Přejít na obsah

VW Touareg, V8 R-line, 340koniku a 800Nm 4x4 full


V8 R-line

Doporučené příspěvky

 

 

všechny Touaregy mají trvalých 4x4 a mezinápravovej diferák, někteří mají ještě uzávěrku na zadku (podle výbav, modelových roků, příplatků anebo u současného podle výběru typu.

pokud vím dobře, tak na R-line nelze přiobjednat 4XMotion, tzn. uzávěrku. Je tam jen klasický 4Motion. A do V8 ten 4XMotion taky nejde; je to jen pro V6 3,0TDi ;) teda pokud nám ve WOBu nekecaj :lol:

Odkaz ke komentáři

Honzo, všechny současné Turci jsou 4x4 pouze verze Terrain nebo jak se jmenuje má navíc i uzávěrku na zadku, tím, že je to tahle verze, tak jsou k ní jasné motorizace a výbava,

 

R-line s 3,0 tdi není samostatná verze R-line jako třeba u Tiguana nebo Golfa, ale prvky výbavy R-line jsou součástí modelu Exclusive a ta zase nemá možnost dokoupení zadní uzávěrky

 

Dřívější některé modely šli konfigurovat tak, že jsi si zadní uzávěrku mohl a nemusel připlatit bez omezení, resp. s omezením pouze ke vzduchovému podvozku tuším

 

V8 to má podle mě stejně, R-line je součást Exclusive a zadek u ní asi ani nejde, tuhle motorizaci jsem až tak nezkoumal, mě se ten motor nějak moc nezamlouval v porovnání s 3,0 tdi

 

P.S: označení 4xMotion o kterém píšeš je Torsen s uzávěrkama?

 

 

 

VIM u Touarega 7P s RNS 850 sa robí rovnako, ako na MMI u Audi. Na základe sériového čísla sa vygeneruje login, tým sa odomkne jednotka a nastaví sa obmedzenie rýchlosti na 255 a je to :palec:

 

dobré info, díkes

Upraveno uživatelem jar_da
Odkaz ke komentáři

4Motion vs 4XMotion

 

Permanentní pohon všech kol "4Motion" - mezinápravový, samosvorný diferenciál TORSEN - dostupny pro vybavu V6; V8; Exclusive

 

Permanentní pohon všech kol "4XMOTION" - centrální diferenciál (uzaverka diferencialu zadni osy) - v serii pro V6 Terrain Tech a neni za priplatek pro zadnou dalsi vybavu / motorizaci

Odkaz ke komentáři

Chcel by som vedet, preco sa ti ten motor V8 nezamlouvá, pretože tam je dost solidny rozdiel :rolleyes:

 

jj, vím, papírově to tak vypadá, ale ve skutečnosti se mi až takový rozdíl mezi V6 a V8 nezdál, V6 mě překvapila, čekla jsem to o něco hoprší a naopak V8 mě mírně zklamala, na tý hodnoty jsem čekal trochu víc, on je mezi nimi skoro 150 kg rozdílu ve váze,

 

 

V6 mi přijde na provoz vhodnější, potemciál má více než dostatečný a hlavně spotřeba při troše snahy až neskutečná, u V8 se můžeš snažit jak chceš a pořád mi přijde dost vysoká,

 

ale to jsou pouze osobní subjektivní dojmy ....

 

 

Odkaz ke komentáři

no jo, jenže to zkus jinak, dálnice 150-160, okresky 100-110 km/h a spotřebě po městě ani nepíšu,, tyhle eko jízdy nejsou pro mě,

 

takhle já nejezdím, resp. jedu, ale tak 1x do týdne na chalupu, jinak v rámci možností spěchám a někdy je to taky celý den po městě a navíc v8 se ohřívá ještě o něco déle než v6, takže např. cesty do kanceláře cca 20 km .... prostě každej to máme jinak

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři

Musim dat zapravdu ze spotreba je dost velka, ale pokud to vezmu o proti v6 jedna se asi o 2 litry na 100km a ja jezdim tak trochu jako prase ale pohybuji se kolem 16-18 litry na 100. Pokud ale jedu na slusnaka a aktivuji vsechny ty kraviny v aute jako tempomat na max 90. Dodrzovani odstupu na cca 8 m (auto dokaze zastavit na 0 takze to pouzivam i ve mestech) tak se po meste pohybuji za 9 a na dalnici za 7 pri ryhlosti do 110 a 8 stopen.

 

Neni to 1,6 na ziletkach a tak to beru. Jinak si myslim co se tyce jizdnich vlastnosti je V8 mnohem lepsi. Jezdil jsem dva dny v V6 kdyz me sundavali polepy a davali nove firemni. Nemenil bych to. Ted mam ale problem z bezklic. SYstemem. Nezamika kdyz odvhazim od vozu takze to davaji nejak do kupy. V pondeli to ma byt hotove. Jen skoda ze se me to stalo v nemecku. Nahradni auto jsem ale dostal a tak je mi to jedno. Alespon do werthaimu pojedu s cc trochu levneji.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...