Přejít na obsah

Fekiho greenlinovka


Doporučené příspěvky

z cistenia druhej sosovku/svetla som vcelku sklamany, kazdopadne mliecne zakalenie podla mna 100%tne zmizlo, no pri lepsom pohlade vidno vseliake mapy, akoby od vody... a k tomu mam pocit, ze lave svetlo, ktore som cistil davnejsie ako prve je uz zas mliecne... som perfekcionalista, takze tieto mapy ma dost zlostia, v lete sa asi bude rezat alebo neviem... hydraulik, tebe sa nic taketo nestalo?

pre porovnanie fotky : prve dve a druhe dve su v paroch, podla nastavenia fotoaparatu :)

 

1) cistene davnejsie len mechanicky, mam pocit ze je zase mliecnejsie ako bolo po cisteni... k tomu tam bola nedavno aj menena ziarovka, tak asi preto je to svetlo belsie...

DSC_1347Large.jpg?ver=0

cistene dnes, kombinaciou destilky s ipou, a stetcekom...akurat ze sa mi to komplet zarosilo, fotil som cez nezarosenu dierku... zajtra musim dosusit... nie je tam ziaden mliecny povlak, svetlo krasne prechadza cez sosovku, nic sa na nej nerozptyluje

DSC_1348Large.jpg?ver=0

akurat su na sosovke taketo mapy, na fotaku som zvysil cas expozicie, znizil clonu, preto je fotka svetlejsia

DSC_1356Large.jpg?ver=0pre porovnanie fotka laveho svetla pri druhom nastaveni ...DSC_1357Large.jpg?ver=0%20

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

zdravim,

poradili by ste mi, ci by som reisit geo, ked mam na 2ch zimakoch take zubky? alebo je to normalne? :) ono to nie je nic strasne, no zadne su hladke, aj ked cez nich prejdem nechtom, ale na prednych sa mi zasekava nechet o zubky...zajtra idem k mechanikovi, tak ci to s nim mam vobec riesit, alebo to bude robit zbytocne

 

prva je predna zubkovana, druha je zadna hladka... teda sudim pdola zubkovitosti, poznacene ich nemam rolleyes.gif

 

alebo nebodaj tlmice? kedze je to po celej ploche rovnake

post-24561-0-95822500-1370359727_thumb.jpg

post-24561-0-97232000-1370359733_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

no moj tip na to ze su to predne kolesa viacmenej potvrdzuje poraneny disk, otec spadol z mostika pred nasou lekarnou lol.gif a tie 2 zubkovane ani nie su ozubkovane rovnako... vyskakne myslis kvoli tlmicom? aby som neplatil zbytocne ak je to okay, tak sa najprv pytam tuna zadarmo pivo.gif

 

mam aj dalsie fotky, ale ajtak prd vidno, fakt su to mini zubky, ale stvu ma, tak chcem vediet ci je to okay laugh.gif

 

 

post-24561-0-63063000-1370361153_thumb.jpg

post-24561-0-54042900-1370361160_thumb.jpg

post-24561-0-16751600-1370361164_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

pneu byvaju vykakane koli zlej geo ;) hlavne po prechode napr z 15palc na 17palc atd. a co sa tyka samotnej geo tak by sa mala robit kazdy rok po zime ja sam ju tak nehavam robit tiez :palec: tych par € ma nezabije a nemusim sa bat o pneu :palec:

PS : povypichaj si tie kamienky nie je dobre ich tam nechavat :lool:

Odkaz ke komentáři
laugh.gif ok, kamienky povyberam, a tu geo tam zajtra pozriet, zaroven idem menit tie oleje, mechanik ma pritom nasral, dnes som mal ist k nemu, posunul termin an poobede, a poto mvolal ze nestiha... a pritom este aj zabudol na to, ze som chcel menit olej v prevodovke a presviedcal ma o tom ze netreba, ze to nemenil a tak... ale nakoneic zajtra rano ma caka aj s olejmi palec.gif
Odkaz ke komentáři

dikes, mechanik je v pohode, otcov dobry kamarat, pracoval v autorizaku, ale zriadil si doma dielnu a maka sam na seba... akurat som ho prave prehresil kvoli tym jeho kamienkom na dvore... 2 gumy som mal ciste hned ale dalsiu som cistil polhodinu, a posledna ma caka laugh.gif

 

 

prisli aj dalsie drobnosti, chcel by som nafotit rozdiel v ziarovkach niekde na ceste, akurat prsi a nevyzera ze by to chcelo prestat, tak neviem ci to bude dnes sad.gif

post-24561-0-68640300-1370365175_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

jj je to parada palec.gif

 

akurat som dosiel od mechanika, presvedcil ma ze geo netreba robit, ze sa pneu zjazdievaju rovnomerne podla este nezjazdenych guliek na pneu (nove pneu) a ze tie zubky viacmenej mohli robit tlmice nakolko su rovnomerne po celej ploche pneu... na vymenu oleja v prevodovke krutil hlavou, ze 20rokov v skodovke ho prakticky nemenil, a nemenil ho ani odkedy robi doma, a to k nemu chodia auta s 200-500tisic km vraj s povodnym olejom... vymenit ho vymenil, ale bola to babracka lebo cez napustaci srub to slo strasne pomaly... taktiez si myslel ze mam 1.9tku, tak sme este chvilu cakali kym mu privezu olejovy filter na 1.6stku...a nechal som u neho 85eur, 21e prevodovy olej, 8.5e filter, motorvy vravel 40 a robota 15... a babral sa s tym 3hodiny, cize myslim ze cena je v poriadku rolleyes.gif

 

k tomu ma poriadne drbol jeho papagaj, vyzeral milo... laugh.gif

Odkaz ke komentáři

a da sa to vymenit doma? dole je jedna srubka/matka, akurat musi ist dole podblatnik? alebo sa to odsrubovava z vnutra? neviem ci sa tmilce budu menit, ale tak maju uz 176tisic km, tak predpokladam ze pomalicky budu koncit... tiec netecu, aspon som si nic nevsimol smile.gif

 

 

+jedna fotecka po umyti, z kamosovej chatky, fotil to on, podla toho stromu sudim ze uz mal vypite :D ale chudinka, na par miestach cestou na tu chatku som jej suchol brusko... a to tam kamos beha s pasatom bezne a nikdy neskrtol

post-24561-0-11830900-1370711938_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

inak ked si pozriet tu foto, nechyba mi tam nebodaj jedna srubka? na lavej strane ju pekne vidno, napravej je len prazdna dierka blink.gif co stoja tie dorazy? a potom to uz le nejak stiahnem/odkrutim a vymenim kus za kus?

 

to je tam nieco taketo? http://www.lacneautodiely.sk/octavia-ii/doraz-tlmica-octavia-ii-zadny-ovalny-1038/

 

a este, deje sa nieco ked je to takto rozbite? comu vlastne brani? aby to pri nalozeni/skoceni do diery neslo napr o podbeh? smile.gif

Odkaz ke komentáři

urcite sa to oplati :)

 

ked bolo auto na dvihaku tak som si ho obzeral, a zarazila ma zadna naprava, po 4roch rokoch takto zhrdzavety naboj? + rozbity doraz nad tlmicom, vydrzi to este tak odhadom 20tisic do vymeny tlmicov? ci by to bolo vhodne vymenit?

Ahoj,taky mám ten problém,ale pokud jsou tlumiče dobré tak stačí jen vyměnit ten doraz.

Odkaz ke komentáři

no uvidim, v lete sa ide na stk, tak myslim ze tam skontroluju aj tlmice ze?

 

inak dnes upgradnuty firmware columba na 4120 verziu, je to luxus, vsetko je ovela sviznejsie, nova grafika parkovakov, radiotext je celkom fajn, a takteiz dopravne info... navi som poriadne nevyskusal 

 

aaaaa pretacanie ruciciek pri zapnuti zapalovania taktiez pre istotu skontrolovane dpfko, mal som tam 0.47g, co je zrejme asi 3%, spokojnost... dakujem kolegovi ejne z clubvw.cz za tuto sluzbicku dokonca bol v ke iba na otocku a nasiel si na to cas 

 

akurat mi to nejak neberie karty, neviem ci som tu citacku mal vobec funkcnu, alebo sa len an cosi zabudlo... musim to s nim este doriesit 

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...