Jump to content

koupě O III 1.4 TSI


Recommended Posts

zdravim majitele OIII měl bych dotaz mam možnost koupě OIII 1.4TSI elegance plus vyrobene 3/2013 ale ma najeto 35000km majitel ji koupil novou je po servisu koupena v jeho mistě bydlište ale nevim ma už někdo najeto s timto motorem tolik km mam mit z něčeho strach nebo obavy ve vybavě jsou bixenony,bolero radio a dalši vybava

děkuji za info

Link to comment

Neboj se ho, tenhle motor je nový a tak zkušenosti zatím žádné, proti starému 1,4 TSI je tam hodně vylepšení, především rozvody řemenem a chlazené svody vodou, což změny k lepšímu,

pokud je po servise, tak po 30.000 km? tedy po prvním?

rozhodně bych servis - výměnu oleje zkrátil na 15.000 km a dával olej 502 00 a motor bude v pohodě.

Link to comment

Mám s tímto motorem najeto 36000 km a zatím žádný problém. Motor je pro OIII dostačující a má velice slušnou spotřebu. Já mám dlouhodobou spotřebu okolo 6 litrů a to jezdím celkem svižně.

 

 

ja jsem zvažoval 1,2 TSI mezi 1.4 TSI jezdim tak 7-8 tisic ročně kratke trasy ty předvaděčky si myslim maji tu nevyhodu že s tim jezdilo vice řidiču ruznym stylem tak se mi zdalo že od prvniho majitele to bude lepši i zajete prodava to proto že si chce koupit RS

Link to comment

1,4 tsi je dááááleko vhodnější variantou než 1,2 tsi,

pokud je auto v top stavu, nebourané, tak bych ho bral, jen napiš co má za výbavu, za 420 je tuším nová s 1,4 tsi ve střední výbavě?, takže si to porovnej s tvojí elegancí plus lehce jetou, jakou má záruku? klasiku dva roky? i tak to budeš mít ještě půl roku v záruce

Link to comment

 

ja jsem zvažoval 1,2 TSI mezi 1.4 TSI jezdim tak 7-8 tisic ročně kratke trasy ty předvaděčky si myslim maji tu nevyhodu že s tim jezdilo vice řidiču ruznym stylem tak se mi zdalo že od prvniho majitele to bude lepši i zajete prodava to proto že si chce koupit RS

 

přikladam fotky auta tato metaliza je celkem malo vid+t

1,4 tsi je dááááleko vhodnější variantou než 1,2 tsi,

pokud je auto v top stavu, nebourané, tak bych ho bral, jen napiš co má za výbavu, za 420 je tuším nová s 1,4 tsi ve střední výbavě?, takže si to porovnej s tvojí elegancí plus lehce jetou, jakou má záruku? klasiku dva roky? i tak to budeš mít ještě půl roku v záruce

 

no pravě že prodlouženou zaruku nema takže konči přišti rok v březnu s vybavy ma navic bi-xenony,radio bolero ,asistent rozjezdu do kopce,vyhřev předniho skla,KESSY,přepinani dalkovych a tlumenych automaticky senzor světel,deště a zbytek co je v eleganci plus bourane nebylo akorat mě štve že nema tu prodlouženou zaruku

post-25204-0-83508200-1414519479_thumb.jpg

post-25204-0-03830600-1414519504_thumb.jpg

post-25204-0-26116900-1414519527_thumb.jpg

Link to comment

ještě bych se chtěl zeptat protože tento motor neznam při chodu motoru na volnoběh je slyšet takove jemne cvrlikani venku když stojim u kapoty, ne když sedim v autě je toto normalni pro chod tohoto motoru? motor byl zahřaty na provozni teplotu

Link to comment

Cvrlikanie u 1.4TSI je normálne, robí to aj moja. Inak podľa fotiek by som povedal, že je na fotke moje auto. Moje vyzerá takmer identicky, jedine výbava čo nie je vidieť je trocha bohatšia :pivo:

Ak mi pošleš do správy VIN kód toho auta, môžem ti preveriť, či tam nie je dačo podozrivé...

Link to comment

Cvrlikanie u 1.4TSI je normálne, robí to aj moja. Inak podľa fotiek by som povedal, že je na fotke moje auto. Moje vyzerá takmer identicky, jedine výbava čo nie je vidieť je trocha bohatšia :pivo:

Ak mi pošleš do správy VIN kód toho auta, môžem ti preveriť, či tam nie je dačo podozrivé...

 

diky posilam

 

Link to comment
  • 10 months later...

Zdravim vás chcem sa opýtať na Škodu Octaviu 2015 3tej generácie s motorom 1.4 tsi 110kW Manuál 6stp. prevodovkou. Doposiaľ som sa nikde ňedočital na webe o motore a správne informácie mi ňik ňevie predložiť aký v skutočnosti je to motor či je v niečom lepšom ako predchodca respektíve tiež v tretej generácie škodovky ale s motorom 1.4 tsi 103kW ako vidím aj sám nová octavia ma viac koni 150k tak že motor je samozrejme o čosi výkonnejší dočital som sa na rôznych forach ktore mali 103kW motor a veľmi neboli spokojni tak chcem veďieť očo je lepši ten novší .

 

Ďakujem za info :palec:

Link to comment

myslím, že 103 kW Octa neměla, každopádně já mám variantu 90 kW, která v Octě byla, tenhle motor je v podstatě nejméně problémovej proti 1,8 tsi a 1,2 tsi, v podstatě rozvodový řetěz drží a převodovka nemá dvouhmotu

nové 110 kW motory jsou zcela jiné, hlavně mají již rozvody řemenem, čímž odpadá většina problémů, dále má svody i kat chlazený vodou, což šetří palivo jak za studena (rychle se ohřívá) tak i za tepla (kat se nechladí vstřikem benzinu)

Link to comment

myslím, že 103 kW Octa neměla, každopádně já mám variantu 90 kW, která v Octě byla, tenhle motor je v podstatě nejméně problémovej proti 1,8 tsi a 1,2 tsi, v podstatě rozvodový řetěz drží a převodovka nemá dvouhmotu

nové 110 kW motory jsou zcela jiné, hlavně mají již rozvody řemenem, čímž odpadá většina problémů, dále má svody i kat chlazený vodou, což šetří palivo jak za studena (rychle se ohřívá) tak i za tepla (kat se nechladí vstřikem benzinu)

 

Tak že je to dobrá voľba ju kúpiť si tu novu 1.4 tsi 110kW ,lebo zvažujem nad combikom, jedna sa oto že ja to auto potrebujem po meste aj mimo mesta maximálne vzdialenosti 300 - 500 km

Link to comment

je to dobrá volba, ale raději bych kouknul na G7 variant s tímto motorem, protože G7 bude mít víceprvek vzadu a možná i lepší brzdy, cenově to je nastejno, interier Golfa lepší

 

no keď mne sa pači ta octavia :D mam momentalne japonca Hondu Civic benzin a od kedy ju mam zatial žiadna chyba len to že japonec skor korozuje tak že preto som už aj chcel niečo naše EU preto som pozeral škoda octavia

Link to comment
  • 3 weeks later...

A proč neměla dobrou pověst? Nepleteš si to s předchozí generací 1.4 TSI s výkonem 90 kW, která byla (mimo jiné) v OII? To je ovšem motor z jiné konstrukční řady. U nové generace montované do OIII (103 kW a teď 110 kW) nevím o žádných problémech. Největších potíží s rozvody se zbavila.

Link to comment

vyhoda rocniho vozu je automaticky 4 leta zaruka ... takze jeste ted bys mel mit 3 roky zaruku, bohuzel nikdy nevis, jak se predesly majitel k tomu choval ... nove auto je nove auto, sam si ho zajedes a vis o nem prvni posledni, ale rychle ztraci na hodnote, bohuzel ... ja ted koupil rocni vuz a osobne bych priste do nej sel taky ...

Link to comment

definice, viz: http://www.skodaplus.cz/Page/show/rocniVozy

 

Citace:

 

 

 

Co znamená označení vozu ŠKODA Plus Roční vozy?

Velmi mladé ojeté vozy ŠKODA se stářím do 18 měsíců a maximálně 30 000 km v perfektním stavu – to jsou ŠKODA Plus Roční vozy. Zakoupením Ročního vozu získáte jistotu, že bude odpovídat nejvyšším požadavkům, a že se z tohoto rozhodnutí budete těšit ještě dlouhou dobu. Všechny ŠKODA Plus Roční vozy mají 4 nebo 5 letou tovární záruku od ŠKODA AUTO od data uvedení do provozu - Vaše jistota je tedy dokonalá.

 

1. Vozy mladší 18 měsíců

2. Najeto do 30 000 km

3. Čtyřletá záruka ŠKODA AUTO Tovární záruka ŠKODA AUTO

Zásadní rozdíl mezi novým a ojetým vozem je v záruce – většinou již záruka výrobce na ojetý vůz není nebo z ní zbývá jen několik měsíců. Ne však u vozů z programu ŠKODA Plus! Všechny ŠKODA Plus Roční vozy mají 4 nebo 5 letou tovární záruku od ŠKODA AUTO platnou od data uvedení do provozu – Vaše jistota je tedy dokonalá. Rozsah a platnost zjistíte u partnera ŠKODA Plus.

4. Záruka výměny vozu
Link to comment

no jo marketing, občas mají i nad 30000km i sou starší než 18 měsícu...

jak sem psal, nějaká má záruku jenom do 60000km/4 roky, nějaká 4 roky/120 000km jak si do kdo zvolí ze zaměstnanců.

jediná výhoda, že to auto můžeš mít zítra-----.

Edited by marekczek
Link to comment

co ja sledoval z aut, nez jsem si vybral o3, tak kazdy ROCNI vuz mel minimalne 4 roky zaruku, jak to je marketingove je mi jedno, na smlouve u koupi bylo, ze mam zaruky 4 roky (ted uz 3) a v sechny ty body co byly zde vypsane splnovaly vsechna auta, na ktere jsem se dival ... zatim musim zatukat, zkusenost dobra

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
  • Příspěvky

    • Pokud je u octavia 1 špatná geometrie na zadní nápravě, tak pomůže jen výměna za novou.  Štelovat se dá tuším jen u 4x4 😉 
    • Sice práce kopec, ale ten výsledek bude stát za to 😉👍 
    • Kedže maju elektriku tak treba dotiahnúť káble a aby sa dobre robilo tak som rozobral čo šlo 😄 že si rovno konečne vytepujem koberec podľa mojich predstáv. a keď som to videl ako som to oholil tak som si rovno skomplikoval život a navštivil ahifi stránku a objednal odhlučnenie na podlahu 😄 tiež som objednal čierny sprej na koberce a nastriekam koberec aby vyzeral opäť jednofarebne. Po tých rokoch aj po vytepovaní je na miestach stále flakatý. 
×
×
  • Create New...