Přejít na obsah

Běláda Combi


Doporučené příspěvky

Fabču jsem koupil 25.2.2008. Po 4 letech s "francouzem" jsem se vrátil ke Škodě. Původně jsem ji ani nechtěl, ale nějak se vyskytla. Jedná se model 1,4 16V (55kW), r.v. 2003, model 04, socka edišn. Při koupi měla najeto 105t km.

post-1065-1251718771_thumb.jpgpost-1065-1251718782_thumb.jpg

 

První (a asi poslední), co jsem koupil, byly alu kola 15". Tomu předcházelo zevrubné zkulturnění třmenů a bubnů

post-1065-1251718919_thumb.jpgpost-1065-1251718937_thumb.jpg post-1065-1251718946_thumb.jpg

 

Pak přišla zima (fuj)

post-1065-1251719179_thumb.jpg

 

Po zimě jsem ji přejel leštěnkou. Docela to bylo znát (na fotce už tolik ne)

post-1065-1251719373_thumb.jpg

 

Získal jsem kupon od jednoho tuning shopu, pouze pro odběr plastových doplňků. Asi jedinné, co bych snesl, byly ofuky. Za svý bych je nekupoval

post-1065-1251719476_thumb.jpg

 

Jinak nějaké úpravy na tomhle autě nehrozí (jako na každém mém spotřebáku). Tohle musí sloužit mně, ne já jemu. Na to mam (jak asi víte) starší vozidlo :lol:

post-1065-1251719961_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...
  • o měsíc později...

Shrnutí událostí uplynulých dvou týdnů. Blížila se STK, tak jsem Fabču umyl. Po měsíci bez mytí to už potřebovala. Někdo se mi "podepsal" na zadním nárazníku :feve: Naštěstí to šlo rozleštit

post-1065-1260987906_thumb.jpg

Zkoušel jsem na šotolině brzdy a moc se mi nezdála souměrnost. Především ruční brzdy. Zkouknul jsem vnitřek brzd, no nic moc jsem nezjistil. Při měření emisí trochu stávkoval přístroj a to bylo teprve úterý :) Nakonec se to povedlo a hodnoty suprový. Po najetí na linku šel technik kontrolovat podvozek. Divil se, že na ty kilometry to vypadá hodně zachovale. Na válcích prošly brzdy na výbornou. Tak zase na dva roky pokoj.

Další týden následoval roční servis - bez problémů

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Co se událo.... Před dovolenou odešel zámek u řidičových dveří (centrál na klíč), šlo zamknout, odemknout ne. Alespoň důvod předělat na dálku.

Pak se ozval EGR ventil. Rozsvítila se kontrolka diagnostiky. Smazáno a uvidím, co to bude dělat dál

A sundal jsem typové označení z kufru. Akorát se držela špína v písmenkách a blbě se to čistilo

post-1065-1283360294_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Na podzim 2010 jsem byl s Fabkou prvně na srazu - v Běšinách. Ne že bych to tak praktikoval i v budoucnu a Rapida nechal doma, ale v počasí, které panovalo, se mi Rapida už ven tahat nechtělo. Fabka ale zůstala pěkně pokorně před branou

post-1065-1300216210_thumb.jpg

Během zimy odešla jedna H7.

A v lednu mě vypekla. Cestou do práce škubla, začala blikat kontrolka elektroniky motoru a motor šel na tři. Naštěstí jen kilometr od domova. Takže jsem vyměnil auta a mazal do práce. Odpoledne jsme zjistili trvalou závadu na druhém válci. Další den odpoledne šla do servisu, kde se ještě přišlo na špatné silentbloky na přední nápravě. Byla vadná zapalovací cívka, daly se i nové svíčky (ty už taky byly třeba).

A dárek k svátku

post-1065-1300216132_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Malé shrnutí:

O dovolené (v srpnu) Fabča dostala další šrám na kabátu. Otřel se o ni správce hotelu na parkovišti bokem auta o roh nárazníku a ještě před mým zrakem Naštěstí nic nerozbil a bok jejich auta byl nastříkán nějakým gumoasfaltem, který jsme smyli z Fabky benzínem. Na nárazníku jsou jen malé oděrky viditelné jen pod určitým úhlem. Takže nic hrozného. Ale v prvním momentu ve mě hrklo. A jelikož bylo volno v krytém stání, hned jsem přeparkoval a po zbytek pobytu auto stálo tam.

 

Dnes proběhla příprava na zimu - omytí, přezutí, kontrola spodku, kontrola tlaku v pneu, navoskování, ošetření těsnění, sundání ofuků z oken, přitažení ručky....Docela je načatý výfuk. Uvidíme, jak bude vypadat na jaře. Jinak s Fabčou se nic jiného neděje

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...

Tak to tu uzavřeme. Za pár týdnů to bude rok, co jsem Fabču prodal. Budu na ni vzpomínat s láskou, bylo to velmi spolehlivé auto a největší závada byla 2x cívka. Výfuk jsem nikdy neměnil ani zadní brzdy. V den odchodu měla najeto 198t km. Vídám ji docela často, koupil ji synovec.

Odkaz ke komentáři
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...