Přejít na obsah

spotreba na volnobeh


Doporučené příspěvky

ahoj mam octavii 2.0 fsi 4x4 a kdyz stojim na miste mam spotrebu 2L/hod. zda se mi to prilis vysoko a i se zpotrebou to neni nijak valne kdyz se snazim tak jedu za 8 litru. nevim jestli je to lambda nebo neco jineho. jak jste na tom vy. zajima me jestli jsem vyjimka nebo je potreba udelat malou opravicku. diky za odpoved.

Odkaz ke komentáři

Ahoj,

 

mám Scouta 2.0 fsi a spotřebu taky nemám ideální. Nevím kolik mi žere na volnoběh, ale 2l podle mě ne. Kouknu se zítra. Dlouhodobou mám 9.8, ale je to převážně město. Když jedu dálky, tak je dám za 7.9. Ještě ale připočítej, že Scout je o pár desítek kilo težší než klasická Octavia.

 

Taky jsem přemýšlel jestli ta spotřeba není divná, pže kamarád s obyč Octavií bez 4x4 jezdí za 7.

Odkaz ke komentáři

s tou obyc octavii je to docela rozdiloproti 4x4 ja jsem uz toho secetl fakt hodne o tehle motorech. ale myslim ze tu spotrebu mas dobrou jestli tam mas dost mesto kazdopadne dik ze se mrknes. ja se prave obavam ze to bude labda. nouvidime jinak jizda se mi v tom moc libi a musim rict ze jsem rad ze jsem nakonec nekoupil tdi. a jak je vsude psano tahne to pekne a navic moje prvni zkusenosti se 4x4. se mi fakt libi :-) az se tu vic zorientuju a tak pak prihodim i nejake fotky. :-)

Odkaz ke komentáři

KOnečně nějaký lidi s FSI :lool:

Takže scout s FSI dlouhodbá 8,8 zatím, jízda město i mimo měto, táta to skrouhne tak na 8,3-8,5 si myslím, což bude s tím takto jezdit, každopádně, jsem se na spotřebu na volnoběh nekoukal, ale co se týče jízdy díky spřevodování, to jede docela slušně, má to plynulej zátah, zdá se že tam není kopanec ale jede to dobře, má to zrychlení za 10s tedy ve Scoutu a spotřeba, ženeš 4x4 a nějakou váhu, tak nebude 6 litrů.

Pro octavius4x4 stačí to napíchnout a uvidíš, pokud je něco KO, tak by se ti rozsvítila kontrolka, ale záleží odkud jsi, všude je někdo s Vagem, at už klubák, nebo někdo kdo tomu rozumí. JInak pokud máš 4x4 tak máš 2x kat 2x nebo 4x lambdu záleží na roku výroby a typu motoru, no a čisdlo spalin + egr a to vše jen na výfuku ;)

Odkaz ke komentáři

Tak já nečekal 6 litrů! Je jasný, že 4x4 + scoutova kila navíc něco znamenají, ale vzhledem ke spotřebě klasické octavie bych čekal, že se s mým stylem jízdy do 9ti vejdu, ale prdlajs! Sotva do 10ti a to to hodně šolíchám.... :-)

 

Jinak k jízdě.... ano to auto má poměrně sílu a táhne hned odspodu, což je pro běžný styl ta nejlepší vlastnost, ale když je potřeba opravdová rychlost, tak je to utrpení! Šnek jeden.... :-)

Odkaz ke komentáři

Nevim podle mě je to pocitově, mám srovnání viz můj avatar, obě motorizace a s 2,0 tdi což je moje, lítám, tak že se vlezu nělde do 6-7litrů a se scoutem jsem se vlezl tak 9-10 což je 3l rozdíl, ale zase se scoutem jsem zkoušel kopce,polnčka, výjezdy atd. Takže bych to viděl reálně na 2,5 litru rozdíl, ale rychlostně mě rozhodně jako snek nepřijde, na kilo to letí rychle, má to supr zvuk, a 200 to jede taky, tak nevím co víc shtít, prostě není to 3,0i ani D. má to jen 150hp, A je nezkutečný jak to pěkně tahá zespod na to, že je to nepřeplnovaný 4válcový 16ti ventilový benzín

Odkaz ke komentáři

JJ odspoda to jde skvěle. Vůbec neřadím, díky té neustále síle! Asi jsem rozmazlenej a taky možná jak do scouta peru pořád ty N95 sračky! Možná, že by ten 100octan byl lepší.... :-)

 

Nevim podle mě je to pocitově, mám srovnání viz můj avatar, obě motorizace a s 2,0 tdi což je moje, lítám, tak že se vlezu nělde do 6-7litrů a se scoutem jsem se vlezl tak 9-10 což je 3l rozdíl, ale zase se scoutem jsem zkoušel kopce,polnčka, výjezdy atd. Takže bych to viděl reálně na 2,5 litru rozdíl, ale rychlostně mě rozhodně jako snek nepřijde, na kilo to letí rychle, má to supr zvuk, a 200 to jede taky, tak nevím co víc shtít, prostě není to 3,0i ani D. má to jen 150hp, A je nezkutečný jak to pěkně tahá zespod na to, že je to nepřeplnovaný 4válcový 16ti ventilový benzín

Odkaz ke komentáři

A hlavně měnit pravidelně filty a náplně a je vše OK. Já vyměnil ted snad úplně všechno krom olej v přední převodovce, byl jak novej, jinak zadní převodka, haldex + filtr, olej s filtrem v motoru, vzducháč, piláč, palivák, jak jsem to měl všechno venku. A vše je OK, tak uvidíme jak dlouho. :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

1,3(1,5)po startu (otacky cca 1050) - 0,8(0,9) 900ot

 

Ale lisi se to podle zaplych svetel,klimatizace,vetraku, nabijecky v utozapalovaci a podobnych odberu :)

 

A nezda se mi ze to je liny, kdyz se jezdi na lepsi benzin ala V100. Dalky umim pod 7, prumer aktualne 7,9 po nejakch 1500km od nulovani

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Ahoj, nedořešil to někdo? Mám taky 1,4 TSI 2013 Liftback a takovou nestabilitiu jsem u žádného auta nezažil 😞 okresky jsou v pohodě ale jak člověk zajede na dálnici nebo jede rychleji, tak je auto šíleně nestabilní, stačí aby trochu foukl vítr a autem mě to hodí do strany.. Kola nafoukané dle doporučení výrobce, geometrie OK.. Neměnil někdo třeba převodku řízení ?
    • Laurinka je na prodej, cena k diskusi. Najeto 360 tkm, pravidelně měním rozvody a olej, tankuju jen Maxxmotion. Motorově všechno v pořádku, klimatizuje, interiér nese známky používání, exteriér odpovídá věku a nájezdu, začíná reznout, lak se loupe, takže co si budem... Minimálně jako pracant bude ještě dlouho jezdit (STK 01/2024), hezky hrát (zesík, můžu nechat i subwoofer).  Je čas se posunout dál, Baghíra zůstává doma. Fotky ještě nemám, průběžně čistím interiér.
    • Tak udělal sem co jste psal, sundal sem i manžety kde jsou spojené tyčky k řízení ale v tyčkách žádná vůle vše jde slyšet od hřebenu..ještě to řízení má takový stěhovací šroubek tím tomu asi nepomůžu? A 2. Otázka, řízení musí být ze stejného modelu? Mám 7.97 tj.kratší čepy..
×
×
  • Vytvořit...