Přejít na obsah

Emisie


Doporučené příspěvky

Ahojte, chcem sa opytat, ci niekto by vedel povedat, ako zistim, ci je zniceny katalyzator, ze ho treba vymenit? Pripadne lambda?

 

Emisie mam hodnotu 7,17 pri CO na volnobehu,no ma byt 0,5..potom mam HC 376 a ma byt max.100, potom pri zatazi na 3060 otacok mam CO 7,94 ma byt max 0,3 a HC mam 265, a ma byt 100 maximalne ..spotrebu mam kombinovanu teraz 6,4l/100km...na lambdu mi to vypise vag len sem tam sporadicka chyba ...aj s vagom som sledoval napatia a idu dobre. Takisto auto nejako nekolise v otackach,ani volnobeh, nic ,sprava sa uplne normalne. Ale ma to brutalne hodnoty pri emisiach.

 

Zeby fakt ten katalyzator? Ako sa da zistit, ze je kompletne uz v prd.. li :wallbash:? Katalyzator ma nabehane 101tisic km, cize sa mi nechce verit,ze je v prd...

Odkaz ke komentáři

čau měl jsem to samé, lambda sonda je KO. Jezdilo mi to taky relativně stejně a s nizkou spotřebou ale emise byly šílené. Nemohli jsme to naměřit vůbec... ucpaný výfuk hadrou, a nic ... nakonec se to asi po půl hodině zkoumání a obcházení nějak podařilo. Jinak chybu mi lambda vyhazovala taky jen občas a sporadicky... jede to na chudší směs... takže při eko jízdě mi vycházela spotřeba ještě míň... Tak pak jsem vyměnil lambdu a sjel na emise za známím repete zkusit a perfekt lepší než u nového auta... mám najeto cca 95000km a při výměně výfuku jsme prosvicovali katalyzátor a v pohodě... prý ještě tak 50 000 dá... takže katík těžko.

 

jinak ještě dodatek... pokud je motor v pořádku nežere olej nebo jen mírně (myšleno tak max litr na 10 000km) tak jsou emise v pořádku i bez katalyzátoru.

 

A jinak hodnoty mám: teplota oleje 82,6 stupnu

 

při volnoběhu: 808 ot./min

CO: 0,034 % (max povolene 0,50)

HC: 23 ppm

CO2: 10,66%

O2: 1,1%

Lambda: 1,203

 

při zvýšených otáčkách: 2730 ot./min

CO: 0,015 % (max. povolene 0,30)

HC: 13 ppm

CO2: 15,42%

O2: 0,03

Lambda: 1,001 (rozptyl povoleny 0,97-1,03)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...

Ahoj Octaváci .

Tak já mám podobný problém já měl původně obsah CO okonce 10% a všeobecně hrůzostrašné výýsledky na emisích . Tak jsem nechal vyměnit lambda sondu a po její výměně mám hodnoty : Otáčky volnoběh : 830 , osah CO 0.655 ma být max . 0.50 , obsah HC 358, Otáčky zvýšené : 3050 , osah CO 0.524 ma být max. 0.30 , lambda 1.009 ma být 0.97- 1.03 , obsah HC 182 .

Tk se chci zeptat jest-li by to mohl být špatný katalizátor . A nebo by mohlo postačit ještě vyměnit nové svíčky a vduchový filtr zda by to ještě trochu nepomohlo .Momentálne lambda sonda ukazuje dle počítače správně a ani nehlásí už žádnou chybu .

Děkuji Vám všem za případné rady či názory .

 

 

 

 

P.S.:

ŠKODA OCTAVIA 1.6 55 kw r.v. 1999 najeto asi 260 . 000 km

 

 

S pozdravem .

Lukáš

Odkaz ke komentáři

olej se my zdá že to zase až tak moc nežere za celý rok jest-li jsem dolil něco málo přes litr a to jezdím každý den s autem a jen po městě ( Ostrava ) .Před cca rokem dělany rozvody set INA i s vodní pumpou . Ale zdá se my že ty hodnoty nejsou zase až tak hrozné alespoň podle mého názoru že kdyby byl katalizátor špatný tak by ty hodnoty byly asi hoší , ale možná že se pletu nemám s tímhle zkušenosti .

Díky předem za Vaše názory

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...