Přejít na obsah

Divné zvuky na volnobeh


Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám Octavii 1.9 TDI BXE, r. v. 2010. Cca. týden občas slýchám na volnoběh takové divné zvuky, které vycházejí z prostoru kolem schránky u spolujezdce. Při přidání plynu se zvýší frekvence, kolem 1500 ot/min už ho motor přeřve. Na vypnutí/zapnutí topení nereagují.

Návštěvy servisů dopadly takto:

V jednom servise mi řekli, že je to nějaká prkotina, že zvuk vychází někde od rozvodů. S autem prý mám jezdit tak dlouho, než se něco stane. Jelikož nejsem zastáncem tohoto řešení, přeci jen si říkám, že částečně rozbitá věc může na rozdíl od úplně rozbité jít zachránit. Navštívil jsem tedy druhý servis, tam mi řekli, že se nejedná o nic spojeného se spojkou, že by hledali problém u řemenů. Rozvody mám dělané před 5 tkm v autorizovaném servisu. Poslali mě tedy tam.

Když jsem dojel do autorizovaného servisu, auto se rozhodlo zvuk nedělat. Přijímací technik mi řekl, že podle všeho jde o dvouhmotu. Což se mi nezdá. Pokud by šlo o dvouhmotu, zvuk by přeci sešlápnutí spojky utichl, ne? A že pokud chci, rozeberou celý motor s tím, že mi nezaručí výsledek. Když jsme se domluvili na tom, že nechci z okna vyhodit několik tisíc s nezaručeným výsledkem, řekl mi, ať s autem jezdím, dokud si nerozsvítí nějakou kontrolku.

 

Zvuk jsem nahrál na https://soundcloud.com/pepa995/zvuk2. Za jakoukoliv pomoc moc děkuji! Už nevím co mám dělat.

 

Je možné, aby špatně udělané rozvody zvuk vydávali pouze někdy?

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Mám následující poznatky:

  • od doby, co klimu alespoň jednou za 14 dnů pustím, zvuk jsem neslyšel
  • když jsem chtěl po servisu opravu o které píše MiSKO83, chtějí za ní nekřesťanské peníze
  • klima chladí, jak šílená, sice řeším další problém zřejmě s klapkou míšení vzduchu, ale to sem nepatří

 

Když jsem auto zkusil ještě jednou a zřejmě naposled švihnout to Škodovky, znovu plnili klimu a tvrdili, že celý okruh je bez oleje, po znovu naplnění byl cca. 14 dnů klid.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...