Přejít na obsah

Relé žhavení


Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...

Ahoj

Potřebuji poradit, které relé a pojistky jsou na žhavení. Při testu akčních členů necvaká relé a VAG vypisuje chyby na žhavičkách, které jsou v pořádku.

Díky David

 

Rele žhaveni je 109

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Rele 109 u octavie ii neni

Vlastnim octavia ii 1.9 77kw pd

a pri koupi jsem mel na vagu zavadu zhaveni 2. Valce po vymene vsech zhavicek chvili klid a po cca 2 mesicich opetovne zavada 2.valce po vymene chvili klid a po cca mesici zavada zhaveni 4.valce a po vymene po nejake dobe zavada zhaveni opet 2.valce, tak a ted poradte. Nikdo si nevi rady. Byl bych moc vdecny za jakoukoliv pomoc

Odkaz ke komentáři

Zdravím,

 

právě, že jsem ho chtěl vyměnit, ale nikde ho nemůžu najít, nad levou nohou pod plastem určitě není Rele 109 ani v e-boxu pod kapotou,

když jsem hledal na netu pro model octavia ii,2004, bjb, tak tam ani rele 109 nenabizeji, pouze jen ŘJ žhavení což je takové větší relé ale nikde nepíšou kde ho najít, :-( jinak kdyby mi někdo poradil jak změřit multimetrem při sepnuté spínačcce jednotlivé kabely ke žhavičkám byl bych taky moc vděčný - respektive jakou hodnotu naměřit.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

díky příspěvku od Toviho jsem se dneska ráno do toho pustil, baterka ven a všechny plasty nasavani vzduchu a zboku pod tím eboxem je škatule jak říká Rolbař a ta se otevře a v ní je relé žhavení :-) řeknu Vám, že je to dosti pracné to vytáhnout ale podařilo se, takže teď už jen zbývá koupit nové a vyzkoušet,,,

dám potom info. zda to pomohlo protože je opravdu divné, že i teď v plusových teplotách když tu chybu vymažu tak se to znovu objeví, když údajně žhaví až od mínusových teplot, což teď ráno není, na druhou stranu proč jen chyba žhavení 2. válce, proč to neukazuje i jiné chyby,,no uvidíme

 

každopádně děkuji Vám oběma

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zdravím pánové,

 

dovolil bych si pokračovat v tomto tématu, tedy po delší době, tak relé žhavení jsem vyměnil za nové a chyba se pořád

opakuje, teď to dokonce ukazuje chybu 3 žhavičů pořád dokola, chtěl bych se tedy zeptat jakým způsobem můžu

proměřit samotné kabely a pokud budou vadné, tak kde najdu svorkovnici (začátek kabelů), abych mohl provést výměnu.

 

děkuji za Vaši pomoc

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Ahoj všetci, rád by som oživil toto téma, nakoľko mám rovnaký problém, už som vymenil aj jednu sadu žhavičú, ale problém sa objavuje sporadicky a ked je teraz zima tak je aj počuť ťažší štart, chyba je stále na 2. žhaviči, vymažem, 10x start O.K. potom 1 špatný a chyba je tam zase a zase na len 2. žhaviči, všetky žhaviče odmerané a sú o.k. tak čo s tým podarilo sa to niekomu vyriešiť? Alebo je treba novú RJ J179 ( 038 907 281 D ) Ďakujem za odpoveď.

Upraveno uživatelem Kocina
Odkaz ke komentáři

V sobotu idem do garáže, skúsim prepísknuť kabeláž... snád sa niekam posuniem. Toto je schéma aj s farbami vodičov keby niekto chcel tiež odskúšať káble. Len ma zaujíma či je niekde napísané ktorý valec je prvý, druhý .... nech sa viem zamerať na konkretny vodič


Tu je číslo toho zväzku keby bola treba výmena 038 971 782 C
http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/038971782c-mustek-kontaktni-oe-19594.html

 

post-31720-0-83397000-1454056485_thumb.png

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

trochu jsem googlil a na anglickém škoda fóru jsem našel stejný problém a zajímavou odpověď:

 

"Ignore it. Clear the code and see if it comes back in a weeks time. This code does not mean you have a faulty glowplug. It simply means one plug failed the start up routine test once. It may well have been due to the battery voltage being a bit low."

 

můj skromný překlad:

 

"Ignoruj to. Vymaž kód a uvidíme, jestli se vrátí za nějakou dobu. Tento kód neznamená, že máš vadnou žhavicí svíčku. To jednoduše znamená, že jeden okruh žhavení provedl bez úspěchu start up rutinní test. To může být způsobeno nízkým napětím akumulátoru."

 

Každopádně jsem zjistil, že je to hodně častá závada těchto 1.9 motorů .... a ve většině případů uživatelé píšou, že motor startuje normálně, že kdyby to nevypsal VAG, tak nepozorují žádné defektní stavy ...

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

nechci zakládat nové téma, týká se to žhavení, ted jak je větší zima, tak auto při velké zimě trvá déle než chytí, tak 3 vteřiny.

Na vagu to nic nepíše, ale všiml jsem si, že kontrolka žhavení svítí tak2-3 vteříny, což mně přijde málo v -18. To by mělo žhavit aspoň 10 vteřin ne?

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...