Přejít na obsah

Marttyho Černá paní


Doporučené příspěvky

Díky za radu. :palec: Tlumiče mám v pořádku, těma pružinama ale nejspíš dostanou na prdel. Každopádně na golfu jsem měl jak podvozek, tak později pružiny a ty pružiny mi přišly uhoupaný. Nevím, jestli to bylo kvalitou tlumičů, ale na každé příčné nerovnosti se auto rozhoupalo jak na moři. Tak i z tohoto mám strach. Je to věda všechno. :D

Odkaz ke komentáři

Ja mám s Eibachmi zlú skúsenosť... tiež boli -30mm a zadok klesol o 1 cm viac ako predok a keď si dozadu sadli dvaja ľudia tak pri prejazde spomaľovacími prahmi to išlo nadoraz a po cca 20t km som musel meniť zadné dorazy... potom vymenené za H&R -35mm a všetko v pohode.. na tých mám momentálne už skoro 200t km a tlmiče stále pôvodné :)

Upraveno uživatelem lubinob
Odkaz ke komentáři

Tak tohle mě zajímá. :) A jízdní vlastnosti? Neprojevuje se to houpání, jak jsem popisoval výše? :) Každopádně je tedy nejspíš lepší zainvestovat do H&R - http://www.escape6.cz/podvozky/sportovni-pruziny/h-r/skoda/octavia/octavia-ii-typ-1z/Sportovni-pruziny-H-R-pro-Skoda-Octavia-II-Lim--vc--Combi-vc--RS-zatizeni-predni-osy-od-1021kg-ID13785/ :)

Odkaz ke komentáři

Pripletiem sa aj ja do tejto debaty :jelen: Na jar som dával pružiny Weitec -30mm určené pre combi na liftback. Auto citeľne stvrdlo - cítiť to hlavne na priečnych nerovnostiach,jazdné vlastnosti sa o dosť zlepšili - tam kde mi v zákrute s pôvodnými pružinami vynášalo predok,tak teraz drží ako pribitý a žiadne húpanie nepociťujem,práve naopak B) Zatiaľ som s nimi celkom spokojný až na tú tvrdosť na tých priečnych nerovnostiach... Ak sa nič nezmení,tak bude tiež možnosť si to vyskúšať na Žamberku v kombinácii s 225/40 R18 :) Na aute jazdím hlavne sám + občas 1 osoba navyše a vtedy sa tá tvrdosť dá zniesť...Ale ked sú v aute 4 ľudia,už je to viac cítiť. Ale už som prežil aj 200km trasu - 5 ľudia + plný kufor a zase až tak hrozné to nebolo. Sám mám z tých pružín zmiešané pocity :lol:

Odkaz ke komentáři

Tak 5 lidí u mě nehrozí, většinou jezdím sám, max ve dvou a v kufru noťas, sem tam když si ke mně někdo přiveze disky na stříkání, tak vezu v kufru disky, ale to není taky žádná zátěž. Pět lidí jsem snad v autě ještě neměl a 4 málo kdy, většinou třeba o víkendu, když někam razíme. :) Ale Gracho, s těmi smíšenými pocity si mě moc nepotěšil. :D Každopádně dám na lubinoba a následný stížnosti kdyžtak padnou na jeho hlavu. :loool: :D

Odkaz ke komentáři
  • o 2 měsíce později...

Milí octávkaři, pořád žiju. :D
S autem se nic moc neděje. Dnes máme výročí 2 roky, takže slavíme. :D Technická kontrola proběhla bez problémů, vyřízeno nové havarijní pojištění se vším všudy (Generali Allrisk). Žluté mlhovky jsou minulostí, zatmavená zadní světla taky - dnes došly z faceliftu, takže nasazeny ty. Jako dárek pro octu k tomu výročí. :D
Měl jsem k dispozici ještě další auto, do práce jsem jezdil na kole nebo běhal, takže za rok jsem moc nenajezdil (11 871). Celkový stav km je nyní 197 948km, investice za rok 6580 (jen údržba), investice do nafty 22 864 (tankováno jen na Benzině, sem tam SHell). Všechny účtenky mám schované, asi nějaká nemoc. :D
Plány na další rok - řeším to tu už pěkně dlouho, takže konečně tu potvoru černou poslat k zemi a dál dbát na její stoprocentní stav a čistotu. :)

Odkaz ke komentáři

Jinak přiblížilo se 200 000km, takže jsem dělal velký servis. Najeto 198 023, na autě udělány rozvody, filtry, olej, fridex, řemeny, napínací kladka... Investice přes 10 tisíc, ale auto je i nadále naprosto v pořádku. :) Nejspíš o víkendu přezuju na zimní, přihodím vrstvu vosku a zimu může přijít. :)

post-32743-0-37438900-1445281715_thumb.jpg post-32743-0-30422100-1445281792_thumb.jpg post-32743-0-39678900-1445281890_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Gorde, díky. :)
Robe, neříkám, že by nebyly plány, v hlavě to je. :D Ale bydlení má přednost před úpravama. :) Jako klidně bych v octě bydlel. :D Ale vysvětli to přítelkyni, že místo bungalovu 4+1 budeme v octě 1+0 :D Ale ty pružiny přeci jen dám. :D To bude kromě údržby a autokosmetiky jediná investice. :)

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...