Přejít na obsah

Těsnění víka ventilů


Doporučené příspěvky

Zdravím, mám takový problém s utěsněním víka ventilů, cca před rokem se dělala oprava motoru a tak se samozřejmě dalo i nové těsnění víka ventilů, přes to začal protékat po pár dnech olej, tak se víko zase sundalo a hodil se tam ještě tmel (nějaký černý) a byl klid.

 

Teď po roce už to zase dosti teklo, tak jsem koupil nové originální těsnění, hlavu několikrát odmastil, víko také, dotáhl jsem šrouby, vyčistil motor od oleje a po pár dnech to ZASE teče, tak to už mi opravdu hlava nebere proč, navíc to teče zas na jiných místech...

 

Měnili jste někdo na tomto motoru těsnění víka ventilů ? dávali jste tam někdo tme ? pokud ano, jaký mám nejlépe použít tmel ?

Odkaz ke komentáři

Sice s tím nemám zkušenosti, ale pravděpodobně nebude dosedací plocha na hlavě nebo na víku rovná a proto to teče :( .

Budeš muset prostě to těsnění z obou stran zkusit podmáznout nějakým dobrým silikonem a měl by jsi mít klid. Hlavně to nechat pořádně vytvrdnout... :)

Odkaz ke komentáři

Používám na to červenej Lukapren a nikde nic neteče ani neprosakuje :) Ale musíš to pořádně očistit a odmastit jinak ani to nepomůže. A dej ho z obou stran ;) A hlavně lehce dotáhnout až do bodu kdy začne tmel lézt z pod těsnění a až po min 12 hodinách pořádně dotáhnout ;) pak neproteče nic :)

Odkaz ke komentáři
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 5 let později...

Zdravím hoši, 

mám teď zrovna sundané vrchní i spodní sání u svého dvoulitru a rozhodl jsem se, že při jedné práci vyměním i těsnění pod víkem (prosakuje už poměrně hodně..). Chtěl bych se zeptat jen na některé detaily.

Jen by mě, prosím, zajímalo, čím odmašťujete hlavu a víko? Ředidlem, technickým benzínem nebo něčím jiným? Když se nanese tmel (nanesu na obě strany), jak dlouho se má čekat než se dá těsnění a začne utahovat? Co jsem pochopil, tak se nejprve jen trochu utáhne a pak po nějaké době dotáhne. Opravdu dotáhnout až po dvanácti hodinách, jak je zmíněno výše?

V autodílech jsem koupil tady tento tmel (viz foto), bude to dostačující? 

Díky

filename_1580_l.jpg

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...