen Tvuj problem, je to realita, a spinavy xenon oslnuje uplne nejhur, a netahej sem jako srovnani blbe nastavene halogeny, ci "dobastlene HID". O tom tady rec nebyla. A mimochodem HID a xenon je jedno a to same... :P

 

A pokud Ti to funguje tak, ze mas pro ostriku ciste reflektory a spinave okno, tak to jiste byt nema, a mel by jsi zajit do servisu. Me to takto blbe rozhodne nefunguje, okno i reflektory mam stale ciste, spotreba kapaliny to je ale jina...

Odkaz ke komentáři

Zcela nesouhlasim - rozhodne nejsou ostrikovace u O2FL na paradu, to mame kazdy asi zcela jine auto.

Sam si ve svem prispevku nekolikrat odporujes - tak jak to vlastne u Tebe je, ocisti Tve ostrikovace svetlomety nebo ne ?

Pokud ano (coz sam priznavas, ale pritom souhlasis nesmyslne s "Luborom"?!), tak je naopak na hlavu to, ze tvrdis ze jsou na paradu (!?)... Co to je za koko.inu ? Tak bud ostrikovac svetlo ocisti a jeho je funkce spravna, a nebo ne, a pak je na paradu. Cely Tvuj prispevek je plny rozporu a nesmyslu.

 

To, ze neberes argument "špinavý xenón oslňuje", je bohuzel jen Tvuj problem, je to realita, a spinavy xenon oslnuje uplne nejhur, a netahej sem jako srovnani blbe nastavene halogeny, ci "dobastlene HID". O tom tady rec nebyla. A mimochodem HID a xenon je jedno a to same... :P

 

A pokud Ti to funguje tak, ze mas pro ostriku ciste reflektory a spinave okno, tak to jiste byt nema, a mel by jsi zajit do servisu. Me to takto blbe rozhodne nefunguje, okno i reflektory mam stale ciste, spotreba kapaliny to je ale jina...

 

No neviem, skôr mi to príde, že nerozumieš písanému textu, ja nikde nevidím, že by som si protirečil. Budeš tak láskyplný a ukážeš mi, kde som to tak písal?

 

Omicron, to by si nebol ty, keby si sa nesnažil každého presvedčiť o svojej pravde - len a len ty máš ten správny názor, a nikto iný, že? Si tu jediný, čo tak tie tvoje ostrekovače obhajuješ, sme tu viacerí, ktorí to ich chovanie chcú zmeniť. Nech rozmýšľam ako chcem, skôr ty sa vymykáš štandardnu... Neuvažoval si nad tým, že by si si domontoval ešte ďalšie ostrekovače? Predsalen, keď ich zdvojíš, tak tie svetlá ti očistia ešte lepšie a tým významne znížiš možnosť oslnenia protiidúcich!

 

V diskusiách máš vždy s niekým problém, príde mi to, že trpíš samonasieracím syndrómom a vždy, všade a vo všetkom vidíš problém a pohotovo prichádzaš s riešením, ktoré vyhovuje tebe. A keď niekde problém nevidiš, tak si ho sám vytvoríš. Vulgarizmy v reakciách si nechaj pre ľudí z tvojho okolia, ktorí sú zvyknutí na tvoje správanie vymykajúce sa spoločenským štandardom. Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým, ktorí s tebou musia denno denne prichádzať do styku.

 

Ďakujem za poučenie o HID a xenónoch - ja blbec som si doteraz myslel, že xenón je chemický prvok s atómovým číslom 54 a HID že je Human Interface Device. Ale na udičku si sa chytil, presne ako som predpokladal :D

 

Je mi úplne a úprimne jedno, čo si o mojich vypnutých ostrekovačoch myslíš zrovna ty. Odporúčam, vráťme sa k téme, nikto tu nie je zvedavý na tvoje vyplakávanie o oslňujúcich xenónoch chudákov protiidúcich vodičov. Ak máš potrebu pokračovať v diskusii v podobnom duchu, založ si tému v Lampárni. Tu sa bavíme o tom, či vôbec a ako prestaviť správanie ostrekovačov na OIIFL!

 

P.S.

Schválne som odcitoval tvoj nezmyselný príspevok, aby ťa ako v minulosti nenapadlo ho spätne zeditovať podľa toho, ako sa ti to zasa bude hodiť!

Odkaz ke komentáři

160R - nic o zadne pravde jsem ti nevnucoval, na nazor k veci nemas narok jen ty, evidentne te dost vykoleji, kdyz ma nekdo nazor opacny nez ty, coz dokazuje ten tvuj vylev. Nejsem zadna ovce, ktera te tady bude papouskovat.

 

Pokud nekdo napise v jedne vete, "ze jsou ostrikovace svetel jsou jen na paradu" a vzapeti v dalsi vete napise "...hlavne že mám čisté svetlá...", necht si kazdy, kdo ma vsech pet pohromade pomysli o tom, co chtel pisatel rici.

 

Ke zbytku se ani nebudu dal vyjadrovat, v podstate me na takove zoufale projevy ani nestoji nijak reagovat, evidentne jsem slapl do nejakeho kuriho oka, coz jsi ale vlastne take "predpokladal" ;)

Howgh.

Odkaz ke komentáři

Igore... napsal si to presne a stejny nazor na clena Omicron je zde rozsireny...:rolleyes:

Ostrikovace jestli jo nebo ne ... no myslim, co se tyce vlnove delky svetla a velikosti spiny na svetlometech, je uplne jedno jestli mas spinave halogeny nebo xena. Mozna ty xena ten bordel lip prosviti ale v principu je to jedno. A jestli na ceste do Ostravy a zpet vyplacam s ostriky celou 5 l nadrzku na ostrikovani xenu se mi zda ostrik uplne mimo... A ta funfce (myslim logiku) ostriku je na FL uplne mimo...

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zdravim panove

 

Chtel bych si upravit ostrikovace svetel aby strikali pri kazdem prvnim ostriku celniho skla(to uz mam) a pak stikaji pri kazdem patem ostriku celniho skla a to bych chtel posunout aby ostrikovali treba pri kazdem 10 ostriku celniho skla. Ale bouhuzel nevim kde to mam nastavit. Muze mi nekdo poradit?

 

Diky za odpoved

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...