Přejít na obsah

Bayerische Motoren Werke


Doporučené příspěvky

Romane cool blue vybojky bych nedaval.... u xen nebyla zvolena barevna teplota 4300K bezduvodne... cim vic modry svetlo (cool blue), tim horsi viditelnost v desti a mlze. Muzou svitit 10x vetsi intenzitou, ale to proste neni vsechno, barva svetla hraje taky svoji roli, a ta modra barva je nahovno, to neni zadna internetova fama, ale prostej fyzikalni jev.

Myslim, ze v Tvym veku uz snad nechces hustokrutej kchar co sviti modre, protoze na to letej jezedacky blbky na vesnicky dydzine... :rolleyes:

 

Jako ale bez prdele... nedaval bych modry vybojky z vyse uvedenyho duvodu, a uz vubec bych nenechal delat zadnou upravu elektroinstalace jak tam pisou ze trafo 50 Wattu a tak podobne, protoze to je jednoduse NELEGALNI. Nejakej debil to do tebe nahuli, rekne ze byl oslnenej, bengo si nahodou vsimne ze mas domrdany neorigo trafa u svetel, jeste se tim chlubis verejne na netu a mas na krku spoluucast...

 

Podle mne jediny co ma smysl: Vymena vybojek za HOMOLOGOVANY, bez zasahu do elektroinstalace a se stejnou barevnou teplotou, ktery ale svitej trosku lip, coz je ted asi akorat ten osram nightbreaker.

No a potom samozrejme rozebrat svetlo a vycistit ho... diky vysokymu napeti na vybojce se vic na vsechno chyta takovej jemnej prach, zevnitr na ty cocky atd, je to stejnej princip jak driv bejvaly vzadu zapraseny televize s klasickejma obrazovkama.

 

Jako ten, kterymu za to zaplatis ti bude tvrdit jak je to super a schvaleny a nemuze se nic stat, protoze vsichni jsou spokojeny a jeste se nikomu nic nestalo a ze benga to nepoznaj a hlavne zaplat a vodjed.... ale jsi uz dospelej, ne? ;)

 

Edit: Sam vyrobce tech cool blue vybojek tvrdi (takze to bude dost optimisticke tvrzeni), ze svitej AZ o 20% vic nez normalni.... http://www.nightbreakerunlimited.co.uk/xenon-cool-blue-intense

To neni uplne jako 10x vic... :jelen:

Odkaz ke komentáři

Ondreji: ja jsem presvedcen ze ta uprava kterou provadeji ty frajeri je na 99% homologovana jinak bych do toho nesel a udelal bych jen krouzky. O zadnem trafu jsme se vubec nebavili. Ty me docela lekas. Ale samozrejme to proverim. Ach jo :(

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Ondreji: ja jsem presvedcen ze ta uprava kterou provadeji ty frajeri je na 99% homologovana jinak bych do toho nesel a udelal bych jen krouzky. O zadnem trafu jsme se vubec nebavili. Ty me docela lekas. Ale samozrejme to proverim. Ach jo :(

 

Jasne, tak zalezi na cem se s nima domluvis, jak koukam na ty jejich stranky, tak ta E38 hned nahore je samozrejme uplne mimo, ty svetla jsou homologovany asi tak stejne jako angel eyes na fabii. Navic maj 50 Wattu, normalni xena maj 35W, to je jako kdybys koupil 100W halogenovy zarovky.

 

Naopak je tam pak niz nejaka jednicka E87, tam je to, zda se, v naprostem poradku, jedna se pouze o renovaci originalnich svetel, ktery jsou diky odflakle konstukci po par letech osleply...

Odkaz ke komentáři

jak to říkaj fotbalisti když jdou na hřitě? můeš hrát píču, ale základ je bejt hezkej:-) takže tam naper min 8000 :-)

dělám si prdel, tady není vzhled nad funkčností............................asi nejezdíš za tmy 1x ročně, takže bych to neřešil a šel do origo řešení

Odkaz ke komentáři

Ty osramy cool blue maji 5000kelvinu. Vubec bych se toho nebal, dulezita je svitivost v lumenech a teplota 5000 neni tak vysoka, aby pri desti bylo hure videt. Vzdyt moderni auta maji full LED svetla a tam je teplota tusim kolem 5500kelvinu a kdyby to svitilo nejak hure, tak to asi nedelaji.

 

Tady nejake srovnani a zkusenost http://www.bmwklub.sk/technicke-okienko/xenon-vybojky-5000k-vs-4300k-t84600.html

Odkaz ke komentáři

Já jsem zvědavý co na to Ondřej ale je pravda že jak dělám "výzkum" a brouzdám netem tak vítězí ten Osram Night Breaker Unlimited + 70%

D1S 12V 35W

Michale: děkuju za odkaz.

 

Kluci: cirkus jsem nikdy neměl a mit nebudu.Snad mě znáte moc dobře ne? ^_^

Auto se blíží ke stovce tzn.že je potřeba ty výbojky zavčas vyměnit jelikož jsou před smrti i když to pořád svítí.

 

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Ja jsem preventivne menil nejak kolem 105 tis. km. Daval jsem vybojky Philips co maji 4700 kelvinu. To znamena o trochu vic nez klasika. Kazdopadne to byly vybojky, co se davaji do prvovyroby napr do novych modelu BMW 5 atd. Svitily krasne a absolutne jsem nepozoroval snizenou viditelnost za deste

Odkaz ke komentáři

Jirko poptal jsem toho Mateje Vepreka na detailing na nastupce keramiky. Jmenuje se to Kamikaze collection. Pry jako jediny v CR ma autorizaci a potrebna skoleni. Je to japonska technologie na bazi modefikovane siliky. Cca 30 az 35 hodin prace (podle me hodne nadsazeny casovy plan) Chces hadat cenu? :)

Odkaz ke komentáři
Cituji: 12500,- +- cena je vždy horní hranicí, pak záleží na skutečném stavu vozu, jestli to bude stát jako odhad, nebo méně. Doklad cenu neovlivní, nejsem plátce DPH. Cena odpovídá tomu, co za to dostanete a stojím si za ní. Používám špičkový materiál, moderní vybavení a výsledek má trvanlivost a dvouletou záruku. Nemám sám rád předražené věci a i s cenami zacházím opatrně :)

 

Keramika je již nahrazena modernější technologií na bázi modifikované siliky. Technologie pochází z Japonska, výrobce je KAMIKAZE collection. V čem je to jiné/lepší? Nabízí nejlepší lesk na trhu, silnější ochrannou vrstvu, která díky menším částicím lépe přilne k laku, lépe se vůz udržuje a to vše za stejnou cenu jako za keramiku, vůz však vypadá mnohem hodnotněji. Jako jediný mám autorizaci a potřebná školení pro instalaci KAMIKAZE v ČR.

 

P.S nechci být zlej ale je to trošku přehnané...myslím ted ty časy...když bude dělat interier hodně poctivě tak mu to zabere max.2,5 hod.. sorry ale musel jsem :)


 

post-81-0-80332800-1424458935_thumb.jpg

Upraveno uživatelem romariooo
Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...