Přejít na obsah

prevodovka 1.6, mam 74kW, mohu pouzit pri vymene prevodovku 1.6 55kW ??


Doporučené příspěvky

Z 55kw tam dat muzes, jen si over ze mas stejny kod, mel by byt 02K predpokladam, akorat se ti to projevi na jizdnich vlsstnostech trochu, protoze je jinak zprevodovana pokud se nepletu.

 

Ja vymenil prevodovku 3x, pokazde se urvaly nyty. Pak jsem se nastval, koupil repas a je klid, musim zaklepat :)

 

Rozhodne doporucuju investovat do repasovane, u poctiveho chlapika nebo firmy od ktere to vezmes ti na to daji zaruku.

 

Jak rikam, radsi repasovanou at mas klid a jistotu.

 

Muzu ti dat kontakt na pana, ktery prevodovky vykupuje za 1500 (repasuje je), ale vetsinou pokud kupujes prevodovku repasovanou, tak chteji tvou znicenou puvodni zpatky.

 

Me repasovana drzi krasne a to ji davam docela zabrat :) Akorat minuly mesic jsem si do ni udelal diru, 1x1 cm, dostala se mi maticka mezi prevodovkou a pritlacak pokud se nepletu a kdyz jsem dupnul na spojku pri podrazovani a brzdeni, tak rana jak blazen, zastavim, vlezu pod auto a valil olej jako by praskla olejova vana.

 

Nicmene, pan u ktereho jsem si prevodovku nechal repasovat mi to zavaril a rekl bych ze dane misto je odolnejsi nez origo hlinik :)

 

Jinak pri repasi pokud to delaji kvalitne ti vymeni nejen misto nytu srouby, ale i synchrony a loziska, takze streva v podstate fungl.

Odkaz ke komentáři

Moc dikas za vycerpavajici odpověď, pujde tam ta 55kW, tak jsem zvedavej na jizdni vlastnosti a urcite se o zkusenosti opet podelim..Chytnul jsem bohužel rok 1999 a 74 kW a to je prusvih..No, nic, jsem zase o něco chytrejsi :),ale stále preferuji Octavii Combi,pokud finance dovoli,pujdu opet do dieslu,uz jsem ji mel,ale diky nenechavym rucickam jsem o ni v Praze prisel.. :( :(

Odkaz ke komentáři

Z 55kw tam dat muzes, jen si over ze mas stejny kod, mel by byt 02K predpokladam, akorat se ti to projevi na jizdnich vlsstnostech trochu, protoze je jinak zprevodovana pokud se nepletu.Ja vymenil prevodovku 3x, pokazde se urvaly nyty. Pak jsem se nastval, koupil repas a je klid, musim zaklepat :)Rozhodne doporucuju investovat do repasovane, u poctiveho chlapika nebo firmy od ktere to vezmes ti na to daji zaruku.Jak rikam, radsi repasovanou at mas klid a jistotu.Muzu ti dat kontakt na pana, ktery prevodovky vykupuje za 1500 (repasuje je), ale vetsinou pokud kupujes prevodovku repasovanou, tak chteji tvou znicenou puvodni zpatky. Me repasovana drzi krasne a to ji davam docela zabrat :) Akorat minuly mesic jsem si do ni udelal diru, 1x1 cm, dostala se mi maticka mezi prevodovkou a pritlacak pokud se nepletu a kdyz jsem dupnul na spojku pri podrazovani a brzdeni, tak rana jak blazen, zastavim, vlezu pod auto a valil olej jako by praskla olejova vana.Nicmene, pan u ktereho jsem si prevodovku nechal repasovat mi to zavaril a rekl bych ze dane misto je odolnejsi nez origo hlinik :)Jinak pri repasi pokud to delaji kvalitne ti vymeni nejen misto nytu srouby, ale i synchrony a loziska, takze streva v podstate fungl.

Sice s vymenou prevodovky zkusenost nemam, ale jses si 100% jistej, ze ma ta prevodovka z 55kw stejny obal a uchyceni, jako ma 74kw?

Moc dikas za vycerpavajici odpověď, pujde tam ta 55kW, tak jsem zvedavej na jizdni vlastnosti a urcite se o zkusenosti opet podelim..Chytnul jsem bohužel rok 1999 a 74 kW a to je prusvih..No, nic, jsem zase o něco chytrejsi :),ale stále preferuji Octavii Combi,pokud finance dovoli,pujdu opet do dieslu,uz jsem ji mel,ale diky nenechavym rucickam jsem o ni v Praze prisel.. :( :(

Muzes se jeste poohlédnout po prevodovce ze 74kw s kodovym oznaceni DLP, ta ma nyty uz poradny a tudiz nehrozi, ze prasknou. Sam mam tuto prevodovku na aute z vyroby a ma namotano pres 240tis a porad drzi a to v zime dostava dost zabrat, protoze bydlim na kopci... ;)

Odkaz ke komentáři

Kdyz jsem shanel prevodovku a obvolaval jsem lidi co s tim delaji, tak mi kazdy potvrdil ze to jde, i tady na foru tenkrat mam pocit a dokonce ma prvni prevodovka (po puvodni) byla z 55 kw pokud si dobre vzpominam. Nicmene mi ji pan sikula prodal s nefunkcni zpateckou (spatna vidlice nejspis).

 

Ma druha prevodovka byla prave DLP, puvodne se mi urvaly nyty na DUU, kazdopadne s tim DLP mi to bylo take tvrzeno, ale ted si nejsem jisty jestli ma druha prevodovka, kde se mi urvaly nyty byla prave ona DLP, ale jisty si fakt nejsem, je uz to nejaka doba. Ale asi tim padem jsem mel DUU. Navic mi ji prodal s tim, ze zpatecka delala kraval, ale ujistoval me ze to jinak jezei super ze to dela kazda 2. prevodovka v tyhle octe. No po 3 mesicich se urvaly nyty tak jsem za prodejcem jel znova a jako bolistku jsem si od nej (prodaval auto na ND) vzal starter, poloosu, silentbloky, drzak prevodovky, snimac otacek a nevim jeste co :)

 

Ty mas predpokladam teda octavku 2001+ ne? Protoze udajne od r.v. 2001 uz to skodovka vyresila s temahle prevodovkama.

Odkaz ke komentáři

Tak to je potom v pohodě, jen to auto bude podle mě línější. Ta 1.6/55kw hodně táhne od spodu, proto dobře utáhne delší převody, kdežto 74kw se musí víc točit, ale zase na dálnici by měli být nižší otáčky, což by mohlo být super na spotřebu ;) .

 

Já mám 1998 a již tenkrát dávada Škodovka převodovky DUU a DLP. U DUU se právě stříhaly nýty a DLP která má silnější nýty, tak ta je v pohodě (ještě jsem neslyšel, aby se někomu u DLP střihly nýty), takže ta tvá druhá převodovka byla určitě taky DUU. Od roku 2001 se dávala tuším jen DUU, ale už se silnými nýty, tak proto to u faceliftu nepraská... ;)

Odkaz ke komentáři

Ahaa :) tak diky za objasneni :) jen kdybych teoreticky kupoval DUU, a chtel po roce 2001, tak bych to zjistil asi jen pokud bych prevodovku rozebral? Nebo se tam lisi cislo dilu dokonce? Vis jak to je, nekdo bude prodavat 98 octu na dily, a bude tvrdit - ta prevodovka je duu z roku 2001, menil jsem ji.. Rozumis :)

Odkaz ke komentáři
  • o 4 roky později...
  • o 4 měsíce později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...