Přejít na obsah

Ford Mondeo kombi MY2014, Titanium Plus 120kW


TomasB

Doporučené příspěvky

Tak jsem zase po měsíci byl umejt auto, teď už s pořádným šmponem. No a protože na některých místech jako kapota už ten nástřik Hydro O2 nebylo nic moc, tak jsem to šplejchnul znovu, tedy 2 měsíce od první aplikace. No a řekl bych, že to je super. Švagr byl poprvé od uvedení do provozu umejt Fíkuse a krásně to šlo z toho povlaku dolů, ale on má nástřik od nova. Má to měsíc, tak jsme ani neobnovovali. Na pohled se jeho auto jevilo jako čisté, ale tím šamponem se ukázalo, jak byl špinavej.

Ale je to fakt dáreček, olizoval hadrem to auto jak princezna princi koule. Jen lehounce jednou přejel a hotovo. Jsem z něj rostl. To co já měl hotovo za 2 minuty, to jemu trvalo možná 10 minut a ještě ne pořádně.

Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Já Michale nemám Travel Pilot, mám nějaký novější systém. Mapy mám z roku 2013, když jsem si auto přebíral 17.1.2014. Na 18" se vyser. Sice když nedáš pneu se zesílenou bočnicí, tak se to dá, ale stejně je vyšší spotřeba. Nedej bože, že ty 18" obuješ pneu se zesílenou bočnicí, to pak je trakř jako prase a cestuje to na nerovném povrchu naprosto hnusně, musíš doslovat bojovat s volantem. Dej na to 16" nebo max. 17".

Odkaz ke komentáři

Navi vypadá podobně, možná stejně. Nevím co to je a nikdy mně to nezajímalo, hlavně že naviguje. Ale teď mám v plánu ve čtvrtek při 140tkm servisu to nechat aktualizovat, i když cena je lupičská.

Michale, ten rozdíl ve spotřebě 18" x 16" je minimálně 0,5 l/100. To je řekněme na předpokládaném nájezdu(250tkm) u nového auta a prvního majitele 2500 x 0,5 x 30 = 37.500 CZK vyhozených za palivo. Dále jsou na pořízení dražší, gumy jsou dražší, komfort na hovno, více to odjebává podvozek. Loni jsem to přezul na jiné gumy, které nemají zesílené bočnice a jsou tudíž měkčí a bylo to lepší, ale na origo Bridgestonech to bylo strašné trápení. Když jsem to nafouknul standardně, tak jsem zápasil s volantem, normálně to tahá do stran a fakt hodně, že neustále musíš hlídat a být ve střehu, protože netušíš, kam to kdy strhne volant na nerovnostech. Podle mého názoru tohle, v případě kdy bys třeba z nějakého důvodu nedržel volant a nečekal to, tak je to způsobilé tě hodit do škarpy. Je to velmi nepříjemné a nejsem sám, kdo už 18" kola na Mondeo nechce, protože taky koupil nové auto na 18" s těmi tvrdými pneu. Musel jsem je tedy dle rady někoho odsud nafoukat minimálně na 3-3,5 bar. Pak to sice tahalo na nerovnostech výrazně méně, ale bylo to utrpení, jako trakař. To aby sis nevymlátil na nerovnostech zuby. Teď mám od letošního jara jiné gumy a je to výrazně lepší. Ale pokud možno, už 18" nikdy nechci ani vidět. Když jsem specifikoval Kugu, tak jsem je okamžitě zavrhnul. Když jsme řešili dobu dodání, standardní 17" byly nedostatkové a dát tam 18" by zkrátilo dodací lhůltu, přesto jsem odmítnul. Jednak bych doplácel dalších asi 7-8 tis, ale hlavně 18" už fakt na auto nikdy v životě, pokud mně okolnosti nedonutí. 17" jsou OK. Ono to asi i souvisí také se šířkou, která je u 18" větší. Takže když to shrnu, tak rozhodnutí dát na nové auto s plánovaným vlastnictvím 250tkm tě stojí + minimálně 50tis. Stojí to za to? A ještě bejt nasranej, jak se to chová při jízdě. A to nepočítám případně vyšší opotřebení podvozku, které to určitě musí způsobovat a to ve výsledku taky něco stojí.


ještě foto co jsem našel

post-226-0-26757100-1512308119_thumb.jpg

post-226-0-86557800-1512308134_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

S těmi koly souhlasím, udělal jsem si podobnou kalkulaci. Ohledně tvrdosti plně souhlasím, měl jsem možnost se s nimi povozit na O3 a ve srovnání s mými 16" hrůza - asi stárnu a mám rád pohodlí. Chtěl jsem si objednat novou O3 L&K, bohužel bez 18" nelze objednat, dokonce jsem se snažil s prodejcem dohodnout výměnu za 16, nebo 17", bohužel to nešlo, protože je prý skoro nikdo nechce a neodbyli by je. Honza

Odkaz ke komentáři

S těmi koly souhlasím, udělal jsem si podobnou kalkulaci. Ohledně tvrdosti plně souhlasím, měl jsem možnost se s nimi povozit na O3 a ve srovnání s mými 16" hrůza - asi stárnu a mám rád pohodlí. Chtěl jsem si objednat novou O3 L&K, bohužel bez 18" nelze objednat, dokonce jsem se snažil s prodejcem dohodnout výměnu za 16, nebo 17", bohužel to nešlo, protože je prý skoro nikdo nechce a neodbyli by je. Honza

 

tam je řešení adaptivní podvozek

No podle meho ta navi je stejna a ta nekrestanska cena co za to chtej se mi vubec nelibi, tak sem tak koukal jak se to da resit. Jinak souhlas, ze ty 18" budou tvrdsi a neco vic to bude zrat, vzhledem k sirce. Tome ty mas ted 17" teda ? Nemas foto auta jak to na nich vypada, protoze na 16" to je strasny.

 

čím dál tím více jsem přesvědčenej, že příští auto mít navi z výroby nebude, právě pro tuhle situaci .... dnes on-line mobilní navi v telefonu je lepším řešením

Odkaz ke komentáři

On je taky podvozek a podvozek, srovnavat podvozek O3 a Mondea je tezky. Ja mam rad jizdu tvrdsi a 16ky na Maxovi vypadaji za prvy blbe, za druhy to nedrzi. A na octe (OI) mam na sportovnim podvozku na leto 16ky a klidne bych dal vetsi, jenze je nemam v TP. A vyhoda 18? Kola delaji auto, a nizkej profil proti backore trochu jinak na ty silnici drzi, vim o kazdym vajglu na silnici, a s powerflexem na naprave vim i kdyz se zajic ve skarpe uprdne, a to se mi libi :) S backorama muzu jezdit, az budu starsi :) A na Maxu ty 18ky jsou porad komfortni jizda, pokud to neni po Praze po totalne rozjebanych silnicich... Za me urcite 18 ANO! :)

No podle meho ta navi je stejna a ta nekrestanska cena co za to chtej se mi vubec nelibi, tak sem tak koukal jak se to da resit. Jinak souhlas, ze ty 18" budou tvrdsi a neco vic to bude zrat, vzhledem k sirce. Tome ty mas ted 17" teda ? Nemas foto auta jak to na nich vypada, protoze na 16" to je strasny.

Na Maxovi mekky 16ky zimaky nebo tvrdsi 18ky letnaky na spotrebe nevidim rozdil, mozna deci dve. A to si myslim nikdo neresi

Upraveno uživatelem krysarr
Odkaz ke komentáři

No podle meho ta navi je stejna a ta nekrestanska cena co za to chtej se mi vubec nelibi, tak sem tak koukal jak se to da resit. Jinak souhlas, ze ty 18" budou tvrdsi a neco vic to bude zrat, vzhledem k sirce. Tome ty mas ted 17" teda ? Nemas foto auta jak to na nich vypada, protoze na 16" to je strasny.

Letní mám ty podělané 18" a zimní plech 16". Na zimákách jezdím nejraději. Fotky tady určitě najdeš v mém vlákně.

Odkaz ke komentáři

Tam pak Android/Iphone car play nebo jak se to jmenuje, to je moc pekny.

Mám v Kuze a ačkoliv oficiálně se to nedá stáhnout, tak jsem to nějak vygooglil, jak to obejít. A funguje to a dá se pak jezdit třeba podle on-line Google maps nebo Waze. Vlastně se jakoby monitor telefonu zobrazoval na monitoru navigace. Nakonec to nepoužívám, ale bylo mrdózní, když třeba řekneš(s hlasovm ovládáním), že chceš najít firmu XY, ono ji to najde a ještě se zeptá, jestli tam chceš navigovat nebo volat.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Líbí se mi, jaká se tu kvůli výměně čelního skla rozvinula diskuse ... . Má zkušenost je taková, že mi nikdy nikdo nenutil "zalepení" skla, vždy se sklo měnilo. Ano, vím, že výměna skla má svá rizika, ale stejně to sklo je po nějaké době  a porci kilometrů "osekané" a poškrábané, navíc u staršího auta se už začíná i odlepovat, takže vždy výměna. Mě tedy ca 1000,-kč/rok a spoluúčast 1000,- nezabije, takže sklo mám pojištěné a měním, když je potřeba. 
    • bigfavo vaša objednavka je už pripravena a zajtra ju posielam
    • tak potom si treba nastudovat, ze kedy sa opravuje a kedy meni a ked s tym ides do servisu, tak predsa zhodnotia, v akom je to sklo stave a navrhnu nejake riesenie. ci co len tak niekde das auto s tym, ze netusis, co sa s nim bude diat? to pochybujem.
×
×
  • Vytvořit...