Přejít na obsah

Fekiho greenlinovka


Doporučené příspěvky

zdravim vsetkych,

 

Rozmyslam som ci sa vobec predstavovat, kedze mam prakticky seriovu octu, no coraz castejsie sem chodim po rady, tak aby som nebol za cudzinca :rolleyes:

 

takze :

Octavia Combi 1.6tdi, Greenline, 77kw, momentalne 170tisic km, teda onedlho ju caka vymena spojky...

vybava ambiente, no je tam columbus s navigaciou a dvojzonovou klimou, neviem ci 8repro je v baliku s radiom ale urcite ano... inak tam nie je prakticky nic, este max zadne parkovacky, denne svietenie v hmlovkach, najnovsi prirastok je odnimatelne tazne zariadenie

 

Kupili sme ju v lete na leasing(152tkm),dovoz z belgicka, na zimu sa kupili nove zimne pneu, vymenili sa rozvody, vymenili sa predne brzdy za ATE, stare kotuce kopali... podvozok bez akychkolvek neziaducich zvukoch alebo prejavov,

 

plany?

- prave uvazujem o kupe 16"elektronov, no je to dost velka polozka takze uvidime, samozrejme potrebujem letne pneu nakolko tie s ktorymi som ju kupili boli uz slicky...

-casom folie aby to nebolo take svetle...

-teraz hlavne planujem nakup autokozmetiky aby som ju trosku prelestil a dodal jej lesk, na slnku dokonca vidno napis, ktory tam ostal nevyblednuty po nalepkach na boku, takze to by som chcel odstranit... bohuzial zatial iba rucne,takze to 100%tne nebude...

- neskor vymena ziaroviek, do tlmenych a dialkovych cosi vykonnejsie, do dennych cosi s lepsou farbou, mozno do vnutra taktiez cosi silnejsie...

- tolko toho by sa dalo upravit len kde na to vziat ze? :pivo:

 

zatial som mal jednu poruchu, nechcela startovat, respektive zdochla na strede cesty a potom uz nechcela nastartovat vobec, v jednom servise povedali, ze tam nie je ziadna chyba, ze mam jazdit dalej, no zopakovalo sa to... tak sa auto odstavilo do dalsieho servisu, tam uz vypisalo nejake chyby, servisak ich musel kdesi zhanat kedze ich nemal, nakonec sa den vrtal v motore a hladal chybu, ktoru nakonec nasiel v zaspinenom vysokotlakom cidle... odvtedy uz davam vecsi pozor na naftu, hodil som tam aj liquid molly vyplachovac, motor dostal aj pravidelne otacky(pradie jak macicka), a teraz lejem preventivne vifko... predsa s common railom nie je sranda...oprava stale 80eur, takze nic hrozne, musim zaklopat...

 

fotky som hodil sem, su to fotky este z leta, tesne po kupe, tie tmavsie su upravovane :lool: +fotene s polarizacnym filtrom...

http://fekino.rajce.idnes.cz/octavka

 

najblizsie ked ju umyjem tak spravim nejake novsie fotky(na tej jednej foto je otec)..., ajked pribudol len skrabanec na zadnom narazniku, a to tazne...

Odkaz ke komentáři

vdaka, cierna je uzasna, no treba sa o nu starat asi najviac, ved je stale spinava :D

 

no greenlinovku by som uz nekupoval... na moje nazdenie, kde dialnicu vidi mozno raz za rok je ta prevodovka strasne zle odstupnovana, velmi dlha 4rka a 5tka... akurat ze suril cas, ked sme rozbiehali ejdnu prevadzku a toto sa naskytlo...

Odkaz ke komentáři

tak ja studujem, auto je rodinne, ale je mi blbe pisat v mnoznom cisle :D

 

 

inak mame 2 lekarne, rozvoz pizze( bez sedenia na dedine takze nic moc) a otec este maka aj v lese, ked tam ma robotu...

 

a ja pomaham kde mozem, ci sa staram o pccka, ci tiez zbehnem nieco vybavit, nakup do pizzerky a papiere v nej, alebo vynimocne zbehnem aj s v3skou na drevo... ale momentalne je pre mna prvorada skola, dost som si nalozil tak musim makat pivo.gif (1. rocnik, TUKE, FEI, automatizacia mechatronichkych systemov, teda jedna z najtazsich fakultu, ci prejdem netusim :D) no auticko je moj milacik, tak sa chcem o neho aj nalezite postarat... o feldu sa predtym nemalo cenu starat...

 

 

my sme chceli scouta, ale od 4rkolky sme upustili zeby to bolo zbytocne na tych 5cm snehu rocne .... automat by sa mi pacil tiez ale fakt slo o cas, nutne sme potrebovali auto, felicia umierala v lete, a trebalo behat kazdy den do mesta vybavovat papiere na otvorenie pizzerky, a to bolo nemozne...

Odkaz ke komentáři

Dneska asi zbehnem do mycky tak nafotim cosi, ale mam u seba len mobil tak nvm ci bude dost svetla na pekne fotky... Ale z dnuka je poriadne zasvinene, to by som radsej nefotil :D

 

Ta felicia v lete sa tak dodrbala ze ak sa zohriala uz nenastartovala :D tak sme v meste aj 5krat roztlacali... A prehrievala sa k tomu v tych horucavach, dochladzoval som motor zapnutym kurenim na max aby to hnalo vzduch cez ten radiator a tiez ho cosi chladilo :D

 

No odvtedy sa ta felda nejak umudrila, mechanik sice nenasiel chybu, no precistil vsetko co sa dalo, od leta roznasa pizzu :) inak za 15 rokov nas nikde nenechala, furt nas doviezla domov takze zlate auticko

Odkaz ke komentáři

tak nejake fotky, pred pranim a po nom... no vecer to uz mobil nepoberal bohuzial, a mam pocit ze fotky s bleskom teraz za tmy budu zbytocne, ajked sa bojim aby zajtra uz nebola spinava :D

 

vyzera teraz tak 100krat krajsie, no strasne na nej vidno hologramy a skrabanceky... fakt potrebuje prelestit

inak chodim do novej mycku v kosiciach, Aquareina, ma karlitove kefy ktore by vraj mali byt setrnejsie... a za 8eur celkom nabity program na linke...

 

  • predumytie vysokým tlakom obsluhou so šampónom
  • 2x aktívnapena
  • 2x vysokotlakové umytie podvozku
  • 2x vysoký tlak(95 bar)
  • 2x carlitová kefa+autošampón
  • leštiaci vosk,leštenie s kefami.
  • konzervačný vosk
  • oplach osmotickou vodou
  • sušiaci vosk
  • 2x sušenie

http://fekino.rajce....ka#IMAG0597.jpg

 

inak, tie zatmavene zadne sklicka sa kupuju cele komplet svetla? alebo ako to s nimi je? vidim ze to tu vecsina ludi ma a paci sa mi to...palec.gif ale cele svetlo by som kvoli tomu urcite nekupil...

Odkaz ke komentáři

docela mě zaujalo, že máš nápis Greenline jen vzadu a i ta barva. Mám však takový pocit, že je tam sériový podvozek a ne ten snížený pro greenline ;)

 

měl bych ale výtku k fotkám... album na rajčeti je super, ale strašně nepraktický tam pokaždý lovit fotky nejnovějších pokroků. Lepší je házet fotky rovnou sem, aby byly vidět. Pak alespoň nám línějším odpadne minimálně jedno klikání :pivo:

 

mně se líbí ten Columbus; pro cestování Německem asi ideální, ale v ČR/SK bych se o něj bál :wallbash:

Odkaz ke komentáři

jo cele ty svetla akorad ty co mame sou jen na sedan na kombi jsou bud led svetla cerne nebo to bile je folie

 

takze sa tam da zohnat aj folia ci? nerozumel som ti uplne...

 

 

s fotkami sa teda polepsim, nech sa paci fotky so zrkadlovkou s bleskom, prezradili dokonca viac jak som sam videl, miliony peciatok od hmyzu asfaltu a podobnych blbosti... +maska je uplne zamastena, na fotke vidno jak som po nej presiel prstom

 

a farbicka je to pekna, do leta ju snad dam do poriadku... tie skrabance vsade ma strasne ale strasne stvu :)

 

s tym podvozkom teda netusim, ale mam pocit ze je voci ostatnym octavkam strasne nizko, ak by niekto niekto s combikom vedel pomerat napriklad vysku medzi zemou a podbehmi tak by sme to porovnali, a uprimne, hovoril som si ze ked je toto znizene, tak pri vymene tlmicov by som sa pozeral uz po obyc vyske, lebo staci trosku nalozit a zadok ide po zemi... a predsa je to troska pracant a nie sportiak palec.gif kupil som aj gumenu vanicku do zadu lebo tam otec vozil milion haraburd, ci pilu do lesa alebo vetvicky na vianoce, nejake stavebne veci a tak...

 

a to ze sa kradne viem, parkujeme ale iba na dvore, za domom, viz fotky, tak snad nas neolupia...

 

hehe ani som necakal tolko odpovedi k obycajnemu auticku ked tu je tolko vyparadenych :)pivo.gif

 

k dlhej 5, dnes som si pozrel otacky pri 90tke, motor tocil 1650otacok, pri 80tke tam uz treba zaradit radsej 4rku lebo uz dava zvukom najavo ze sa mu to nepaci

post-24561-0-99913600-1361910188_thumb.jpg

post-24561-0-82183500-1361910194_thumb.jpg

post-24561-0-57445000-1361910201_thumb.jpg

post-24561-0-45145600-1361910206_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

aha, skoda... ajked toho typka s kablom by som chcel navstivit ajtak, laka ma corner funkcia, comming home, a mozno nejake dalsie blbosti co sa daju relativne jednoducho nastavit bez velkych financii pivo.gif + odblokovat columba, nech by som mohol pekne vidiet co tam mam za mapy, sw, a poupgradovat co sa da

Odkaz ke komentáři

myslim ze mi uplne stacia, 17stky su uz zase o nieco nemalo drahsie(pneumatiky taktiez), a 16stky mi pridu ako vhodny kompromis medzi konfortom, cenou, a vlastnotami, nejak nepotrebujem kostitras ktory dobre sedi, a na nasich cestach by tie disky sli asi rychlo doprdele...

 

ale jj dakujem za potvrdenie, cierne disky su blbost... dost limitujuca je sirka disky, vela druhov zacina az na 7" bohuzial

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...