Přejít na obsah

Extremní vibrace volantu při brzdění.


Guest Pavel28

Doporučené příspěvky

Zdravím, určitě to zde v minulosti bylo probíráno, ale nemůžu to dohledat.

Při brždění mi extremně vibruje volnat. Brzdy komplet výměna, silentbloky, čepy, stabiláky, tlumiče, komplet všechno vymněno ale cca po 4 tis km to zase začalo. Prosím o radu co s tím.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 5 měsíců později...

Tak už jsem zase v tom:(.

Četl jsem o tomhle problému x-krát, udělal x aktivit a už mi to zase kope do volantu jako blázen.

 

Jediné co jsem nevyměnil a mělo by být s problémem spojen jsou těhlice a uložení -plastové čepů brzd.

Nejsem mechanik, takže spoléhám na svého mechanika,že když mi řekl, že tyto jsou v pořádku, tak tomu tak je.

 

Dotaz. když teď nechám stočit kotouče-opravdu je po problému?

Vždyť ta root příčina musí být někde jinde, ne?Ale opravdu už mi tam zůstávájí jen ty těhlice.

 

Vím že tento problém má X naftových jedničkových octavek, ale postupně to lidé raději neřeší, nebo rovnou koupí jeté z RS.

Tam bych se taky spíš příkláněl k lépe řešeným těhlicím, než tomu, že to změní průměr kotouče. Nebavím se o účinnosti, tam je to jasné.

 

Dík za každou radu, ale další sada kotoučů už mě neba kupovat:(.

 

Opravdu nikdo neví, nebo neřešil?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...
http://forum.skodahome.cz/topic/49464-jak-jste-vyresili-krouceni-kotoucu/page-8 Doporucuju přečíst příspěvek od JaroslavaZ. Jinak ja tenhle problém resim momentalne na Golfu IV TDI s 280mm kotoučema, nechal jsem povymenit kde co aby nebyla ani sebemenší vule na nápravě, stocili se kotouče, cca 2tis. km klid a pak opet vibrace do volantu sice mensi ale citit pri lehkem dobrzdovani jsou. Zajímavý ze na předchozím vozidle jednickovy benzinovy Octavií kde byl stejny brzdovy system fs-3 ale s mensim kotoucem 256mm sem mel na přední nápravě snad vse vymlaceny a kotouče se nikdy nezvlnili. Jinak dočetl jsem se někde, že stoceni zvlneneho kotouče moc nepomůže, po čase se teplotne výhřeje a je opet zkroucen. Ted mam v planu dat komplet nove kotouce tak uvidím co to udělá.
Odkaz ke komentáři

Uz jsem to tu myslim psal, ale osobne si myslim, ze ta tloustka na 280 kotouc je malo. U 256 kotoucu je ta tloustka dostatecna, proto se nekrouti, ale u vetsiho kotoucu uz je ta tloustka malo a verim, ze kdyby ten kotouc byl 280x25mm, tak je po problemu. To je to same, kdybych vzal 2mm plech a vystrihl z nej 5cm kolecko, tak bude pevny, ale 10cm kolecko uz se bude vlnit a to same plati i u tech kotoucu... :)

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Chtěl bych zeptat, zda za zvlnění kotoučů mohou samotné brzdiče. Mám OI 1,9TDI 81kW ASV r.v.2002 najeto 287000Km a měnil jsem u ní destičky Textar Ceramic + kotouče Zimmermann + nové vodicí čepy i pouzdra, do kterých dal přiložené mazivo. Budu objednávat nové kotouče + desky a přemýšlím, zda nemám pro jistotu objednat brzdiče. Díky za radu.

Odkaz ke komentáři

přesně tak ... ještě jsem někdě četl, že si kdosi koupil 288x25 a nechal stočit na 280x25 ... pak trošku ubral na destičkách a taky v pohodě

 

Tohle uz jsem asi trikrat lidem delal, a svete divse - zatim jezdi vsichni tri bez kopani :palec: Je tam asi jednoznacne pocitit vetsi sirka toho kotouce , pred tim taky vymenili kde co, stalo to spoustu penez a ve vysledku k nicemu .

 

Zalezi taky hodne na vyberu kotoucu a hlavne desticek , je lepsi dat desky mekkci, i za cenu toho ze vic prasi

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...