Přejít na obsah

Autorizovaný nebo Neautorizovaný servis? Srovnání


Doporučené příspěvky

Ahoj.

Mám OCTU II 2010 1.6 TDI CR

Pojedu na můj první servis velkej s ní.

Jen za maetriál budu dávat určitě přez 4ku

(Olej,brzdova,filtry vsechny,)

Jaké máte zkušenosti se servisy?

Já servisoval zatím vždycky v autorizovaném. Problém ale vždycky byla cena za práci..kde za materiál zaplatím 4000 a za práci další 3000.

Díky za názory.

Odkaz ke komentáři

Já můžu jako odstrašující případ uvést řetězec A.T.U. autoservis. Potřebovala jsem připravit auto na STK. Šidí, účtují si, co neudělali, odhadovaná cena byla 2,5x vyšší a chtěli po mně dalších 10 tisíc za nový péra, aby mě údajně pustili s autem na STK. S mechanickýma věcma jezdím ke strejdovi mechanikovi, s elektrikou mám v Praze další dva spolehlivé lidi.

Hledat nový servis je sázka do loterie, zkusila jsem ATU a hned jsem naletěla.

Odkaz ke komentáři

Filtry vymenis sam levou zadni. A co se tyce oleje jestli mas moznost se pod auto dostat (rampa, zvedak, dira atd..), tak ten taky zvladnes.

 

Dukaz misto slipu, aneb kolik stoji litr oleje u jelimanu (tolik to nestoji ani na benzince) :)

post-23091-0-57710800-1419698201_thumb.jpg

 

http://www.autodilyplus.cz/olej-motorovy-castrol-edge-5w-30-5-litru?carId=17971

Upraveno uživatelem Laurin Klement
Odkaz ke komentáři

Taky jsem byla v Auto-moto centru Jandovský na kolbence a přišli mi tam jako hrozný amatéři. Přezout gumy zvládli, ale chtěli šílený peníze za vyvážení. A chtěla jsem doplnit klimatizaci. Zřejmě tam nacpali tu náplň a sdělili mi, že mám v háji kompresor, ale chladivo mi tam dali :). To byli hodní. Ale že by mi nabídli nějaké řešení nebo víc informací, to ne. Technik úplně vyklepanej.Nakonec byla díra v radiátoru, tamtudy to vyfučelo.

Ale aspoň tam mají posezení pro zákazníky ;-), jinak hrozná díra, na vrátnici člověka lustrujou, jede se tam takovou úzkou hnusnou uličkou, vypadá to tam jak na smeťáku.

Odkaz ke komentáři

Tak mě dneska řekli v Autorizáku, že za QG1 chtějí 6500,-

 

V ceně je : Prohlídka auta, Výměna oleje, výměna pylového (kabinového) filtru a výměna brzdový kapaliny.

 

Chtěl jsem po nich i výměnu Palivovýho filtru a Olejovýho filtru + Vzduchovýho. Na to mi řekli, že se to měnilo před 30ti tisícema že to není potřeba.

 

Není to trochu přehnaný ta jejich cena?

Odkaz ke komentáři

Skoro polovinu z ty castky das jen za olej. Kdyz ho koupis sam, tak za nej das 1/3 oproti autorizaku.

 

vzduch. filtr: 300,-

paliv. filtr: 570,-

kabin. filtr: 220,-

olej. filtr: 240,-

olej 5l Edge LL: 900,-

+ brzdovka (z hlavy nevim, kolik ji je potreba - 500ml cca 140,-)

+ prace

 

Kabinovej, palivovej a vzduchovej filtr zvladnes sam doma v garazi behem par minut, ale jestli se ti nechce, nebo se na to necitis, tak jak se tu psalo.. domluv se s nekym. A pri vymene oleje a brzdovky nech vymenit i olej. filtr.

 

 

Odkaz ke komentáři

Nebudeš mít v servisce razítko z autorizáku a přijdeš o nárok na Záruku mobililty, jestli ještě máš.

Při stáří 5 let a nájezdu 120k gabrickou garanci nemáš a přes kulanci toho už taky moc nedostaneš, kdyby něco.

Marně hledám jakékoli další výhody anonymního autorizáku.

Odkaz ke komentáři

Není to trochu přehnaný ta jejich cena?

Přehnaná cena to není, je to jejich cena a kdo chce, ji zaplatí :) Co je přehnaný je to že ti po 30tkm řeknou že není potřeba vyměnit olejový filtr, za to bych je poslal kamsi a vzduchuvý s palivovým to samý. Opravdu nemáš důvod do toho autorizáku jezdit, jednak ušetříš hodně peněz za stejnou práci + materiál a za druhý si vyměníš respektive necháš vyměnit vše co je potřeba, což uspoří další peníze ;)

Odkaz ke komentáři

Co to je za blbost? Od kdy se nemění olejový filtr při výměně oleje??? To už je pak zbytečný ten olej vůbec měnit. Jinak to s tím vzduchovým a kabinovým filtrem je p*čovina kvůli operativnímu leasingu, aby se snížily jejich náklady. Automobilky podlehly. Já nechávám všechno měnit pokaždé, i když to není předepsáno.

Odkaz ke komentáři

Co to je za blbost? Od kdy se nemění olejový filtr při výměně oleje??? To už je pak zbytečný ten olej vůbec měnit. Jinak to s tím vzduchovým a kabinovým filtrem je p*čovina kvůli operativnímu leasingu, aby se snížily jejich náklady. Automobilky podlehly. Já nechávám všechno měnit pokaždé, i když to není předepsáno.

 

Já právě chci taky vyměnit všechno. Oni mi tvrdí, že to není potřeba.

A ještě si řeknou 3000 za olej no...

Co na to říct...

Musím počkat až nebude mít Garny dovolenou a zajedu k němu.

Odkaz ke komentáři

Tou blbostí jsem myslel, že se nemění olejový filtr. To snad nikdo nemůže říct ani v nejdivočejším snu, protože ten je právě důležitější než samotný olej. Ve filtru se sbírá veškerý bordel. Když se filtr ucpe, tak pevné částice nejsou ze systému odstraňovány a součástky se obrušují.

To že je nová móda neměnit vzduchový a kabinový filtr, tak tohle je jen a jen kvůli operativnímu leasing a zalíbení se leasingovkám nižšími náklady. Jak ale takový filtr vypadá po 60tkm či ještě více? Přitom to je záležitost stokorun.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...