Přejít na obsah

Auto plave


nohic

Doporučené příspěvky

Prohledal jsem fórum, nenašel nic, tak se ptám:

 

Auto: Octavia, 2003, 4x4, TDi

 

Mám vyměněné tlumiče (Kayaba), včetně silentbloků (plné) na přední nápravě (jen zadní). Zdá se mi, že auto někdy na nerovnostech plave. Sice sedí pořádně, podvozek je teď mnohem tvrdší. Odchází mi gumy na stabilizátorech v přední nápravě, takže budu měnit. Pokud někoho něco napadne, co by mohlo ještě způsobit to "plavání", ať mi tady dá vědět - když to bude zvednuté, ať se to řeší při jednom.

 

Myslíte, že by to plavání mohly způsobit ty gumy na stabilizátorech? Geometrie je OK, ložiska jsou taky nové.

Odkaz ke komentáři

Problém vyřešen.

 

Nakonec se ukázalo, že jsou totálně vyklepané tyčky řízení, u motoru. Čepy byly OK. Celkem mě to udivuje, koupil jsem TRW, měnil jsem je před rokem, nenajel jsem ani 10 tis. km na nich a jsou v prdeli. Podle mě byly předtím špatně namontovány..

 

Teď mám MOOG. Uvidíme. Ještě na geometrii a tralá.

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o rok později...

Ahoj mě plave jen zadek a to na ledu jen nebo na sněhu a celkem dost,při geometrii mě zistili mirny odklon zadniho leveho kola,nevite cím by to mohli byt a co obědnat?

 

 

Hele, dokonce i na podzim na mokrem listi to dokaze pekne klouzat....... :wallbash:

 

Ahojte, chci se jen poradit.

 

Jel jsem ted nedavno D1 poradne nalozeny a obcas jsem musel do praveho pruhu.

Mam pocit, jestli jsem nedodelal tlumice, nebo neco dalsiho nebo jineho.

 

Ted po navratu jsem se zatim jednou projel a pri vyssi rychlosti (cca 80-90) kdyz vezmu nejakou mensi nerovnost, tak mi zaplave zadek dost neprijemne, mam pocit se "uplave" lehce doleva.

 

Je mozne, ze by byl KO pravy tlumic, nebo co by potencionalne mohlo jeste odejit?

Stabilizacky? (nevim, jak to tam vespod vypada, O1 mam chvili :rolleyes: ), nebo co by to teoreticky mohlo byt?

Pred pristi jizdou budu pra asi uz prezouvat na letni, tak jestli to bude delat porad, tak to chci resit, ale jen vedet, co to potencialne muze byt.

 

THX B)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

chci se zeptat jestli muze byt KO ulozeni zadnich tlumicu kdyz plave auto. jedna se o fabii jsou tam nove tlumice a ty silentbloky nevypadaji spatne a pochybuju,ze by to mohlo plavat kvuli tomu. predke mam vsechno OK akorat horis tlumice,ale nejvetsi problem citim zezadku kdyz vemu hodne ostre zatacku necitim se vubec dobre. jen dodam,ze mam uzsi gumy coz asi muze delat dost velky problem kdyz to je TDi

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...