Přejít na obsah

Červenáda VW Golf 1.2 TSI 77kw Comfort Edition+


technikus

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny motoristy,

po delší pomlce bez auta jsem naznal, že je už na čase se po nějakém poohlédnout. Po navštívení několika showroomů různých značek napříč republikou jsem se rozhodl ke koupi vozu značky Volkswagen. Jde o Golfa s motorem 1.2 TSI 77 kw (doprodej skladových zásob 2015 - funglovka) v barvě červená Tornado a ve výbavě Comfort Edition. Ta vychází z výbavové linie Comfortline s rozšířenou sériovou výbavou, která obsahuje např.:

  • Sedadla ergoActive (14-směrové nastavení sedadla na straně řidiče, vyhřívané přední sedačky, bederní opěrka na straně řidiče, elektricky nastavitelná s masážní funkcí, střední část sedadel v látce New York, boky a hlavové opěrky v kůži Vienna, Sedadla vpředu výškově nastavitelná)
  • Palubní počítač Premium s barevným multifunkčním ukazatelem
  • Rádio Composition Media (5,8" barevný dotykový displej, 8 reproduktorů, CD přehrávač, FM/AM příjem, slot na SD kartu, USB, Bluetooth, Aux-in zdířka)
  • Zpětná kamera "Rear Assist"
  • Parkpilot (signalizace vzdálenosti dopředu i dozadu)
  • Bi-xenonové světlomety s LED diodami (s dynamickým přisvěcováním do zatáček, ostřikovače světlometů, ukazatel stavu nádržky ostřikovačů)
  • Paket Zrcátka (vnější zpětná zrcátka elektricky nastavitelná, sklopná, vyhřívaná, automatické naklonění vnějšího zpětného zrcátka u spolujezdce při zařazení zpátečky, osvětlení okolí)
  • LED koncová světla a osvětlení SPZ

 

Příplatková výbava:

  • 17" kola z lehkých slitin "Geneva"
  • Bi-xenonové světlomety s LED diodami pro Dynamic Light Assist
  • Boční skla vzadu a zadní sklo zatmavené
  • Lane Assist & Dynamic Light Assist (systém pro udržování vozu v jízdním pruhu - varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu zásahem do řízení, dynamická regulace dálkových světlometů umožňující trvalé použití dálkových světel bez oslňování vozů v protisměru)
  • Multifunkční 3ramenný volant v kůži
  • Paket Světla a výhled (funkce Coming Home a Leaving Home, automatický spínač světlometů, vnitřní zpětné zrcátko s automatickou clonou, dešťový senzor)
  • Prodloužená záruka 5 let/100.000 km

 

Jak šel čas:

18.9.2015 dostal jsem od prodejce cenovou nabídku

21.9.2015 jel jsem se na Golfa podívat

24.9.2015 potvrdil jsem prodejci, že vůz kupuji

2.10.2015 přebrání připraveného vozu

5.10.2015 přihlášení vozu

 

Na linii Volkswagen mě navnadil první navštívený vůz, a to VW Polo 1.2 TSI 66kw ve výbavě Comfortline se Style Paketem v barvě modrá hlubinná a anthracitovými koly. Z něj jsem byl totálně unešený, nicméně po různých konzultacích ohledně velikosti a výkonu vozu do budoucna jsem vůz odmítl. Ale i tak jízda v něm byla velmi pohodová, plynulá, VW má prvotřídní zpracování a člověk nevidí kdejaký náznak šetření či zhoršenou kvalitu.

post-229-0-47184300-1444368085_thumb.jpg

 

Nemeškal jsem tak a navštívil jsem i další vozy, které se mi také líbily, přestože jsem v nich nikdy předtím neseděl. Šlo o Škoda Fabia III, Seat Toledo/Škoda Rapid, Nissan Pulsar, Octavia III liftback (v naftě), ale pořád mi ani jedno tak nějak úplně nechytlo za srdce.

post-229-0-29140800-1444368090_thumb.png

 

Nedalo mi to a tak jsem detailněji prozkoumal nabídku Volkswagen a zjistil, že v té době byla nabízena velmi výhodná nabídka na akční výbavu Comfort Edition i na modely Golf. Tedy samé plus, např. že je větší než Polo - menší auto už později nenafouknu, nabízí silnější TSI motor a auto už má výbavu velmi na úrovni, která přežije několik let. Tedy jistě preferovanější varianta i do budoucna apod. Hned tak bylo jasno a začal jsem hledat ze skladových a předváděcích vozů, protože k 1.9. výbava Comfort Edition skončila a tu nahradila výbava Maraton Edition. Ta je však velmi customizována a některé praktické či designové prvky se z výbavy vytratily. Kontaktoval jsem dva prodejce, nicméně ani u jednoho jsem nebyl zcela úplně spokojen s nabídkou. Stále platí, že každý prodejce dokáže přijít se svojí specifickou nabídkou, odlišným návrhem pojištění a nabídne i odlišnou slevu. Proto je nutné kontaktovat více prodejců, ať má člověk co porovnávat, protože poté už bude pozdě. Cenové rozdíly jsou někdy nemalé. Nechal jsem tomu nějaký týden a poté narazil na Červenádu. Zcela nový skladový vůz, který má požadovanou akční výbavu a ještě byl do výroby zadán s nějakými prvky navíc. Výbava mě velice oslovila a tak jsem si od prodejce vyžádal detailnější nabídku. Ta byla velmi zajímavá a tak jsem se vydal do Českých Budějovic. I když jsem měl od prodejce už od prvotního kontaktu nějaké fotografie (sice focené mobilem, ale na webu prodejce nebyly žádné), v reálu byl vůz na parkovišti mezi ostatními zaparkovanými skladovými vozy vzadu za showroomem naprosto nádherný. Odjel jsem tak domů s hlavou plnou dotazů a myšlenkami. Po pár dnech jsem se rozhodl a prodejci tak potvrdil moje rozhodnutí – že vůz koupím. Vše jsme vyřídili po e-mailech a telefonátech a cca po týdnu byl vůz připraven k převzetí. Po příjezdu na místo byl vůz již připraven v předávací místnosti, nablýskán a na stole čekalo nemálo dokumentů k podpisu. Vedle auta byla položená obutá 15“ litá zimní kola Volkswagen jako dárek Škofinu (dodnes nechápu, jak mohou fungovat při téměř nulovém přeplacení a ještě vám nabídnou ALU sadu zimních kompletů). Proběhla kontrola vozu, začaly se podepisovat dokumenty, naložili jsme kola. Padlo potřesení si rukou, popřání šťastné cesty, mnoho kilometrů bez nehod a předání klíčků. Moje první cesta vedla na benzinku, protože počítač zobrazoval dojezd 0 km. Dnes mám najeto už něco přes 700 km a každá cesta s ním mi hned zpříjemní náladu. Je radost s ním jezdit.

 

Foto z přebírání

post-229-0-17156600-1444368329_thumb.jpgpost-229-0-92556500-1444368334_thumb.jpgpost-229-0-12581000-1444368340_thumb.jpgpost-229-0-18536900-1444368352_thumb.jpg

 

Další foto

post-229-0-75811400-1444368386_thumb.jpgpost-229-0-30835100-1444368392_thumb.jpgpost-229-0-81681600-1444368436_thumb.jpgpost-229-0-85891600-1444368441_thumb.jpgpost-229-0-86463000-1444368445_thumb.jpgpost-229-0-85573900-1444368598_thumb.jpgpost-229-0-00870000-1444368669_thumb.jpgpost-229-0-24474800-1444368644_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři

Paráda, gratulace :) Polo vypadá dobře, ale je to prcek. Do budoucna určitě může být limitující (až založíš rodinu :D ). Oktávka je sice kus auta, ale tak trošku tuctovka, každej druhej služebák (nejen) v Praze bude okta. Takže za mě je Golf super volba, v podstatě klasika, ale přesto stylovka.

 

Červená barva se mi líbí, nejsem zastáncem myšlenky, že je to holčičí barva. Naopak, pěkně člověka rozsvítí a vytáhne z davu. Navíc je věčná a nikdy se neomrzí (na rozdíl od některých módních trendů podléhajících zubům času) ;)

 

A na tvoje (z části) městský ježdění bude TSI snad lepší volbou než TDI. Já osobně bych taky sáhl po benálu.

 

Takže suma sumárum, za mě palec nahoru. Věřím, že budeš dlouho happy :palec::palec::palec:

Odkaz ke komentáři

Starty jsou pěkné, čisté, žádné kolísání otáček a motor není skoro slyšet. Samozřejmě že mail s dotazem do servisu mi neublíží.

 

Jinak auto bylo na předprodejním servisu, stejně jako bylo v servise na montáží Construct. Otázkou, kdyby to v tu chvíli nějakou svolávačku mělo, zda by jim to napsalo, nebo tyto věci provádí v jiném programu či prodejním režimu.

 

Ty zadní ledky prostě žeru, slintám nad nimi pokaždé. Jen si tedy myslím, že chudáci řidiči zamnou, může to vcelku vypalovat oči. Navíc jak to má Auto hold (neplést si s Hill holderem), kdekoliv člověk zastaví třeba na červenou (ať už v kopci nebo na rovince, apod.), může člověk zcela úplně pustit brzdový pedál a auto stojí na místě a přitom po celou dobu svítí zadní světla.

 

Menší projížďka noční Prahou. S těmi xenony je jedna radost jezdit v noci.

post-229-0-68569300-1444422511_thumb.jpgpost-229-0-94037200-1444422523_thumb.jpg

 

 

lubinob: díky :palec:

Odkaz ke komentáři

Ta hláška je každodenní vtip dne :lool:

Snažím se ho hned po startu vypínat, ale jsou chvilky, kdy popojedu někam, zastavím aby si odběhl něco vyřídit, pak přijdu zpět k autu, popojedu a až jak to na nějaké křižovatce chcípne, tak si vlastně uvědomím, že nademnou vyhrál když jsem ho zapomněl při dalším startu vypnout. :wallbash: Zase je to pár let v záruce, tak bych se toho nemusel tak bát.

 

Oktávka by byla sice parník, v naftě a výbavou trošku dovybavena něčím nad Elegance (šlo o předváděčku z 4/2015, proto to nebyl ještě Style ale Elegance), nicméně i přes to vše jsem si řekl že nee. Nafta má sice hezčí čísla na palubáku, ale zas takový velký nájezd neplánuji. Navíc mám i dost kratších tras. A když jsem seděl hlavou zabořenou i nad cenovou nabídkou a výbavou, Oktávka měla pro mě prostě mnohem více mínusů. Např. byla o necelých 40 tisíc dražší, designově mě moc netankoval 4 ramenný multi volant (časem bych investoval za jiný), se sunsetem/foliemi by se mi to líbílo mnohem více (další investice). Takže rozhodnutí bylo vcelku jasné a rychlé. Golf mi osobně nabídne mnohem víc (výbava, kvalita atd.), je mi mnohem více sympatičtější (snad si ho nebudou všímat nějací nenechavci) a ještě jsem nemálo ušetřil. Ale chápu, že někdo by dal na jiné přednosti.

Odkaz ke komentáři

A dodnes jsi spokojený, nebo nějaké rozhodnutí bys vrátil zpět?

 

Jako vím, že motor ani velikost kufru už nikdy nenahradím, ale pořád jsem si říkal. Vystačil jsem si s kufrem o velikosti Citiga nebo Micry a bez problémů. Mnozí mě strašili do budoucna i s případným kočárkem, dovolenou ve více lidech apod., ale i když mám teď podlážku v dolní poloze, přijde mi to veliký a jistě se tam toho hodně vleze. Sice papírových 380l působí velmi pomálu, fakt mi připadá velký. Zas věřím, že někomu je i u Oktávky málo. Taky vím, že jsem se mohl poohlídnout třeba po Highline s 1.4, ale nějak nemám prioritu mít silnější auto. Taky chápu, že při plném zatížení by to bylo jiné svezení, ale kolikrát bych jel někam ve 4? No a po dálnici si hravě poradí i tahle 1.2 se šestikvaltem, tak jsem měl rozhodnuto. No a kdyby bylo opravdu nejhůř, prodat se to dá vždycky.

Odkaz ke komentáři

Jako zatím mi to nevadí, ale čas jistě ukáže. Když přes diagnostiku, to mi poté odkryje volba na rádiu, kde si to mohu zapnout/vypnout? Nebo to pak bude trvalé a pro změnu nutno zase kabelem?

 

Otázkou, co se do takovýho Golfa dá ještě praktickýho doaktivovat? Líbí se mi, že VW toho má toho povolenýho velmi mnoho. Od zamykání pří rozjezdu, po sklopení pravého při zpátečce, coming/leaving, xenony při dešti, dálkou všechna okna apod. Všechno pěkně v češtině pomocí menu na rádiu. Ale je možné, že to mají i novější modely Škodovky.

Odkaz ke komentáři

Marcel: To všechno šlo nastavit na MaxiDOTu už u mojí OII RS, to bych neviděl jako velkou novinku. A většina toho i fungovala - až na možnost zavření šíbru při dešti. Ta možnost sice v menu byla, ale ať si nastavil cokoliv, nikdy to okno nezavřelo. A laborovali jsme s tím i s klukama na srazu :D

Odkaz ke komentáři

Aha, tak to se omlouvám.

Žil jsem v tom, že mnohé z toho umí i Škodovky, jen to nebylo všechno povolené či dokódované z výroby a bylo tak nutné to poštelovat. Ale je fakt, že nemám nejnižší výbavu, tak třeba se to i u VW liší, co aktivní je a co ne.

 

Myslím si, že i u VW se najde něco, co lze doaktivovat ale standardně se nezobrazuje.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
  • Příspěvky

    • sice jsi v sekci OIII,ale pokud jsi na FB-spoj se s Daniel Haborák,ten 100% poradí co a jak  
    • Zdravím pánové prosím o radu s pomoc  Sehnal jsem si zrcátka z O2 face na pred face mám zrcátka el.instslaci motorek  Vyměnil jsem instalaci a motorek nějak to nechce fungovat třeba okna nereagují na vnitřní ovladač  Když na klíčku podrzim odemknout tak okna dolů jdou všechna ale když podrzim zamknout tak okno řidiče nereaguje a sklopí se zrcátko jak to prosím mám rozchodit 
    • Zdravím, podařilo se vám vyřešit tenhle problém? Mám totiž na svém autě úplně ten samý. Rezonanční zvuk od motoru při 1100 ot a netuším co by to mohlo být. Jediné co mě napadá je spojka. 
×
×
  • Vytvořit...