Přejít na obsah

Mapy


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj všem,

 

po několika dnech strávených hledáním informací ohledně přehrání FW mojí navigace jsem došel do bodu, kdy nevím jak

dál.

 

Moje otázka zní, podle čeho vybrat správnou mapu? Do jakého souboru v .img stažené mapy se podívat, popřípadě něco upravit?

 

Zkoušel jsem mapy od v.5 až do v.9, upravené i původní. Testoval jsem i jiné FW 26xx, 38xx, Recowery, ale bez úspěchu. Zkoušel jsem různé rychlosti zápisu, typy médií atd.

 

RNS 510

3T0035680B

HW H04

SW 4024

Mapy 6160 (jediná, která mi funguje)

 

Díky za pomoc.

 

Na oplátku pár užitečných odkazů, které mi pomohli při aktualizaci RN 510:

 

http://www.rnsfirmware.com/ je základní stránka s odkazem na detail FW, dále na http://www.vwwatercooled.com.au, je popsáno jaký FW je pro jakou jednotu a jaké úpravy FW prodělal. Další užitečný odkaz je na fix MFSW/Maxidot (Octavia II před faceliftem) http://vwnavi.com/volkswagen-factory-fit-navigation-systems/rns-510-mfd3-navi-system/firmware/13672-unofficial-272x-software-swl-recovery-cd.html (fix nemusí vždy fungovat, ideální je ručně nakódovat) Odkaz na mapy http://gpsunderground.com/forum/car-navi-system/car-gps-systems/volkswagen-seat-skoda/

Odkaz ke komentáři

Pokud ti nenacita vubec cd s mapama nebo fw je to asi mechanikou...jinak si to nedovedu vysvetlit,napada mne jeste ze mas nejake divne fw,postup vypalovani,je toho vic ale ze by ti columb nevzal cd s fw a mapama,to je divne.

 

CD/CD-RW s upraveným FW bez problémů, originál DVD s mapu jede taky, pálené filmy na DVD/DVD RW, vše bez problémů :(

Odkaz ke komentáři

Nevim,pak je to asi otazka vypalovani,mne se plne osvedcil daemon tools lite,soucasti neho je astroburn lite,pres ktery se vypaluje mapa i fw tou nejnizsi rychlosti na jakekoliv cd a mapa pak nejlepe na dvd+ verbatime,s tim jsem nemel sebemensi problem,pokud ti to ani tak nepujde,mas spatny fw a mapy,stahujes to z netu?

Odkaz ke komentáři

Nevim,pak je to asi otazka vypalovani,mne se plne osvedcil daemon tools lite,soucasti neho je astroburn lite,pres ktery se vypaluje mapa i fw tou nejnizsi rychlosti na jakekoliv cd a mapa pak nejlepe na dvd+ verbatime,s tim jsem nemel sebemensi problem,pokud ti to ani tak nepujde,mas spatny fw a mapy,stahujes to z netu?

 

Dnes ještě zkusím downgrade na 38xx a uvidíme. Mapy jsem stahoval z netu, dokonce i z odkazů z tohoto fóra. Je nějaké pravidlo jak poznám správnou mapu? Půjde mapa V.9 (7896) with SpeedCams na FW 38xx nebo jen na 40XX atd. Díky

Odkaz ke komentáři

V9 urcite bude na 38xx bezet,zkus to vypalovat nejnizsi rychlosti,jak jsem ti psal ale laborovat z fw z netu je hazard,urcite jsi se tam docetl jak to muze skoncit :wallbash:

Tak další neúspěšný pokus je za mnou, FW 38xx taky bez úspěchu. Formátoval jsem HDD znovu rozdělil, nainstaloval FW a stále nic. Prdím na to, příští týden budu mít k dispozici originál mapu, tak uvidíme.

 

Díky za pomoc

Odkaz ke komentáři

mechanika!!!

Nejspíš máš pravdu i když je divné, že bez problémů načte vypalované CD/CD RW filmy na DVD/DVD RW :huh: Máš nějakou na prodej, popřípadě za jakou cenu. I když mě tak napadá, že když budu mít rozebranou navigaci, není až tak velký problém nové mapy nahrát přímo na HDD. ;)

Odkaz ke komentáři

mechanika!!!

Včera jsem vyndal mechaniku a rámci možností jsem jí vyčistil. Po složení, všechny mapy na jednovrstvém DVD bez problémů fungují. Po testu originál map, mi bylo řečeno, že první generace RNS 510 "A" nejsou schopné načíst dvouvrstvé DVD. První mechaniky jsou prý poruchové (konec konců, vadných jich měl na skladě asi tucet). U těchto mechanik se prý stává, že mapa se skoro celá uloží na HDD a poté vše začne od začátku.

 

Co se týče uložení map přímo na HDD, tak to lze, ale nedokážu si představit někoho, kdo by se do toho pouštěl. Nejprve jsem měl problém HDD vůbec načíst, po té co jsem načetl, mapu jsem uložil, ale po vložení do navi. se nic nezobrazilo. Musel jsem začít ukládat mapu, kterou jsem mel na DVD. Stačila jen chvilka, po chvilce jsem ukládání zrušil a vše fungovalo bez problémů.

 

Po všech mých pokusech jsem nakonec navi. znovu přehrál i s novou mapou, nakódoval volantík, maxik a zprovoznil ostatní prkotiny.

 

Díky všem za pomoc a omlouvám se za založení zbytečného témata.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Přátelé, mapy Eastern Europe V9 7921 se liší jen radary nebo je tam více podstatných změn?

Jinak koukám, že mapové podklady jsou 1Q 2012 ...

 

 

VW RNS510 Eastern Europe V.9 (7921) FINAL with SpeedCams

Volume: CD_7921

DataBase: EEU(2012Q1)

More than 16500 Speedcams/Redlight (SCDB Database 13/01/2013)

To anable speedcams:

Nav-Setup-Map-Map details - Car & Travel - Traffic- Speedcams/Red Light cameras

Target safely:

The Volkswagen Genuine navigation DVD-ROM'' CY Eastern Europe'' (V9) is equipped with the latest navigation data. For always optimal route.

TMC (dynamic route guidance): Denmark, Germany, Finland, Italy, Norway, Austria, Sweden, Switzerland, Czech Republic

Coverage:

Albania, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Denmark, Germany, Estonia, Finland, Greece, Italy, Kosovo, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Macedonia , Moldova, Montenegro, Norway, Austria, Poland, Romania, Russian Federation, San Marino, Sweden, Switzerland, Serbia, Slovakia, Slovenia, Turkey, Ukraine, Hungary, Vatican City, Belarus

 

 

Edit

když jsem prozkoumával ISO, tak je to asi opravdu 7919 doplněné o ty radary, tedy nic extra v mapách nenalezneme :(

potěšitelné je, že by se to mělo dát vypálit na jedno DVD, protože velikost ISO souboru je 3,95 GB (4 251 254 784 bajtů)

 

Edit 2

ZKLAMÁNÍ - nefunguje správně TMC, zobrazí se sice v mapě, ale v detailu události není vidět popis, pouze poloha události :(

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 5 týdnů později...
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...