Přejít na obsah

OII montáž parkovacího asistenta


Doli

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Caute,

tak senzory som namontoval. Dlhu dobu som nemal cas ale uz tam su. Teda zatial nie su zapojene v poistkovej skrinke a na CAN zbernicu. Trochu preto popisem moje dojmy a skusenosti:

 

Najviac casu mi zobralo zhodit naraznik. Diery sa vrtali stromcekovym vrtakom paradne, slo to ako po masle. Senzory som prilepil k narazniku (tu ma mrzelo ze tam nie je nejake mechanicke prichytenie, ale len obycajna obojstranna paska). Pre istotu som tie senzory este dokola presiel tavnou pistolou. Spatna montaz uz bola rychlejsia. Potom ma trosku vytrapilo tahanie dratu dopredu. Stredovy stlpik ide dolu pekne, horsie je to s prahmi dveri. Na jednu vec som neprisiel a to ako dat dole packu na otvaranie prednej kapoty, nechcel som silou, tak som to radsej nechal tak a kabel som hore potiahol pomocou dratu.

 

Tento vikend sa chcem pustit do spojazdnenia celeho systemu. Toto som este nerobil tak nemam tusaka ako na to. Mam MR2006, netusite ci je tam uz to dlhe kodovanie a ci to spojazdnim pomocou VAGu? Aky je postup pri kodovani novej jednotky?

 

Predstavu mam taku, ze ked bude jednotka uz vysiet na CAN zbernici a bude napajana, tak by sa mi mala objavit v menu vo VCDS, vleziem do nej a akurat ponastavujem co pojde, pripadne otestujem senzory. Je tak ci som uplne mimo?

 

Dikes za rady,

Johny

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...
  • o 4 roky později...

Zdravím. Vím, že už tu pár let nikdo nepřidal příspěvek, ale když jsem si chtěl čidla dodělat, tak jsem pátral, kde připojit can vodiče. Proto dávám i fota kde je vidět, kam připojit can vodiče, je to rada pro ty, kteří by si to chtěli dodělat sami. Pojistky jsem použil čísla 11 a 26, piny jsem koupil ve Škodovce. Jednotka je před FL a čidla jsou FL v barvě auta. Zobrazují přiblížení na rádiu Stream. Po dodělání je už jen třeba je aktivovat na VDSC. Opět děkuji Danikovi za rady.:)

DSC_2137.JPG

DSC_2078.JPG

DSC_2079.JPG

DSC_2082.JPG

DSC_2077.JPG

DSC_2092.JPG

DSC_2100.JPG

DSC_2120.JPG

DSC_2121.JPG

DSC_2123.JPG

DSC_2126.JPG

DSC_2127.JPG

DSC_2128.JPG

DSC_2130.JPG

DSC_2149.JPG

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...