Přejít na obsah

Instalace 3. generace komfortního systému na Octavii I


Baurak

Doporučené příspěvky

Takze idem do toho uz som sa rohodol. Potrebujem od vas este vediet co vsetko budem musiet menit ja na mojej kare. Chcem aby islo vsetko tak ako ma, vratane airbagu. Mam 1,9 TDI r.v. 2000 a prikladam este foto z vagu. Podla mojho uvazenia asi vsetky jednotky, ale necham si poradit. Napiste mi co presne musim vymenit.

 

 

motorpost-3918-1274045003_thumb.jpg airbackpost-3918-1274045010_thumb.jpg palubovkapost-3918-1274045020_thumb.jpg komfortkapost-3918-1274045027_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

To som si myslel ze to budem musiet vymenit vsetko. Kedze sa u mna jedna o 2,5 gen. (aspon si myslim), tak mi je jasne ze ma pinovanie komfortky neminie. Ale neni mi jasne toto:

 

MR99 - 00 2,5 gen. komfortu předfacelift

 

1. výměna kabeláže dveří řidiče nebo doplnění dvou drátů a úprava zapojení

2. dotažení 2 drátů do svorkovnice dveří řidiče v A sloupku (1. je propoj bílohnědý s komfortkou a druhý modročerný spoj A20 )

3. pro DO doplnění 15pin svorkovnice a její zapojení

Odkaz ke komentáři

Zdravím všechny, nebylo by možné kompletně popsat přizpusobení novejch budiku s maxidotem a klicku s immo. 3. generace, VIS je dobrej ale neda se v tom vyznat co a jak prizpusobit a hlavne podle ceho se ridit. Ve Vagu a Visu jsem stravil 4 dny a prizpusobovanim uz asi 3 dny a stale nemuzu prizpusobit klicky a budiky k memu autu. Diky

Odkaz ke komentáři
máš pin nových a starých budíků?

Ahoj mam pin od starejch a i od novejch budiku, kod k novejm klickum ale nevim jak to prizpusobit nebot je tam nastaveni pro MR 99 a MR 01 a nevim podle ceho se ridit ani cim zacit. Podle VISu jsem to zkousel ale vzdy bez uspechu, nechci si nakodovat nove klice ke starejm budikum, kdyz mi nekdo napise navod budu moc vdecnej.

Odkaz ke komentáři
návod je ve Visu a pin od nových klíčů nepotřebuješ

Pin k novejm i starejm budikum jsem dal zjistit k expertum z okoli, na stary budiky mi PIN jde ale u novejch kdyz necham zapojeny stary klicky a vyndam jenom budiky mi to pise "Login neplatny, chyba v komunikaci. Pin jsem nechal overit a je spravny, kdyz postupuju podle Visu tak to neprizpusobim, proto prosim o lepsi navod. Je mozne ze delam neco spatne a diky malickosti to nemuzu momentalne rozchodit a stve mi to, tesim se na nove budiky jak dite na lizatko.

Odkaz ke komentáři

jedna otázka.Když tomu nerozumíš,což evidentně nerozumíš,proč to těm expertům co ti zjišťovali piny,proč jim to nenecháš udělat.Když bych to dělal já tak i se zjištěním pinu by mi to trvalo i s montáží a demontáží budíků,spínačky atd 20-30 minut?

Odkaz ke komentáři

Pravda že mě člověk psal a chtěl znát postup jak to má sám udělat něco v kosce jsem mu popsal dostačující k práci, ale také to že na sepisování a učení někoho dalšího nemám čas bohužel nic ve zlém:-))))))kdyby přijel na počkání bych nakodoval.....místo XY mailování :-))))))))kladno za bukem :-))))))MRS.

Odkaz ke komentáři

napisem to aj na toto forum. Menil som z 2,5g na 3g a vsetko islo v pohode, az kym som neprepinoval komfort piny pre konfortku 1C0 959 799 B. Pinovanie je v poriadku, asi 4x som to prekontroloval. Problem je v tom ze mi vela veci nefunguje. Konkretne neukazuje a ani nesignalizuje otvorenie dveri a ani zapnutie svetiel, dalej nezamyka kufor, nedoviera a ani neotvara predne okna dvojitym stlacenim tlacidiel na panely a nefunguje ani zapalovac cigariet. Motorceky vo dverach su vymenene a maxidot je ok. Ked to zhrniem, tak vsetko bolo o.k. az kym som nevymenil komfortku. VAG pekne rozpozna jak komfortku, tak aj motorky dveri, ale hlasi chybu 01299. Nemoze byt vadna komfortka? Nejde mi to do hlavy kde je problem. Prikladam obrazky z Vagu.

 

post-3918-1275080787_thumb.jpg post-3918-1275080807_thumb.jpg post-3918-1275080817_thumb.jpg post-3918-1275080822_thumb.jpg

 

 

Vsetko islo ako po masle, budiky komunikuju z motorom a aj ukazuju kontrolky svetiel (tiez po prepinovani). Ale ze nova komfortka nema spojenie to ma dostalo. Vnutorne osvetlenie a aj smerove svetla ale funguju. Ja tu uz pol dna cumim do schem a porovnavam, ale uz som v koncoch. Inak pinoval som podla tohto:

 

KS_3.generace_1_KONEKTOR.rtf

KS_3.generace_2_KONEKTOR.rtf

Maxidot_pinov_n__1.rtf

 

nech na to cumim ako chcem, nejde mi do hlavy T23a/13, co je vlastne drat pre rele zapalovaca a ten nemam nikde zapojeny, podla popisu sa nezapaja. Co potom ma zapinat rele zapalovaca? Mam toho uz fakt dost, jak to dobre islo tak sa to teraz sere.

Odkaz ke komentáři

Teraz som zistil, ze nefunguje ani nastavovanie el. zrkadiel. Zaujimave ze cez vag dokazem aktivovat odomknutie dveri pri vytiahnuti kluca so spinacky, ale zamknutie dveri pri rychlosti nad 30km/h nefunguje. Robi si to somnou co chce. Tak ja tomu uz fakt nerozumiem, vag pise ze can-bus spojenie nefunguje ale niektore funkcie idu. Kua, chlapy myslel som ze prepinujem, vymenim komfortku a elektroniku motorcekov + nakodujem, pripadne resetnem gateway a bude to frcat, no ale toto je uz do placu. Prihrajte nejaku radu, alebo rovno napiste ze je chybna komfortka, lebo to auto podpalim. Potrebujem sa niecoho chytit.

Odkaz ke komentáři

Kufr se nezamyká,protože máš možná komfortku ze Superba,okna ti nejdou dvojtým stlačením protože to nemáš nastaveno-uděláno základní nastavení,dveře ti to neukazuje protože jak píše Vaša,buď nemáš natažen CAN nebo to nemáš nkódováno v maxíku a pípák na světla myslím po předělávce z 99 nejde vůbec

Odkaz ke komentáři

takze v prvom rade by som mal pozriet v budikoch ci mam zapojene na konektore T32b/8,9 draty? A ak nie, tak ich prepojit s konektorom T23a/6,9 ? Komfortka je z Volkswagna, ale z akeho typu to netusim. Teraz mi ide hlavne o to , aby mi nehadzalo chybu v spojeni, myslim ze bez toho sa dalej nepohnem.

Odkaz ke komentáři

no toho som sa bal. Takze moznosti by boli asi iba dve, preprogramovat celu komfortku, alebo zohnat inu z Octavie, ze?

Ten prepoj co som napisal vyssie "T32b/8,9 do T23a/6,9" je spravny? Ak ano idem hned na to pozriet.

 

A ozaj, nakodovanie a prisposobenie mam nastavene spravne, jak na budikoch, tak na komfortke, myslim ze tu problem nebude.

Odkaz ke komentáři

No tak je to jasne, mali ste pravdu. Vybral som budiky a na konektore T32b chybali cany, by som prisahal ze su tam, tak mi treba ked som sprosty si to este raz overit. Napojil som ich na vedenie canu a uz funguje skoro vsetko.

 

1. Funguje toto: elektricke zrkadla, ikona dveri na maxidote, podsvetlenie tlacitok okien na dverach.

 

2. Nefunguje korektne otvaranie a zatvaranie prednych okien, ale uz funguje na pravom aj lavom prednom okne, dvojitym stlacenim automatika okna dole, prave okno dvojitym stlacenim aj hore, ale kratkym stlacenim hore nejde vobec.

 

3. Nefunguje vobec zamikanie kufra a zapalovac.

 

Bod 2 a 3 bude problem asi v tej komfortke ze neni z octavky ale z VW, tak ako mi pisali COSBY a VAŠA.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
    • Zdravím, začala mi skákat závada airbagů, na diagnostice to píše tyto chyby viz. foto. Mate s tím někdo zkušenost? Diky za rady… 
×
×
  • Vytvořit...