Přejít na obsah

Gowsterovo Ford C - MAX


Doporučené příspěvky

No vidíš a mě vržou dveře u Golfa, oboje přední, climatronik je v kapličce nakřivo tak okatě, že i slepej to vidí a když bylo poprvé u nás pod nulou, tak se k vrzání přidaly i páté dveře,

Navíc jsem zjistil, že mi dveře řidiče moc nesedí, mám dokonce lehce špinavou palubku dole z boku,

oproti Fordu toho mám na Golfu požehnaně, tak nevím,

že by to bylo tím, že Golf je v nižší výbavě a Ford v nejvyšší, asi sotva, ono je to jedno jaké máš auto, když se prostě nepodaří tak se nepodaří, nadává se na každou značku, záleží jak se s problémy vypořádají servisy, ale osobně je na Golfa nenechám sáhnout, už vidím,

jak při zmínce o vrzajících a lupajících dveřích rozhazují tapec a plasty sloupků ..... rolleyes.gif

 

P.S. oboje auta, vlastně všechny co jsem tady zmiňoval byly kupované nové, ono totiž nelze nadávat na jetinu, když nevím co s ní kdo vyváděl, každopádně dříve jsme řešili generálky po 100K km na 120-kách, hlavy a těsnění u Fáček, když jsou to jen vrzající dveře .... biggrin.gif

 

 

 

 

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

Miu Golfik taky celkem povrzává, najeto 14tis v rukavičkách... Navíc od novoty vržou neskutečně těsnění dvěří a nejde to zlikvidovat.

 

Naopak Mondénní Ford z 05/2010 teď mám a ticho.

 

Plasty vypadají zašle po roce i v Porsche, stačí se o ně nestarat. :)

 

Ty mi Petře přijdeš trochu zaměřenej na tu 10 let starou oktu, už jen tou nasazenou cenou, když jsi ji zkoušel prodat :)

Odkaz ke komentáři

Přesně, péče o auto je to co ovlivňuje jeho vzhled a spolehlivost, kilometrů najedu hodně na to abych mohl porovnávat všechno o čem se tu píše (mimo designu vzhledu, ten je subjektivní),

v mém případě činil rozdíl nákupu c-maxe a tourana ve cca stejné výbavě propastných 100.000,- Kč, proti OII Combi 70.000,- Kč a nemyslím si, že by Ford byl o tolik horší nebo naopak koncern o tolik lepší .....

Malý příklad o zacházení s auty, dost sleduju motor 1,2 tsi 63 kW ve Fábii (má ji otec), na fóru ŠH je obecně mnoho poruch a závad,

naše servisní auto - Roomster, který jezdí každý den Chlumec - Praha a pak po Praze servisuje, má najeto 32.000 km bez problému,

ale ten člověk s tím slušně zachází ...... spousta motorů je po 10.000 km kaput na rozvody, no rozjíždí se normálně a s nikým nezávodí, což

o některých řidičích ve FII TSI říct nelze, obzvlášť těch služebních.

 

 

Odkaz ke komentáři

Petře, ale houby, já už mám Octu jako druhý auto se kterým se skoro nejezdí, jen když potřebuje auto Petra. Já jezdím služební Fabií a právě ji za rok budu měnit, na výběr buď koncern nebo Ford, proto jsem docela byl rád, že si Forda vyzkouším když jsem měl Fabku v servise a byl jsem z toho zklamanej. Je možný, že to byl špatnej kus o kterej se nikdo nestaral, ale u mě u Fabky končí péče vyluxováním, žádný přípravky na plasty nic a prostě ty plasty jsou vzhledově pořád OK. Celkově co vím tak u chlapů ve firmě co mají Fordy po 4 roky leasingu tak moc interierem nadšený nejsou. Motory a jízdní vlastnosti jsou super, ale když mám v autě trávit kolem 40t. km ročně tak mě trošku víc zajimá vnitřek než podvozek a motor ....

 

Možná je to jen tím co i naznačuje Jarda, že jsou ty auta ošizenější a ošizenější na kvalitě ....

Odkaz ke komentáři

Tak auto mám měsíc, ale zatím tedy co se interiéru týče, tak jsem nad míru spokojenej. Na to že to je 4,5 roku starý auto, tak vypadá jak novej a designově se mi líbí v hodně věcech víc než OII. Hodně mile mě překvapilo autorádio, který na 4 reproduktory hraje lépe než 8 repro v OII.

 

Jizdní vlastnosti, zatím spokojenost a to pomalu nejezdím (znáte mě :-)). Auto mám i nachipovaný, tak že teď má místo 66kW cca 84kW a a 270Nm krouťák. Na ten obsah a velikost auta to jezdí více než slušně a nejedna 1.9TDI oktule by dostala na prdel. ;)

 

Co se dílů a servisů týče. Už vím, že do autorizovanýho opravdu nepolezu, ty jsou předražený neskutečně, stejně jako náhradní díly. Zjištoval jsem například cenu mlhovek a jedna (světlo + plast kolem) originál ford vyjde přes 3 litry. Druhovýroba stejný kvality vyjde na litr. Dost mě překvapili i originál gumičky do stěračů za 1480, ale ty jsem teda koupil, pač stěrače kupuju vždycky originál...

 

Spotřeba po prvních 2500km se ustálila na 5,2l/100kmh a to jezdím 70% procent po Praze a 30% mimo město, tak že více než pěkné (kor po přechodu z OII RS, se kterou jsem jezdil po Praze za 12 - 14l).

 

Co mi zatím na Fordu vadí:

 

- chybějící loketka (dá se koupit) - je teď jen na sedačce řidiče, taková úzká, něco jako v autobuse u sedačky.

- nemožnost zavřít okna po vyndání klíčku, nefunguje ani na dálku, ani nějaký časový úsek po vyndání klíče ze zapalování jako u OII

- chybějící úchyty v zavazadlovém prostoru na "přivázání" čehokoli

- gumičky na oknech po otevření/zavření neutřou zamlžená okna, tak že musím jak trubka běhat kolem auta... biggrin.gif

 

Jarní úpravy:

 

- loketka, jak jsem psal výše

- folie na všechny okna

- 17" nebo 18" kola - ještě se rozhoduju, ale spíš 18"ky... ;)

- přední a zadní černý plasty na spodcích nárazníků + černý plast na bocích prahů půjde buď do černý lesklý a nebo do barvy auta

 

Řekněme, že chci aby vypadal v tomhle stylu...

post-3656-0-77329100-1320051878_thumb.jpg

post-3656-0-79020100-1320051882_thumb.jpg

post-3656-0-36087800-1320051886_thumb.jpg

post-3656-0-37034800-1320051890_thumb.jpg

post-3656-0-16922200-1320051897_thumb.jpg

post-3656-0-90017500-1320051904_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Gowster
Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

MichalF: - to mi přijde takový nějaký přeplácaný už, ale o LEDkách taky přemýšlím.

Piskot: Taky je ten vínovej moje krevní skupina ;)

jar_da: Jojo, taky jsem koukal, že od nich jezdí hodně Fordů, tak že mám v plánu to tam dojet očíhnout...

 

Za 2 měsíce jsem najel 11tkm a jsem zatím nad míru spokojenej, průměrná spotřeba 60 procent město/40 mimo město se ustálila na 5.1l/100km, při čemž jak mě znáte nejezdím zrovna pomalu, tak že více než dobrá spotřeba, ale proti benzínovýmu RSu, žere míň asi všechno :-)

 

Zatím mě nenapadá co bych Cmaxovi vytknul, kromě již výše zmiňovaného, snad jen, že se díky němu už nevídám tak často s tou pěknou slečnou na benzínce. lol.gif

 

O víkendu vyměním olej a zase se bude lítat dalších deset tisíc kiláků...

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Hele mě tak teďka napadlo, nezbylo ti po červené to sání, co?

 

Nechal jsem to v ní a bylo to zvohýbaný... :)

 

Tak jsem si chlapáci pořídil novýho mazlíka, tentokrát jednostopýho...

 

Suzuki DL650 V-STROM aneb cestovní enduro... Teď dělám papíry ještě a pak tradá na výlety... palec.gif

post-3656-0-45978700-1329723868_thumb.jpg

post-3656-0-28423400-1329723881_thumb.jpg

post-3656-0-65256400-1329723889_thumb.jpg

post-3656-0-78836200-1329723901_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...