Přejít na obsah

Pípání kontrolky chladící kapaliny


Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

Pánové mám poměrně "složitý" problém s kterým si už 4měsíce neví rady ani autorizák.

 

Bliká mi kontrolka chladící kapaliny.

 

1) nádobka s čidlem byla vyměněna už 2x

2) kabely jsou prý také překontrolované a OK

3) kapaliny je samozřejmě dost

4) rozsvítí a rozpípá se červená kontrolka - několikrát za sebou pípá a pak mlčí jen bliká.

 

Kontrolka se rozsvící naprosto náhodně. Někdy po 30km jízdy, někdy hned po startu, nezáleží jestli je studený nebo teplý motor. Nezáleží jeslti se vytáčí motor či se jede piánko. Je to skutečně naprosto náhodný.

 

Nějaký rady? Jestli záleží na autě tak Octavia II 1.9TDI amb. rv. 09

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Já mám podobný problém. Co začala zima (-5°C a méně), zařve mi tato kontrolka taky. Kapaliny akorát. Když to nechám zahřát pár minut, vypnu a nastartuju motor, už to znova nebliká...

Když to vypnu a zapnu, chová se vše dál už dobře. Když to nechám blikat a jedu, dlouho je to na teploměru studený, pak to skočí na +- 65°C a tam se to drží, dokud to párkrát nevytočím při jízdě do vyšších otáček, to už to pak zůstane na 90°C. Jinak se to pořád motá kolem 70°C...

 

Loňskou zimu se tohle nedělo...

 

Víte k tomu prosím někdo něco??? O2, 1.9TDi '07

 

Ahojte,

 

Pánové mám poměrně "složitý" problém s kterým si už 4měsíce neví rady ani autorizák.

 

Bliká mi kontrolka chladící kapaliny.

 

1) nádobka s čidlem byla vyměněna už 2x

2) kabely jsou prý také překontrolované a OK

3) kapaliny je samozřejmě dost

4) rozsvítí a rozpípá se červená kontrolka - několikrát za sebou pípá a pak mlčí jen bliká.

 

Kontrolka se rozsvící naprosto náhodně. Někdy po 30km jízdy, někdy hned po startu, nezáleží jestli je studený nebo teplý motor. Nezáleží jeslti se vytáčí motor či se jede piánko. Je to skutečně naprosto náhodný.

 

Nějaký rady? Jestli záleží na autě tak Octavia II 1.9TDI amb. rv. 09

Odkaz ke komentáři

Něco podobného mi to dělá taky. Mám auto garážované ve vytápěné garáži.

Když ho náhodou nechám do rána venku a je silný mráz, tak mi po nastartování začne blikat a pípat kontrolka chladící kapaliny.

Když motor vypnu a znovu nastartuju, tak to už nedělá.

Minulý týden jsem auto nechal venku a ráno jsem startoval když bylo cca -10 nebo -11 stupňů.

Po nastartování začala blikat a pípat kontrolka chladící kapaliny.

Oškrabal jsem led ze skel a potom motor vypnul a znovu nastartoval a chyba nikde.

Kapaliny je samozřejmě dost.

Tohle se mi stalo už loni, ale protože je auto v garáži tak na ten problém narazím jednou nebo dvakrát za zimu. Proto jsem to nijak neřešil.

Nikdy jsem nezkoušel co to udělá když vyjedu bez znovunastartování.

Kdyby někdo věděl co s tím, tak prosím napiště.

OII MR2006 1.9TDI BXE

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

Ahojte,

 

Pánové mám poměrně "složitý" problém s kterým si už 4měsíce neví rady ani autorizák.

 

Bliká mi kontrolka chladící kapaliny.

 

1) nádobka s čidlem byla vyměněna už 2x

2) kabely jsou prý také překontrolované a OK

3) kapaliny je samozřejmě dost

4) rozsvítí a rozpípá se červená kontrolka - několikrát za sebou pípá a pak mlčí jen bliká.

 

Kontrolka se rozsvící naprosto náhodně. Někdy po 30km jízdy, někdy hned po startu, nezáleží jestli je studený nebo teplý motor. Nezáleží jeslti se vytáčí motor či se jede piánko. Je to skutečně naprosto náhodný.

 

Nějaký rady? Jestli záleží na autě tak Octavia II 1.9TDI amb. rv. 09

 

Mě se to stalo u Fabie a nevěděl jsem si s tím rady ani v odborném servisu, až mě jeden elektrikář řekl, že mě odchází kontrolky v přístrojové desce. Vyměnil jsem přístrojovou desku a bylo po problému.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Všem co odpovídají vyměnit nádobku vyčistik kontrolky. Pán píše že to dělal čtěte než začnete chrlit moudra. Já mám II otavii BXE 2007 ten samý problém 3 x výměna nádobky cca 4000kč žádná změna voda se neztrácí nezabarvuje kontrolka někdy nesvítí 14 dní pak začne po každém nastartování.autorizovaný servis Samohýl jen pokus omyl vše musím platit i když není výsledek je to k zlosti. jiný servis mi tvrdil že bude miroprasklina v hlavě že se to neprojevuje tak moc že to musím vyměnit.(žádná pára z výfuku žádný zákal vody ani ztráta)problém budu mít na stejném místě jako všichni komu to dělá kdo to vyřešil a našel závadu prosím o radu jestli měnit celou palubovku nebo elektriku.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...