Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Čím diagnostikovať OIIFL, aby šlo pracovať so všetkými RJ v aute?

 

Mám VAG-COM, českú verziu 805, doteraz som s ničím nemal problém, ale po pripojení OIIFL MR2010 sa nedostanem do viacerých RJH: 04-snímač uhlu řízení, 08-klima/topení, 17-přístrojová deska, 46-komfort systém :) VAG-COM zahlási chybu "Není nainstalováno" a koniec. Pritom keď použijem funkciu autoscan na nájdenie všetkých RJ, tieto RJ nájde, a do logu zapíše ich stav ako "OK 0000"...

Novšia česká verzia než 805 zatiaľ nie je, anglická je posledná verzia 908. Môžem použiť anglickú verziu s CZ káblom? Obávam sa, že to nepôjde, nerád by som si odpálil kábel :D

 

Takže, čo robiť?

Odkaz ke komentáři

Přesně to je důvod, proč jsem si nakonec koupil originál.

Najednou se objeví jednotky resp. protokoly, které starší verze VCDS neumí a klon kabel je na nic a nezbývá než čekat, že se objeví nová náplň nebo investovat do originálu.

Kdyby posadili cenu originálu trochu níž, tak se jich podle mě bude prodávat řádově jiné množství a lidi nebudou mít důvod kupovat klony.

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři

Áno, ten kábel je klon, no v kúpe originálu veľkú výhodu nevidím - originál v CZ verzii je totiž tiež len 805 (EN verzia 805 bola vydaná v máji 2008)... Anglický originál je v poslednej verzii 908. Uvažoval by som o kúpe originálu, keby šiel použiť originál kábel aj s CZ aj s EN verziou. Toto však nanešťastie nie je možné, pretože licencie pre jednotlivé jazykové mutácie nie sú prenositeľné :) A kupovať 2 originálne káble, jeden pre CZ verziu a jeden pre EN, tak to si môže dovoliť málokto, resp len ten, ktorý použitím kábla zarába. Takisto by som bol ochotný pouvažovať o originálnom kábli, ak by aktualizovaná CZ verzia vychádzala v rozumnom čase po vyjdení EN verzie. VCDS 908 vyšiel v auguste, ubehli 3 mesiace, a CZ verzia stále nikde ;)

 

Celkovo je cena kábla dosť vysoká. Beriem, že treba zaplatiť vývoj atď, ale výrobca by nemal zabúdať, že nie každý kupuje kábel na to, aby ním zarábal a denne ho použije na 3-4-5 rôznych vozov. Písal som ešte dávnejšie do Ross-Techu, či neuvažujú o nejakom inom spôsobe licencovania (napr naviazať kábel na konkrétny VIN kód auta), odpísali, že je to zaujímavý nápad, ale že zatiaľ sa o niečom takomto neuvažuje.

 

Mením teda otázku - ide originálnym káblom v CZ verzii pracovať s uvedenými jednotkami v OIIFL? Ak áno, tak poprosím presné číslo verzie VCDS :P

Odkaz ke komentáři
Áno, ten kábel je klon, no v kúpe originálu veľkú výhodu nevidím - originál v CZ verzii je totiž tiež len 805 (EN verzia 805 bola vydaná v máji 2008)... Anglický originál je v poslednej verzii 908. Uvažoval by som o kúpe originálu, keby šiel použiť originál kábel aj s CZ aj s EN verziou. Toto však nanešťastie nie je možné, pretože licencie pre jednotlivé jazykové mutácie nie sú prenositeľné :) A kupovať 2 originálne káble, jeden pre CZ verziu a jeden pre EN, tak to si môže dovoliť málokto, resp len ten, ktorý použitím kábla zarába. Takisto by som bol ochotný pouvažovať o originálnom kábli, ak by aktualizovaná CZ verzia vychádzala v rozumnom čase po vyjdení EN verzie. VCDS 908 vyšiel v auguste, ubehli 3 mesiace, a CZ verzia stále nikde ;)

Ono to tak je, original kabel muzes pouzit jak s CZ verzi od Svobody tak s originalni anglickou verzi 908. Ja to tak pouzivam...pro vycteni chyb pouzivam CZ verzi a na vse ostatni EN. Ta ceska verze od Svobody je dosti orezena, docela velky chaos je v popiskach a aktualizacemi je to taky velka bida!

Odkaz ke komentáři

Bohužel klony jsou cenou lákavé ale často zničí nějakou tu jednotku ono cokoliv nastavovat je vždy riziko a vůbec to lidi netuší a nezajímá......různé Flaschery a podobně......pak nastane chyba v komunikaci a ejhle je problem :-)))

 

neni nad origo s podporou....ale bohužel jsou to věci dražší...mnohdá ale levnější (nepokazí vůz)

 

Mrs.

Odkaz ke komentáři

ale zas na druhou stranu taková podpora jakou nabízí pan Svoboda je taky na zvážení.

připadám si jak kdybych měl klon

u jednoho mi furt vyskakuje hláška že mám aktualizovat - ale aktualizace není

u druhého mi sice nic nevyskakuje ale aktualizaci potřebuje jak sůl - Svobada nic nenabídne - žeprý nebude a že už není ani distributorem = už ho můj problém s aktualizacemi které mi slíbil při koupi nezajímá

Odkaz ke komentáři

Hlavně že na netu je, že do 14-ti dnů bude aktualizace a už asi měsíc tam nic není :-( EDIT: teď koukám, že tam je 907.7

Taky mi přijde pitomý ten "loader" nebo jak to nazvat.

Já osobně používám teda anglickou verzi. Jakou používáte vy?

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři

Doli: Naozaj originálny kábel funguje aj s CZ aj EN verziou? Na www.ross-tech.com totiž píšu, že nie, citujem "Note: Ross-Tech will ship worldwide, but systems bought directly from us are licensed for the English version only. If you want VCDS in one of the above languages, please contact the appropriate distributor.". Pýtal som sa na toto aj na ich supporte, a tam som dostal rovnakú odpoveď - teda že káble pre rôzne jazykové verzie sa nesmú miešať! Druhá vec ale je, či to je zakázané len na papieri a kábel v reáli funguje s oboma jazykovými verziami, alebo sa kábel pri použití nesprávnej jazykovej verzie znefunkční.

 

Cosby: Kto je ten druhý autorizovaný predajca v CZ? Nech hľadám ako hľadám, stále skončím na webe u Svobodu...

 

Vaša: Presne to je to - aj keď pomocou toho kábla neplánujem zarábať, som ochotný so škrípaním zubov dať zaňho tých 10tisíc Kč. Ale sakra keď nie sú a kto vie, kedy budú aktualizácie, tak nevidím najmenší zmysel platiť toľké peniaze za kábel, keď k nemu aj tak nie je ten správny a aktuálny software!

 

Joska: Kde si našiel info o 907.7? Na www.vag-com.cz sa síce spomína 907.9, ale dole na stiahnutie je stále len 805.4 :smich:

Odkaz ke komentáři

Verze 907.7 SVO se ukáže až po zalogování na jejich download stránce. Na stránkách s popisem programu je popisována verze 907.9.

Když koupíš kabel od lokálního distributora, takl by měl chodit s verzí toho distributora + minimálně ještě s originál anglickou.

Mě to potvrdil sám Svoboda. Radši jsem mu totiž volal, když jsem zjistil co je ta česká verze zač.

Není ten druhý prodejce náhodou Motordiag?

 

post-203-1256453486_thumb.jpg

Upraveno uživatelem j0ska
Odkaz ke komentáři
Vaša: Presne to je to - aj keď pomocou toho kábla neplánujem zarábať, som ochotný so škrípaním zubov dať zaňho tých 10tisíc Kč. Ale sakra keď nie sú a kto vie, kedy budú aktualizácie, tak nevidím najmenší zmysel platiť toľké peniaze za kábel, keď k nemu aj tak nie je ten správny a aktuálny software!

 

 

bohužel se nejedná o VCDS kde aktualizace budou

a bohužel se nejedná o 10t ale o cca 2x tolik

Odkaz ke komentáři
  • o 3 roky později...
  • o 2 roky později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...