Přejít na obsah

Radessova Octavia :-)


Doporučené příspěvky

Kazdopadne jeste to neni konecnej verdikt.... Od pondeli budu bez auta a uvidi se zda to bude remenici..... Ale nejspis celej kompresor no.... Takze na houby.... Jeste musim odjezdit vikend do prace :/ sama smula jenom.... To se mi jeste minulej tejden stala neprijemna vec, ze parkuju a ze zeme trcel drat kterej mi pˇudelal ryhu na liste pod dvermama po celym boku..... Peklo :/

Odkaz ke komentáři

Zdarec, co jsem se tak dočetl, tak by pasovat měly. Taky jsem to onehda zjišťoval někde jsem narazil na tento odkaz, tak jsem si ho uložil do záložek, kdyby náhodou :) Je to cena za kus, musel by jsi koupit levý a pravý zvlášť ... ale dál jsem to nehledal, takže třeba se to dá sehnat i levněji ... a myslím, že ten pravý se musí nějak přihnout (pokud si vzpomínám dobře), ale to ať raději potvrdí někdo znalejší ...

 

Odkaz ke komentáři
  • o 6 let později...

Pánové hlásím se zpět po cca 7 letech 😄 bylo toho spousta, ani nevím proč jsem klub přestal navštěvovat! 

Jiný koníčky, spoustu projektů a prací...... na auto nebyl vůbec čas... 

Každopádně nějaký novinky - pod úpravy TDIFUNA uběhlo 7 let a až nyní jsem vyměňoval spojku komplet... jelikož jsem lehce šlápl na pedál spojky tak to vydávalo divný zvuk, který se postupem času zvyšoval .... do toho jsem rovnou nechal udělat nový tlumiče jak zadní tak přední... pružiny tlumiče komplet.. jen mě naštvalo, že nové pružiny jsou o centak nizsi nez ty stare a už tak jsem škrtal předním nírazníkem 😄 ale to s oktou asi každý... každopádně jinak během toho nějaké drbky co se týče odemykání dveří nebo stahování oken .... torchu si ted ještě pohrávám s předním nírazníkem, jelikož přítelkyně bourala (né její vinou 😄 ) Nárazník je pohlej a nesedí a nelíciuje se světly.. tak jsem to měl ted rozdělané a srovnával plechy (držáky). Zítra doděláváme zadní tlumiče, tak snad vše bude cajk a ve středu vyrtrážíme na dovču na Jižní Moravu... už se těším 🙂 Další žádný změny jsem na oktě nedělal.. a jo vlastně jsem kupoval kola nové.. ale to je dýl ... postuju fotku... jak se máte vy? vidím, řže někteří z Vás měnily modely a v profilovkých vidím krásné oktávečky! 

 

 

42280297-5D8F-4642-98C4-2786273EA192.jpg

IMG_6816.JPG

Odkaz ke komentáři

Vitej zpet a je jen dobre, ze je tu dalsi, kdo si jednickovou Octu porad drzi ve vozovem parku. Mas pravdu, ze spousta clenu presla z octavia 1 na jiny modely. Starych clenu co si porad udrzuji tu jednicku uz moc neni... 

Jinak dobre se staras a je to videt i na aute, ze porad funguje. Jen tak dal... 👍👍

Odkaz ke komentáři

Díky Konny 🙂

 

Tak spojka vyměněna, tlumiče také ikdyž nové jsou o centak (pružiny) nižší a přední jsem podle mě nemusel ani měnit.. Přemýšlím, zda ty staré přední mám prodat.. věřím, že by ještě někomu posloužily... spojka vypadala také v pohodě, zvlášť setrvačník.. ten by také posloužil... 

 

Mezitím jsem stačil opravit dveře (za řidičem), kdyby mi nešly otevřít, odemčít a stahování oken taky nic... Byla to docela prcačka, ale naštěstí je to také v cajku... do toho všeho jsem zjistil, že se mi pohly dveře nebo blatník.. aboslutní nechápačky, když jsem dřel dveřma o blatník... nechápu čím se to stalo, jestli se to pohlo, když se nasazovaly tlumiče na nápravu a trochu se po tom bouchlo kladivem.. fakt netuším 😄 vyřešil jsem to tím, že jsem tam nechal tlustší hadr a přivřel ho, třeba si to sedne uvidíme ráno.... takže fajnových 5 dní strávených pod oktou 🙂 

Odkaz ke komentáři

Asi jsi koupil sportovni pruziny, proto jsou nizsi, ale aspon vis, ze mas novy podvozek. Starou spojku vyhod, nema cenu rozprodavat stary dily, mozna ty pruziny, ale spojku nee... 

Mas asi sveseny spodni pant, proto ti dvere drhnou o blatnik. Kdyz ty dvere zaviras, licuji horni hranou se zadnimi dvermi (jsou na stejne urovni)? Pokud ne, tak je to tim pantem. Ten se da trochu napruzit tak, ze das do pantu velkou matku a pri zavirani na dvere trochu zatlacis a tim ten pant trochu napruzis (dvere se prizvednou a tim se i oddali od blatniku). Pak je jeste moznost, ze das mezi dvere a pant plech, tim dvere taky prizvednes 😉

Odkaz ke komentáři
před 9 hodinami, Konny napsal:

Asi jsi koupil sportovni pruziny, proto jsou nizsi, ale aspon vis, ze mas novy podvozek. Starou spojku vyhod, nema cenu rozprodavat stary dily, mozna ty pruziny, ale spojku nee... 

Mas asi sveseny spodni pant, proto ti dvere drhnou o blatnik. Kdyz ty dvere zaviras, licuji horni hranou se zadnimi dvermi (jsou na stejne urovni)? Pokud ne, tak je to tim pantem. Ten se da trochu napruzit tak, ze das do pantu velkou matku a pri zavirani na dvere trochu zatlacis a tim ten pant trochu napruzis (dvere se prizvednou a tim se i oddali od blatniku). Pak je jeste moznost, ze das mezi dvere a pant plech, tim dvere taky prizvednes 😉

Konny koukej 

702ECD1D-F06B-41CB-B382-52D2BCC14413.png

70A12A63-D4BB-43D3-B8D9-CCCD98F572BC.png

Odkaz ke komentáři

Tak dnes jsem se při jízdě nějak zamyslel a zjistil jsem, že se neco deje s turbem. Netáhne to a neslyším jeho zvuk. Dělá to nejspíš od té výměny spojky a tlumičů, čistily se totiž také trubky od turba. Přišlo mi to divné od začátku, ale 2 týdny jsem jezdil firemní elektrickou Hyundai Konou a říkal jsem si u okty, že je to OK, že jsem si jen zvyknul na tu Konu (neskutečný zrychlení). Jenže dnes jsem se nad tim opravdu zamyslel a na 80% si myslim, že turbo v pořádku není 😕 Zítra s tim mam odjizdet na dovcu… Neexistuje nějaký jednoduchý způsob jak si doopravdy ověřit zda je turbo v pohodě? 

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o rok později...

BORCI, tak aktuálně měním oktávečku za Supíka III..... Oktávečku ještě nechávám s tím, že budu přemýšlet, zda ji pošlu do světa nebo ne si ji nechám... Moc se mi ji dávat pryč nechce, je to spolehlivá holka, vrazil jsem do ni tolik energie, penízků a dělala mi převážně radost... máme krásný vztah 🙂 

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Néé Dakie, nemáme nic jinýho kromě octy..zatím ji mám v garáži, nevím co s ní pánové opravdu.  Musím udělat  menší opravy (rez) a asi půjde do světa.

 

Jinak zde posílám supíka.. jsem mega spokojenej zatím.  Jelo se pro něj 750 km do Německa 🤒 Takže jsem byl nervozni, aby to stalo za to a nejelo se s prazdnou domů.

supik jedna.jpg

supik.jpg

WhatsApp Image 2023-02-06 at 20.09.16.jpg

supik ve.jpg

WhatsApp Image 2023-02-06 at 20.09.11.jpg

WhatsApp Image 2023-02-06 at 19.06.21.jpg

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...

Zdravím klubáci,

tak to tak vypadá, že Oktávečka zůstane doma. Přítelkyně si na ni zvykla a má strach jezdit novým, navíc využívá ji při ježdění do práce 2x za týden, kde má blbé parkování a měla by o Supíka strach. 😄 

Takže co mě čeká na jaře u Oktávky. 

 

Oprava předniho nárazníku, je to cca 2 roky kdy jsme se ťukli na parkovišti a nárazník je trochu dole, jde vidět škvíra pod předním světlometem. Když jsem dělal tlumiče a spojku zároveň tak jsme se to pokoušeli nějak vyrovnat, ale bez výsledku. Teď tuto opravu musím prioritizovat ikdyž to funkčnosti auta vůbec nevadí ☺️

Dále veliký problém koroze, již jednou jsem zapravoval na pátých dveří a dole u řidiče. Máte nějaký nápad jak to opravdu dobře fixnout než jen obrousit, natřít antinerezem a přetřít základovkou a poté barvou? Já teda origo barvu nemám a nechal jsem to základovkou 😣  Bohužel se už zase rez probojovala na povrch.

Teď přemýšlím, zda něco dalšího, ale vypadá to, že asi ne 🙂 

Mám 2 roky novou spojku, tlumiče + péra a předni sklo, zadní senzory parkování. 

Je škoda ji poslat do světa, když k ni mám vztah a dělala mi radost takovou dobu 🙂 

 

54524213_1777211669047722_2494152478757486592_n.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...