Přejít na obsah

Naše OIII 1,8TSi DSG červená elegance+


Doporučené příspěvky

Caute po auto som bol dnes vyzera pekne

ale stve ma ta spotreba. Po meste mi to

pise v PP 9,6 l/100km je to dost oproti

deklarovanym hodnotam. Ratal som tak o

1liter, ale nie 2,5 Este spomeniem, ze

sa jedna o jazdu v meste. Motor 1.8 TSI DSG

Alebo ja zle jazdim poradi niekto ako na to?

Dakujem za vase postrehy...

Odkaz ke komentáři

Mám 1.8 TSI OII FL 18". Spotřeba ve městě kolem 9,5 je normální, ale jezdím rozjezdy, brzdy, rozjezdy, v 50ce 80 v 80ce 110 občas na dobrých místech 150 (kde to znám a zatím mám štěstí). Pro moralisty: jezdím sice rychleji, ale vím, kde to jde a samozřejmě, kde je hodně lidí, jezdím, jak se má, a pouštím na přechodech. Dálničních 130 mám průměr 6,8 l, dálničních 180 cca 9 litrů. Okresky s lehkou nohou klidně i za 5, s těžší 8, s těžkou 10. Prostě záleží na řidiči, ale dá se jet i podle papírových hodnot.

Odkaz ke komentáři

Chcem sa vas este opytat ako nastavit Driving mod ako je to najlpsie.

Myslim na spotrebu a na zabeh. Mozem mu sem tam nalozit, alebo si to

nechat az po 2500 3000 tisic. Viem ze my niekto moze povedat naco si

si potom kupoval 1.8 TSI ked pozeras na spotrebu, ale ako som uz napisal

papierovo je mesto tusim 7,2 alebo tak nejako. Tak tych 9,8L sa mi vidi

dost a ani sa to len nepriblizuje papierovym hodnotam.

Odkaz ke komentáři

papirove hodnoty absolutne neodpovidaji realite nejsou merene ve skutecnem provozu nybrz za laboratornich podminek podle teoretickych situaci.... Na to nemuzes brat ohled jako driv.. Co se tyce zajizdeni tak v autosalonu nam rikali prvnich 500km fakt jenom lehce, a pak postupne uz navysovat tempo a sem tam mu klidne jak rikas nalozit ale zase ne zadny extremrolleyes.gif

Upraveno uživatelem header009
Odkaz ke komentáři

ja cakam az na 90. JJ toto je dolezite. Mame na firme 1.8TSI OII, s ktorou dotycny jazdi tak trochu racingovo. Toci ten motor uz za studena do vysokych otacok a teraz sa cuduje, ze ma 80tis km a zerie mu to pomaly viac oleja ako benzinu :wallbash: :wallbash: ! Presne to iste bolo aj ked mal OII 1.6 MPI, tu som raz kontroloval a ryska oleja sucha :wallbash:

Odkaz ke komentáři

Neviem ci som to uz pisal ale ked som kupoval auto respektive

ked som si ho preberal malo uz najazdenych 35 km dost som sa

tam rozculil ze co s tym robili ved malo mat tak 8 az 12 a mozno

ani to nie. V predajni sa mi ospravedlnovali, ze nevedia co mi maju

na to povedat. A ked som pozrel priemerku tak to malo 15,6L/100km

A ja sa teraz pytam predajcu ako je to mozne? A vysvetlenie ziadne.

Mam teraz trosku obavu, ze sa to vytacalo, ze tomu motoru proste

davali zabrat. Co teraz ist si vypytat nejake potvrdenie o stave

tachometra pri preberani? Pretoze nic take som nedostal. Moze sa to

nejako negativne prejavit na chode motora popripade spotrebe. Alebo co

mam robit. Teraz ja jazdim opatrne. Nechapem ako si to mozu vobec

dovolit ved predsa je to cudzi majetok. Dakujem

Odkaz ke komentáři

Tak snad mate pravdu. Ale ktomu co si my napisal, ze sa vylozilo inde

no neviem neviem pretoze v salone my povedali, ze auto je blokovane

na 30km/h a aj priemerna rychlost by tomu tak odpovedala. Bolo tam asi

12km/h. Zeby preto ta spotreba? Dnes som presiel asi 70km po okreskach

podla predpisu a spotreba od startu 6,1L/100km Tak uvidim ako to bude dalej.

Ale dakujem vam za vase odpovede a snad mi aj trosku odlahlo.

Odkaz ke komentáři

Na Tvojom mieste by som trval na tom, aby Ti 35km vysvetlili. Nie je to normálne, ale možno na to budú mať vysvetlenie. Ja som mal pri preberaní na 2 autách po sebe 7km.

 

Spotrebu nerieš, vždy budeš mať viac ako kolegovia v TDi. Ja viem spraviť aj 5,3, ale bežne sa vozím do 7. Za ten pocit to ale stojí, každé deci :pivo:

 

Motor si vybral správny :prcprc:

Odkaz ke komentáři

páni klud, na vsetkých autách sa aj tak jazdí po areáli fabriky, na vsetkych sa potom nuluju kilometre a odchadza to akoze s nulou, napr pri polnohospodarskych strojoch ide vynulovat pocitadlo prevadzkovych hodin az 3x do stavu 60 motohodin (a to uz je pekna porcia) :lol: priemerka kludne narastie aj tym, ked to auto nechas na volnobeh klepat pred salonom... neriesil by som to, ked som kupoval ibizu, mala 0,7km... to sa tiez nedalo zozrat, bohvie kolko sa vynulovalo :)

Odkaz ke komentáři

Sagi: 35 km je vážne veľa na nové auto! Mal som zatiaľ 7 nových áut, maximum čo bolo na tacho v okamihu preberania, bolo 16 km. Tých 35 km vyzerá, že to niekto šikovne využil ako predvádzačku možno pre nejakého známeho alebo podobne... Zohnať hociakú benzínovú O3 ako predvádzačku je nemožné :wallbash:

 

Mňa by zaujímalo porovnanie toho nového 1.8 TSI s RSovým 2.0 TSI, keďže píšu takmer rovnaké zrýchlenie...

 

Duri: Podpisujem sa pod tvoje slová, benzínová RS stojí za každé deci navyše :pivo:

 

seib: Iné značky možno nulujú, ale VW koncern nenuluje km na konci linky. Trebárs kým taký Touareg vo VW BA prejde z výstupnej kontroly na repas a dá ďalšie kolečko v hale, pribudne pekných pár 100 metrov...

Odkaz ke komentáři

Ahoj 160R ak to je nahodou tak ako pises

ze to niekto sikovne vyuzil ako predvadzacku urcite to nesetrili.

Moze byt v buducnosti s motorom nejaky problem napr. ze sa neupravi

spotreba, alebo nieco ine? Mohol sa pridret takym zaobchadzanim?

Porad mi prosim ta vyzeras ze o motoroch vies dost ci citam tvoje

prispevky. Dakujem pekne

Odkaz ke komentáři

Sagi: Tak ono určite žiadnemu motoru vytáčanie za studena nerobí dobre, ale netreba sa báť, nič zlé sa stať nemohlo. DSG nedovolí motoru skočiť až do obmedzovača, s manuálnou prevodovkou je to horšie. Najväčší problém by som ja ako zákaznik videl to, že sa ma niekto snačil obabrať - keď už s tým autom niečo nabehali, tak si nedali ani tú námahu, aby vrátili km na prijateľnú hodnotu a neboli schopný ani vymazať priemernú spotrebu... Môžeš napísať, kde si presne auto kupoval? Ak nechceš verejne, môžeš kľudne do správy.

 

A ako ďalší majiteľ O3 si môžeš založiť už svoju vlastnú tému, aby sme nespamovali tu v headerovej téme :palec:

Odkaz ke komentáři

Ja bych je hned tak uplne nezatracoval.... sel bych za vedoucim a trval na vysvetleni a pokud ho nema at ho sezene z vyrobniho zavodu... Taky jsme meli problem s prodejcem ze nam nedodal oboustrany koberec a pridelal dopredu ramecek pro SPZ vsechno se vyresilo vedouci salonu vse vysvetlil patricne se omluvil a vse dopadlo k nasi spokojenosti pivo.gif ale na vysvetleni tech km bych trval

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...