Přejít na obsah

MDI


Doporučené příspěvky

MDI je konektor umístěný na boku odkládací schránky před spolujezdcem, propojený s rádiem nebo navigačním systémem Škoda.

MDI vyžaduje pořízení některého z propojovacích kabelů se zakončením pro iPod, Aux-in nebo USB, které jsou součástí nabídky Škoda originálního příslušenství. Díky propojovacím kabelům je možné ovládat připojený přístroj přes ovládací prvky rádia nebo navigačního systému Škoda a přehrávat hudební soubory MP3, WMA, OGG a AAC. Přehrávány mohou být rovněž seznamy, tzv. playlist, uložené na externím přístroji. Údaje o přehrávané skladbě jsou zobrazovány na displeji rádia/navigačního systému a také na displeji Maxi DOT. Zobrazení názvu skladby a jménu interpreta umožňují soubory MP3, které tyto informace obsahují ve formě ID3 tagů.

 

Jednotka: 5N0 057 342

Kabely:

IPOD 000 051 446 C

USB 000 051 446 B

mini USB 000 051 446 A

5N0057342.jpg

MDI.jpg

MDI_kabely_0001.jpg

MDI_kabely_0002.jpg

Odkaz ke komentáři

Ja jsem prave taky nad tim uvozoval jestli koupit MDI, mam doma propojovaci kabel na USB. IPOD zadny nemam, takze bych vyuzil jen to USB. thicon_arrow.gif Ale davat cca 3-4 tis Kc za to, ze muzu mit pripojenou flashku se mi zda hodne, obzvlast kdyz vsichni pisou ze pri vetsim objemu pisnicek jsou reakce a odezvy velmi pomale! AUX vstup v aute jsem nepouzil jeste ani jednou.bn.gif Pisnicky do Columbusu nahravam pres SD kartu, koupil jsem si 2GB za 150 Kč, coz je parada. :palec: Mam NTB , takze problem se cteckou neni vubec zadnej, navic stoji ty ctecky par korun a jiz se prodavaji SD karty ktere funguji i jako USB flashka Mischicka ji ma. :( ZDE.

 

Kapacita HDD je myslim hodne dostacujici, uz tam toho mam nahrany fakt hodne, cca 2000 pisnicek, 11GB. A jeste je moznost prehrat MP3 pres DVD 4,5 GB nebo 8,5 + 4GB SD karta. :palec:

 

Ale nejlepsi varinata je hudebni DVD s odblokem obrazu. bp.gif

Odkaz ke komentáři

Tak to ja zatim budu mit Amundsena, kde HDD neni a mam 8 GB flashku takze zatim nebudu kupovat jeste SD kartu (ikdyz zase z ni se muzou nacitat mapy :))

Ja mam taky NTB kde uz ctecka pam. karet je integrovana (navic mam i externi ctecku karet), ale i presto USB port v aute ocenim. Mam taky externi HDD s kapacitou 250 GB a s pametovkou takove kapacity zatim nelze dosahnout. Sice je jasne, ze tolik hudby ani nemam ...

Odkaz ke komentáři
4GB SD karta je uz SDHC, ne?

Jo, je to takovy zavadejici.

 

Manual ke Columbusu uvadi:

Otvor pro vložení paměťové karty: Podporovány jsou paměťové

karty SD („Secure Digital Memory Cards“) a MMC („Multimedia

Cards“) o rozměrech 32 mm x 24 mm x 2,1 mm a kapacitě do 2 GB

včetně. Otvor pro vložení paměťové karty se nachází pod obrazovkou.

 

ale manual k Amundsenu:

Otvor pro vložení paměťové karty: Podporovány jsou paměťové

karty SD (Secure Digital) a MMC (Multimedia Cards) o kapacitě do

4 GB a SDHC (Secure Digital High Capacity) o kapacitě do 32 GB

a rozměrech 32 mm x 24 mm x 2,1 mm. Otvor pro vložení paměťové

karty se nachází vedle obrazovky.

 

Neni jich moc, ale jsou. http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?b...092;SD\4GB

Odkaz ke komentáři

SDHC (Secure Digital High Capacity) je nástupnickou technologií výroby karet SD. Mezi klíčová pozitiva se řadí především možnost výroby paměťových karet kapacit nad 2GB (s teoretickým maximem až 2048GB), limit předchozí technologie SD je 2GB. Naopak negativem SDHC je absence zpětné kompatibility se staršími čtečkami SD karet

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Ahoj, mám obchod s počítači, takže se s kartami setkávám každý den. 4GB karty jsou opravdu jak SD (starší druh karet, max 4GB) tak i SDHC (novější náhrada SD, 4GB a výše). Tam, kde fungují SDHC karty, tam fungují i SD, ale naopak to neplatí. 4GB SD se dají ještě občas sehnat, ale už je to opravdu výprodej.

Co se týká MDI, tak ho mám v autě od výroby na objednávku. Pro mě to bylo nejlepší řešení, když jsem nechtěl v autě vozit haldu CDček. Takhle si v klidu nahraju na 16GB flashku (cca 600Kč) skoro všechny oblíbené písničky a navíc je můžu kdykoliv promazat a nahrát nové. Orientace na flashce je v mém rádiu Swing úplně v pohodě. Písničky mám ve složkách i podsložkách a v rádiu se v nich přepínám podobně jako v počítači. Žádné zpoždění jsem nezaregistroval a zatím mám na flashce cca 5GB písniček (cca 1000 písniček).

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mam MDI z vyroby (Columbus), dost me vadilo, ze C. neumi SDHC standard (na rozdil od vsech ostatnich novejsich radii), takze jsem si objednal k MDI kabel na USB, a s hruzou zjistil, ze Columbus neumi ze zdroju, pripojenych pres MDI kopirovat na HD (!). A to presto, ze jde o obycejnou USB flash pamet, a zadny sofistikovany MP3 prehravac s nejakou ochranou proti kopirovani...

To je pekne k posr... Neumi to nekdo nejak obejit ?

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...

MDI a k němu USB pevný disk ?

Máte někdo zkušenost s připojením přenosného HDD (USB) přes MDI ke Columbusu ?

Zvládne MDI napájení disku přes USB (samozřejmě takového, který to podporuje) ?

Pokud má někdo již nový Columbus firmware, umí tento FW již přes MDI kopírovat na vestavěný HDD v C. ?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Jedna z hlavních výhod nového firmware je, že Columbus už potom umí SDHC karty.

IMHO levnější než disk. Múžeš si těch karet koupit třeba víc.

 

To samozrejme vim, a neptal jsem se na to - SDHC karty jsou zatim do velikosti jen 32 GB, coz je nesrovnatelne s HDD...

Ale na toto tema (co je lepsi nebo ne, mam v tom jasno, mam sve pozadavky a nejsem v IT laik) nechci tady rozjizdet zadny flame.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
MDI a k němu USB pevný disk ?

Máte někdo zkušenost s připojením přenosného HDD (USB) přes MDI ke Columbusu ?

Zvládne MDI napájení disku přes USB (samozřejmě takového, který to podporuje) ?

Pokud má někdo již nový Columbus firmware, umí tento FW již přes MDI kopírovat na vestavěný HDD v C. ?

Díky.

 

 

Takze jiz vyzkouseno a vyreseno - v aute mam jiz instalovan malinky prenosny 500GB pevny disk do nepohody Imation Apollo s napajenim po USB, ve spojeni s MDI perfektne funguje a na Columbovi plne ovladatelne. Na disku mam konvertovanou kopii (z FLAC na MP3 320 CR) me domaci hudebni databaze (doma na NASu, soucast domaciho multiroom a multiplayer systemu), ktera v original cita cca 600 GB (vse takrka ve FLAC). Takze jsem jiz moc spokojen, v aute mam jiz vse co doma, obcas to zaktualizuji o novinky, a muzeme ja i zena poslouchat vse na co prijde chut, cas a nalada. V tomto aute je to jiz predurceno na kvalitni poslech, toto jiz bylo posledni co jsem potreboval dotahnout do konce.

 

SD slot pro karty budu jiz nadale vyuzivat zejmena pro Podcasty, kdy si poslechnu to, na co normalne nemam cas (zejmena mnoho zajimavosti z archivu CRo), tady ocenim, ze mohu hned to poslechnute mazat, u MDI me to jiz naopak vyhovuje, ze mazat nejde, abych nenaboril hudebni databazi. Skoda jen kopirovani u MDI...

Odkaz ke komentáři
  • o 7 měsíců později...

Pls nevite nekdo jak se chova radio po pripojeni iPodu/iPhonu ? Jestli je to stejne jako po pripojeni USB flashky ... Tedy ze lze prochazet vsechny slozky a soubory a ruzne se v tom prepinat. Proste jestli se iPod/iPhone chova jako USB device ? Popr. by se hodilo i nejake foto obrazovek ... DIKY

Odkaz ke komentáři
Pls nevite nekdo jak se chova radio po pripojeni iPodu/iPhonu ? Jestli je to stejne jako po pripojeni USB flashky ... Tedy ze lze prochazet vsechny slozky a soubory a ruzne se v tom prepinat. Proste jestli se iPod/iPhone chova jako USB device ? Popr. by se hodilo i nejake foto obrazovek ... DIKY

 

Jsou tam urcita omezeni, nejdou vsechny funkce iPod/iPhone pro prehravani MP3jek. Presny popis omezeni je v navodu na Columbuse, da se stahnout z webu Skody.

Skoda nyni ma v MR2011 novou verzi MDI, ktera udajne rozsiruje paletu podporovanych funkci u iPodu...

Odkaz ke komentáři
  • o 8 měsíců později...

Mam problem s hudbou na USB Flash disku. Koupil jsem flasku 64 GB Transcend, puvodne byla naformatovana na exFAT, ale povedlo se mi ji preformatovat na FAT32. Ted alespon radio tuto flasku vidi, ale mam jiny problem. V rootu mam celkem 26 slozek, ale na radiu se mi jich zobrazi jen prvnich 12 :blink:

Nevim z hlavy kolik podslozek a souboru je v tech slozkach, ale to snad nema az tak vliv ?

Neni to problem jen u Skodovky, dela mi to i v radiu Sony. Co delam spatne ?

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

MDI ako isto vieme funguje s viacerými typmi káblov ktoré umožňujú pripojenie rôznych zdrojov, teda: IPOD, USB, MINI USB, 3,5mm jack

Vnútorné zapojenia resp. wiring tých káblov.

 

popíšem to bez schémy ktorá sa mi nechce kresliť :P a to vo formáte:

 

pin konektoru zariadenia - jeho popis --- popis na konekroe MDI - pin konektoru MDI

 

 

iPod:

 

27 - line out R --------- audio left (MDI ATI L+) - 1

28 - line out L ---------- audio right (MDI ATI R+) - 2

29 - audio return ------ audio ret (MDI ATI L-) - 3

------- audio shrim - 4

19 - TX --------- MDI serial RX - 13

18 - RX --------- MDI serial TX - 14

4 - data + --------- MDI USB D+ - 17

6 - data - --------- MDI USB D- - 18

--------- MDI Cable detect - 21

--------- Cable ID GND - 22

15 - Power GND ------- USB / Digital GND - 25

8 - Power + ------------ USB U VBUS - 28

10 - Accessory identity -------------

20 - Accessory detect --------------

30 - Signal wird GND ---------------

 

Aby iPod vedel aké zariadenie má pripojené je potrebný jeden odpor:

 

medzi pin 10 a pin 20 je zaradený odpor 549 kOhm, pin 20 a pin 30 skratovaný

 

Aby MDI vedelo čo má pripojené je potrebný jeden odpor:

 

medzi pin 21 a pin 22 je zaradený odpor 1,82kOhm

 

USB:

 

3 - Data + ----------------- MDI USB D+ - 17

2 - Data - ------------------ MDI USB D- - 18

------------- MDI Cable detect - 21

------------- Cable ID GND - 22

4 - GND -------------- USB / Digital GND - 25 - Normál USB

5 - GND -------------- USB / Digital GND - 25 - Mini USB

1 - VCC (+5V) ------------ USB U VBUS - 28

 

Aby MDI vedelo čo má pripojené je potrebný jeden odpor:

 

medzi pin 21 a pin 22 je zaradený odpor 2,74kOhm

 

3,5mm AUX:

 

špička - Audio In L -------- audio left (MDI ATI L+) - 1

stredný - Audio In R ------- audio right (MDI ATI R+) - 2

zadný - Audio GND ------ audio ret (MDI ATI L-) - 3

---------------------- audio shield - 4

------------- MDI Cable detect - 21

------------- Cable ID GND - 22

 

Aby MDI vedelo čo má pripojené je potrebný jeden odpor:

 

medzi pin 21 a pin 22 je zaradený odpor 1,02kOhm

Odkaz ke komentáři
  • o měsíc později...
Co se týká MDI, tak ho mám v autě od výroby na objednávku. Pro mě to bylo nejlepší řešení, když jsem nechtěl v autě vozit haldu CDček. Takhle si v klidu nahraju na 16GB flashku (cca 600Kč) skoro všechny oblíbené písničky a navíc je můžu kdykoliv promazat a nahrát nové. Orientace na flashce je v mém rádiu Swing úplně v pohodě. Písničky mám ve složkách i podsložkách a v rádiu se v nich přepínám podobně jako v počítači. Žádné zpoždění jsem nezaregistroval a zatím mám na flashce cca 5GB písniček (cca 1000 písniček).

 

Tak toto je super správa! takže môžem ťahať kabeláž pomaly :palec:

 

Ale pre istotu: máš tam swing aj MDI hej? ;) :) ;)

Odkaz ke komentáři

Prosím vás tí čo máte SWING a MDI a nebodaj iPod, ako sa ten iPod tvári?

 

Ako sa tvári resp ako sa presúva a hľadá vo SWINGU na USB medzi adresármi? Len tlačítkami FLD UP a FLD DOWN?

 

mne sa totiž iPod classic chová ako nejaký USB s jedným adresárom a všetky ale všetky skladby mám zaradom nerešpektujúc celú

štruktúru kapiel a albumov.

 

Nie je niekto zo slovenska čo má SWING a MDI, čo i len s USB káblom kde by som to mohol skúsiť? Ja všetky káble mám na pripojenie USB, iPod, 3,5mm atď.

 

SWING je HW006 a SW0039

post-9194-1307041337_thumb.jpg

post-9194-1307041358_thumb.jpg

post-9194-1307041394_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...