Přejít na obsah

Koroze pod plastovými lemy a prahy


Andre

Doporučené příspěvky

Zdar!

Mám octavii (r.v. 2000) asi 3 roky koupil jsem ji včetně plastových prahu a lemu. Nedávno jsem si všim že jeden prah mi moc nedrží tak jsem ho dneska sundal že ho přilepím znova a nebyl to moc pěkný pohled.

Byl bodově přilepen černým silikonem, který už moc nedržel po sundáni prahu jsem zjistil že vyborně fungoval jako sběrač hliny a soli, lak pod tím prahem byl v hrozným stavu, místy byla koroze ale kompletní rezavy povlak byl na předním blatniku kde překrýva prah. Začal jsem sundavat i ty plastové lemy taky byly bodově přilepeny a v dolních častech to je uplně zrezlé tak, že lak šel slupnout nehtem a pod nim je silný rezavý povlak.

 

Myslím že nás takových bude vic, co má po předchozím majiteli na autě takovéto plastové nesmysly a myslí si že to pod tím nerezne tak jako jsem si myslel já, ale opak je pravdou. I když možné je, že kdyby to bylo nalepeno celou plochou tutiž by se tam nedostala voda muže to plnit svuj původni učel a to karoserii chranit a ne ji poškozovat.

 

Chtěl bych znát vaše názory jak toto řešit.?

 

Moje uvahy jsou nasledujíci: přemýšlím to vybrousít, použit nějaký odrezovač, natřít základovkou (jenže jakou? kdysi jsem to řešil na jiných autech zakladovka špatně schla což prodlužovalo dobu opravy a nasledně to stejně prorezlo po nějakém čase) dale aplikovat stříkaci tmel nebo plnič (podle potřeby) a následně lak + zaleštit (nemyslím lak ve spreji ty podle mě stoji za houby...)

 

Dík za vaše rady, napady a zkušenosti!

S pozdravem Andre

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

zdarec pane. moc ti s tím asi neporadím, ale musím tě poprosit, zda máš někde fotky jak to na tvém autě vypadalo s těmi plasty? pořídil jsem si právě plasty na blatníky (na prah ne) a přemýšlím, že je tam dám.

 

auto se mi s nimi dost líbí. takový skrytý SCOUT :) ale právě nevím, čím to tam nalepit, ono to má takový zobáčky, ale šlo mi právě o to, aby se mi nestalo to, co tobě časem.

 

za fotky budu rád.

 

+ jsou ty plasty holé, nebo jsou něčím stříknuté?

 

díky

měj se

Hagis

 

 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

zdarec pane. moc ti s tím asi neporadím, ale musím tě poprosit, zda máš někde fotky jak to na tvém autě vypadalo s těmi plasty? pořídil jsem si právě plasty na blatníky (na prah ne) a přemýšlím, že je tam dám.

 

auto se mi s nimi dost líbí. takový skrytý SCOUT :) ale právě nevím, čím to tam nalepit, ono to má takový zobáčky, ale šlo mi právě o to, aby se mi nestalo to, co tobě časem.

 

za fotky budu rád.

 

+ jsou ty plasty holé, nebo jsou něčím stříknuté?

 

díky

měj se

Hagis

Hoj promin že píšu až ted fotky z auta nemám žadne bohužel nevypadalo to nejhuř když jsem to kupoval byly to plastové lemy bez laku uplně stejné jako tady http://www.auto-doplnky.com/lemy-blatniku-cerny-plast-skoda-octavia-ii-adc61704-2.html + plastové prahy které byly trochu vystouplé postupně vybledly od slunce. Ja osobně už bych si to na auto nedal.

Pokud je budeš nakonec lepit myslím že když je nalepiš celou plochou tak aby voda a sul neměla kam zatekat udělaš lip než to přichytit jen na par bodech jak jsem to měl já.

 

 

Jinak korozi jsem odstranoval klasicky: šmirgly, vrtačka s dratenkou, odrezovač, 2x zaklad, šprickyt. Dokonce jsem jeden blatnik musel lechce zalaminatovat (probrousil se ho nazkrz).

Lakovat metalizu jsem si netroufal cena v lakovně vycházela cca 10000 az 12000. Nakonec jsem sehnal carbonovou folii za 3000 na celé auto. Polep mi trval cca 30 hodin a vysledek si myslím že není vubec špatný na to že jsem to lepil poprvé.

Vím že hodně lidem je to proti srsti dělat opravy nalepkou ale já jsem si to chtěl zkusit nalepit a osobně se mi to libi. Tak a ted mě ukamenujte :-D přikladam foto aplikace folie :-Dpost-1398-0-27505300-1351054249_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Andre: zdárek pane. díky za odpověď, už mě to přešlo, dávat to tam asi nebudu, i když ty lemy furt mám. jinak z touhle folií, i když v černé, jsem taky už dělal. sice jen v interiéru, ale lepí se to suprově. a mne se to tvoje líbí. jestli máš fotky celého auta už polepeného, hoď to sem, jsem zvědavý. palec.gif

 

škodě zdar

Hagis

Odkaz ke komentáři

taky by me zajimal vzhled celeho auta po nalepeni folie :)

Přidávám pár fotek v době focení není polepen ještě zadni naraznik.

 

Ve zkratce pár poznámek k lepení a folii:

Při koupi folie mi přišla jedna 4,5 metrová role černé omylem, odesilat zpět se mi ji už nechtělo tak jsem ji použil na sloupky masku a kus narazniku.

Tmavé misky pod klikama už na autě byly puvodně dal jsem je tam znova i když to nevypadá nic moc ale nechtěl jsem aby se v těch žlabcích pod klikama odlepila a byly by tam bubliny což se dá od folie za ty peníze očekávat.

Folii jsem neseřezával zároven s hranama ale zahybal přez všechny hrany.

přední a zadni naraznik jsem lepil z více časti jinak blatniky dveře střecha kapota jsou lepeny z jednoho kusu. střechu jsem lepil na mokro stylem jakým se lepí folie na okna.

 

Mínusy:

-Kvuli struktuře folie se rychle auto špini.

-Kolem auta se motaj lidi co si na to musí prostě šáhnout :-D

 

 

Sám jsem zvědav jak to dlouho vydrží kdybych se měl rozhodovat znova nevím jestli bych si to radši nenechal nastříkat, lak je lak a momentálně mám lepení plné zuby :-D

post-1398-0-07007400-1351716683_thumb.jpg

post-1398-0-46305500-1351716727_thumb.jpg

post-1398-0-60102900-1351716778_thumb.jpg

post-1398-0-92536800-1351716824_thumb.jpg

post-1398-0-93958300-1351716844_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...
  • o 4 týdny později...
  • o měsíc později...

ahoj doufam,ze me neukamenujete,ze mam fabii,ale mam dotaz. koupil sem auto co bylo po bouracce spatne opraveno a je hnusne nastrikane kapota,naraznik a strecha maji jiny odstin jak vse ostatni. boky a blatniky byly komplet strikane nejaky kokotem neskutecne hnusna prace nekde se loupe lak,nekde je blbe kitovane a nekde jsou dulky,listy postrikane barvou proste des. navic zacina na prahach koroze a lakovat auto nechci dat stalo by to asi 30 tis a ja do toho nedma uz ani 10,protoze sem naletel podvodu a stalo me to 40-50 tis. nechaval sme si nacenit karbonovou folii,protoze ta asi nejvic nerovnosti skryje a cenovka byla 18 tis bez strechy a kapoty. pak mi nabidl jedne typek,ze mi to udela za 8 tis,ale auto chce doma minimalne 4 dny a protoze bydli 40 km ode me neplacli sme si. tak sem nakonec objednal cinskou folii z aukra,protoze kvalitnejsi folie stoji 400-1000 kc za bm. no a ted mam strach jestli sme nevyhodil prachy a nalepim vubec neco,protozem zaprve prej na to musi byt minimalne 2 lidi casto to delaji 3 a ja nemam nikoho na pomoc a za dalsi ani nevim jak ten karbon pujde ke stribrne metalize a kdyz polepim vetsi cast auta musim hned na urad jit prepsat barvu? jak vypocitam,ze je vic jak 50% auta v cerne? pocitaji se jen viditelne casti zvenku? nebo jak to je? primarne potrebuju prelepit zadni naraznik,kterej se loupe, dale kufrove dvere a pak jsou dorypane vscehny bocni dvere. jenze jak to vymyslet at to nejak vypada? kdyz udelam treba spodky dveri po listu a narazniky,tak to bude vypadat jak opravovany favorit co je durch zhnilej nemyslite? nemam zadny graficky program a hlavne ho neumim ovladat,takze navrh jsem si udelat nemohl:(. vim,ze to je spousta zoufalych dotazu,ale bylbych vdecny za rady a pomoc.

kdyz uz si tu mrchu auto necham chci at nevypada hnusne.

Odkaz ke komentáři

ahoj doufam,ze me neukamenujete,ze mam fabii,ale mam dotaz. koupil sem auto co bylo po bouracce spatne opraveno a je hnusne nastrikane kapota,naraznik a strecha maji jiny odstin jak vse ostatni. boky a blatniky byly komplet strikane nejaky kokotem neskutecne hnusna prace nekde se loupe lak,nekde je blbe kitovane a nekde jsou dulky,listy postrikane barvou proste des. navic zacina na prahach koroze a lakovat auto nechci dat stalo by to asi 30 tis a ja do toho nedma uz ani 10,protoze sem naletel podvodu a stalo me to 40-50 tis. nechaval sme si nacenit karbonovou folii,protoze ta asi nejvic nerovnosti skryje a cenovka byla 18 tis bez strechy a kapoty. pak mi nabidl jedne typek,ze mi to udela za 8 tis,ale auto chce doma minimalne 4 dny a protoze bydli 40 km ode me neplacli sme si. tak sem nakonec objednal cinskou folii z aukra,protoze kvalitnejsi folie stoji 400-1000 kc za bm. no a ted mam strach jestli sme nevyhodil prachy a nalepim vubec neco,protozem zaprve prej na to musi byt minimalne 2 lidi casto to delaji 3 a ja nemam nikoho na pomoc a za dalsi ani nevim jak ten karbon pujde ke stribrne metalize a kdyz polepim vetsi cast auta musim hned na urad jit prepsat barvu? jak vypocitam,ze je vic jak 50% auta v cerne? pocitaji se jen viditelne casti zvenku? nebo jak to je? primarne potrebuju prelepit zadni naraznik,kterej se loupe, dale kufrove dvere a pak jsou dorypane vscehny bocni dvere. jenze jak to vymyslet at to nejak vypada? kdyz udelam treba spodky dveri po listu a narazniky,tak to bude vypadat jak opravovany favorit co je durch zhnilej nemyslite? nemam zadny graficky program a hlavne ho neumim ovladat,takze navrh jsem si udelat nemohl:(. vim,ze to je spousta zoufalych dotazu,ale bylbych vdecny za rady a pomoc.

kdyz uz si tu mrchu auto necham chci at nevypada hnusne.

 

Ahoj zkusím se ti v par věce poradit

Pokud chceš folii lepit, v první řade musíš zbrousit místa kde se ti barva loupe protože při lepení sem tam folii budeš muset odlepit a znova nalepit a barva která ti pořadně na autě nedrží ti zustane na te folii. Takže povrch zbrousit a připravit povrch skoro tak jako pod lak protože folie v žadnem připadě nějak neskryje nerovnosti, nepočítej že ti to zakryje trochu silnější škrabance a dulky, ale naopak celkem slušně povrch kopíruje.

Při lepení 2 lidi nutně není třeba, já lepil ve 2 lidech jen střechu a kapotu. Zaleží na zručnosti taky jsem některé kusy nenalepil na poprvé (se stratami materiálu se musí počítat pokud to lepíš poprvé).

Aby se folie neloupala je třeba na všech lepených plochách folii přelepit přez všechny záhyby. Zakladem dobrého vysledku je rovny čistý a hlavně odmaštený povrch, trocha zručnosti a o trochu víc trpělivost :-)

Jak to polepit aby to nevypadalo jak pohnilý favorit? ...to ti neporádím, spíš jsi měl koupit na střibrné auto střibrnou folii.

Pokud se nemýlím na uřadě by jsi si mohl nechat do techničáku napsat barvy 2, tedy střbrná / černá.

Pokud máš další dotazy napiš do zprav.p

Přeju pevne nervy at se dílo podaří!

Odkaz ke komentáři

budu jen sam a kapotu bych lepil max prouzek . strechu vubec na to prdim. to,ze to kopiruje povrch je nesmysl. zkousel sem to a prekryje to co to potrebuju. spis si myslim. jen vim,ze kdyz s tim zadelam korozi i kdyz osetrenou,tak za 2 roky bude auto neprodejne i za 20 tis,protoze uz ted dobite TDI zacinaji na 30.ale s tim uz nic nenadelam koupil sem auto se spatnou kastlou za trojnasobnou cenu no:(

Odkaz ke komentáři

tak sem zkousel polepit tak jednoduchou vec jako je striska kufru a silene. umyl sem odmastil benzinem. a kdyz to vypadalo,ze to je celkem vyhlazene zacalo to samo delat bubliny,ktere nesly uz vytlacit. celej metr sem tam rozthal.

asi to je shit folie cekal sem,ze to nebdue idelani,ale tohle je hruza. zkousel sem to doma na stole,na lampicce a slo to celkem pekne,ale na tom aute hruza. normalne sem ztratil nervy. navic fakt orezavat mista,kde je neco treba strelim blinkr to chce cvik a praxi. tohle neni na me. vzdavam to:( kliky sem potreboval oblepit to nevim jakym stylem bez demontaze. mam 9 metru folie na hovno nevim jestli to zkusit treba za 500 strelit,ale pochybuju,ze to nekdo koupi vsude toho je mrte.

Odkaz ke komentáři

ondraPD: sice nemám s lepením folie zkušenosti, ale nastříkal jsi na to místo, kde jsi lepil tu folii jarovou vodu, čili lepil jsi to na mokro? Pokud jsi to dělal na sucho, tak to je chyba a zkus to mokrou cestou, pak by měla jít folie pěkně vyhladit, popř. ji můžeš nahřívat třeba fénem ;)

Odkaz ke komentáři

no ja sem o tom zjistoval info,ale muze se lepit nasuchu aj namokro vis. namokro prej jen kapotu a strechy. ja delal fakt malej kus striska ma ani ne metr. ale zkusim to dobre dik za tip.

myslim si ze to bude moje neschopnost a i spatna folie. heldma videa,kde bych videl jak se olepuji kliky dveri,protoze to uz je fakt maso zrcatko se jeste mozna da.

kazdopadne tady pred kolegou co ma cely auto polepeny smekam ja bych spotreboval tak 100 metru folie nez bych to nejak nabastlil. tam staci blbe proriznout trhnout utrhnes si kousek a muzes zacit znova .

nastesti sme za folii dal jen 1000 kc. mame tady firmu co prodava jeden metr za 600.

jo a horhovzdusku sem zkousel od 60-120 stupnu a prave bylo to jeste horsi to zaclo bublat jeste vic

Odkaz ke komentáři

I když je to menší kousek, tak určitě zkus tu mokrou cestu, mělo by to být lepší. Tak mě napadá, ten kolega si to dělal sám? Pokud ano, nebylo by lepší se s ním domluvit? A pokud budeš lepit kolem klik, tak je musíš vytáhnout, nic na tom není, vytáhnutí kliky zabere max. 2 minuty :)

Odkaz ke komentáři

kolega myslim toho tady z diskuze. a s timto mi urcite pomahat nikdo chtit nebdue to je takova pakarna,ze...

tak sem zkusil mokrou cestu teda na stole a folie na 100= ztratila lepici vlastnost,takze to bude plitvani.

ja sem dneska badal nad tim jaks e vytahuji na skodovce kliky a neprisel sem na to zacal sem sundavat tapec a rikam si jako jestli musim aj ten plech jak je stahovacka tak na to kaslu. nevim jestli to ma octavie stejne jak fabie.

ja mslim,ze ta folie je smjed na druhou sice na aukru borec mel pozitivni komentare,ze je folie uzasna,ze je lepsi jak drazsi,ale kdovi co polepoval..

Odkaz ke komentáři

jak se tak divam na videa,tak ta folie je asi moc tlusta a tvrda. spatne se tvaruje pokud se nezahreje tak temer vubec nekopiruje. zkusim to,ale asi s tim nic nenadelam. minimalne nejak chci olepit ty kliky,peotoze ten debil predemnou tam nalepil ty chromove krytky a to byl nejaky smejd co nesedel a zarezaval se do rukou. tak sem to ztrhnul a to lepidlo pdo tim nepustilo zadnym cisticem,tak to musim mechanicky obrusovat a klika vypada desne. prave ten karbon je jedina moznost

Odkaz ke komentáři

Ještě bych se zmínil k lepení na mokro, lepil jsem tímhle zpusobem kapotu a střechu, ano lepit na mokro se dá (ale nepočítej že pak něco budeš tvarovat horkovzduškou to spíš folii zničíš)postup je podobný jako při lepení folie na okno tedy jsme navlhčil jarovou vodou jak folii tak i střechu a takto nalepil, vytlačil přebytečnou vodu a jsem to nechal asi den slehnout pak jsem folii po krajich dozahýbal s horkovzduškou , nějaké bublinky tam zustaly a nějaké se udělaly tím jak se voda vypařovala ale po tydnu po nich nebylo ani památky, prostě se samy ztratily.

Druhá věc je to že jsem lepil přez leto a celkově se mi s tou folii pracovalo líp, protože čím větši je venku teplo tím mín se folie trhá při lepení.

Při lepení jsem z auta posundaval kliky, hagus, antenu, lišty na dveřích, podběhy, narazniky, prostě všec co je třeba obřezávaní se mi neosvědčilo :-)

 

Snad moje zkušenosti někomu pomužou ...

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...