Přejít na obsah

Automatické rozsvícení světel se senzorem


Free.riders

Doporučené příspěvky

Proč by to dělal, když má face s denním svícením??? Nebude lepší jen vypínač dát na 0 a pak nastartovat a otočit s ním?? Jinak samozřejmě takto to funguje u všech aut, nevidím v tom problém čemu by to mohlo vadit?? Pokud nechceš aby svítily, tak si vypínač dej na 0, pak se jen rozsvítí pokud máš nastaveno jak píšeš jen rozsvícení po otevření a po otočením klíčku v poloze 0 se rozsvítí jen denní.

Odkaz ke komentáři

Proč by to dělal, když má face s denním svícením??? Nebude lepší jen vypínač dát na 0 a pak nastartovat a otočit s ním?? Jinak samozřejmě takto to funguje u všech aut, nevidím v tom problém čemu by to mohlo vadit?? Pokud nechceš aby svítily, tak si vypínač dej na 0, pak se jen rozsvítí pokud máš nastaveno jak píšeš jen rozsvícení po otevření a po otočením klíčku v poloze 0 se rozsvítí jen denní.

 

To právě nechci. Od toho je to přeci v poloze "AUTO" , aby se to dělalo samo, ne?

Myslel jsem nějaké rozsvícení se zpožděním.

 

No pokiaľ viem mala by sa dať nakódovať amerika a to by sa stretávacie svetlá rozsvietili až po uvoľnení ručnej brzdy. Ako to nakódovať nájdeš tu v sekcii elektrika. Téma je "KÓDOVÁNÍ-VŠECHNY FUNKCE"

Děkuju za radu.

Nevíš jestli musí být zatažená ruční brzdy, nebo stačí u automatu řazení v poloze "P".

To by pak vše řešilo.

 

Snažím se to vyřešit, protože se bojím nadměrného zatěžování akumulátoru například v zimě, protože je skoro pořád tma a žhavení je také delší.

Odkaz ke komentáři

To právě nechci. Od toho je to přeci v poloze "AUTO" , aby se to dělalo samo, ne?

Myslel jsem nějaké rozsvícení se zpožděním.

 

 

Děkuju za radu.

Nevíš jestli musí být zatažená ruční brzdy, nebo stačí u automatu řazení v poloze "P".

To by pak vše řešilo.

 

Snažím se to vyřešit, protože se bojím nadměrného zatěžování akumulátoru například v zimě, protože je skoro pořád tma a žhavení je také delší.

 

Na 99% to funguje len na zatiahnutú ručnú brzdu. Osobne som to neskúšal nakódovať. Tiež štartujem v polohe AUTO alebo keď chcem len vyjsť z garáže tak aby sa zbytočne nerozsvietili xeny tak dám 0. To že svietia denné svetlá je veľmi malá záťaž.

Odkaz ke komentáři

Funguje to i na automatu v poloze "P" , ale je nutné mít nakodovanou ameriku a to buď na mlhovky a nebo na potkávací světla s tím, že ti nebudou přes den svítit zadní světla. Což není v souladu s českou legislativou. Já osobně jsem to měl 4 roky nakodované na mlhovky a neměl jsem s tím nikdy žádnej problém.

 

Jinak zatěžování autobaterie se obávat nemusíš. To auto je na to přizpůsobené a navíc to nesvítí na plný výkon dokud nenastartuješ ;)

Odkaz ke komentáři

Funguje to i na automatu v poloze "P" , ale je nutné mít nakodovanou ameriku a to buď na mlhovky a nebo na potkávací světla s tím, že ti nebudou přes den svítit zadní světla. Což není v souladu s českou legislativou. Já osobně jsem to měl 4 roky nakodované na mlhovky a neměl jsem s tím nikdy žádnej problém.

 

Jinak zatěžování autobaterie se obávat nemusíš. To auto je na to přizpůsobené a navíc to nesvítí na plný výkon dokud nenastartuješ ;)

 

Teď tomu úplně nerozumím.

Mám mlhovky s denním svícením a přes den mi to stejně nesvítí vzadu.

Když se tedy nakóduje "Amerika" pak to bude svítit mlhovkama?

 

Mě by stačilo jak říká Zelo7:

1/ startuju s pákou v poloze "P" a spínačem světel v poloze "Auto"

2a/ když je venku běžné světlo, svítí denní svícení.

2b/ když je venku tma, svítí třeba jen obrysovky a po přesunutí páky řazení z polohy "P" se rozsvítí potkávací světla.

Odkaz ke komentáři

To byla reakce na to zda to funguje i v poloze "P" resp. na nakodování denních světel na ameriku, a to lze nakodovat na mlhovky a nebo potkavací světla s tím, že zadní světla nesvítí a to denní svícení pak zhasíná při zařazení ruční brzdy a nebo u automatu v poloze "P".

Ty máš ale OII FL a tam je to zbytečné řešit. Denní svícení máš v mlhovkách a to, že se ti večer po otočení klíčku zapnou světla pokud máš nastavený režim "Auto" ničemu nevadí. To auto je na to přizpůsobené. Nemusíš mít strach, že bys s tím nějak extrémně zatěžoval baterku.

 

Mě by stačilo jak říká Zelo7:

1/ startuju s pákou v poloze "P" a spínačem světel v poloze "Auto"

2a/ když je venku běžné světlo, svítí denní svícení.

2b/ když je venku tma, svítí třeba jen obrysovky a po přesunutí páky řazení z polohy "P" se rozsvítí potkávací světla.

 

Takhle to nakodovat nelze

Upraveno uživatelem Alessi
Odkaz ke komentáři
  • o 3 měsíce později...

Zdravim, mam Octavii 2 MR2006 s destovym senzorem, nicmene spinac svetel bez polohy AUTO (tunel).

 

Da se zprovoznit automaticke rozsvecovani svetel ve tme pouhou vymenou 3 polohoveho spinace za 4 polohovy + kodovani (kabel mam)?

 

Je spinac s polohou AUTO shodny s tim, kde je ikona tunelu (u toho s AUTO polohou pisou MR2009) viz odkazy?

 

http://www.cc-autodily.cz/spinac-svetel-vicenas-11_11

http://www.cc-autodily.cz/spinac-svetel

 

Dale mi nefunguje regulator jasu pristrojove desky... V aute byla menena navigace Nexus za Columba. Muze to byt zpusobeno tim?

 

Dekuji za jakekoli informace!

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...