Jump to content

ANKETA: Prodloužené intervaly

mischicka

48 members have voted

1. 1. Prodloužené intervaly

• ANO, mám a používám.
      21
    • Měl jsem, ale přešel jsem na pevné.
      18
    • NE, mám pevné.
      9

Recommended Posts

kdyz vim ze na LL neujedu 2x vic km a pokud je LL 2x drazsi tak to nema smysl to je bez debat z pohledu cen oleje.

Prodloužený interval sice neznamená zlevněný nebo stejně drahý interval jako ten pevný, je to celé jen o tom, jak často jedeš do servisu, ale i pokud půjdeme do cenového rozboru, nevím kolik km najedeš Ty, ale já s prodlouženým intervalem byl v servisu zatím 2x, co Oktu mám, a vždy to bylo po více než 30 tis. km, cena LL oleje Shell je pod 300 Kč, levnější už je snad jen M6AD, takže 2 výměny za 1 mojí prodlouženou Tě musí vyjít dráž už jen na filtru a na práci.

radši budu měnit olej častějc a budu vědět, že mám auto v pořádku, než slepě důvěřovat.. navíc mám olej za pár kč oproti prodejním cenám a LL je dražší...

Hele Petře, nevím, co máš ve svém Golfu za motor, nevím jaký tam leješ olej a v jakých intervalech ho měníš, ale pokud to chceš dělat každých 250 km, klidně to dělej, ale celá tahle debata o smyslu prodloužených intervalů je stejná jako všechny ty předchozí - nejvíc názorů na ní mají Ti, kteří prodloužené intervaly ani nepoužívají a nechápou jejich smysl a pořád je to jen o žádnými fakty nepodloženém pocitu, že dělám motoru dobře nebo špatně. Octavie dvojky s prodlouženými intervaly se vyrábí od roku 2004 a na rozdíl od jiných problémů ve Škoda servisech ani jinde nestojí stovky či tisíce aut se zničenými motory kvůli používání automobilkou navržených, vyzkoušených a dodávaných prodloužených intervalů. A v mateřském VW ty intervaly snad běží ještě o nějaký rok déle.

No nevím, kluci od GTI ve vlákně dole se zmiňovali o nějakém problému na sacím koši ve spojení s oleji LL,

ono je to taky o tom kolik kdo najede km celkově s autem, než ho prodá, u tebe se to třeba ani neprojeví a bude to řešit následující majitel,

já jezdím hodně, takže já na oleje dbám, ve prospěch auta, takže měním po 15.000 km, poctivě, přijde mi to (opět podotýkám k mým najetým km) pro auto lepší mít každých patnáct tisíc nový olej a filtr, cenově mě to vyjde nastejno jako jeden interval LL plus dolévání, protože po 20.000 km to prostě LL olej žere, u pevného jsem nemusel dolévat nikdy, jasně je tu ještě faktor času strávený výměnou oleje, já osobně neměním olej v servisu (proč taky že?), měním v rychloservise, donesu si vlastní (za příznivé ceny) olej i filtr,za práci dám 250,- Kč, prohlédnu si auto zespodu na zvedáku, fyzicky vidím, že mi tam nelije žádný M6AD, půl hodiny a je hotovo i s pokecem,

jsem spokojen a auta taky, všechny co jsem měl najely i po mě (300.000km) dost dalších a bez problémů

Už i tady na fóru jsou lidi s TFSI z druhé až třetí ruky a s kilometry pochopitelně většími, než mám já, a opravdu jsem zatím nezaznamenal, že by si tu někdo stěžoval na cokoliv způsobené prodlouženými intervaly. A podle mě jsou tyhle časté výměny přežitky z dob dávno minulých, ale řekneme si za pár let - s politikou téhle vlády mi tohle auto pár let ještě zůstane, takže si pak můžeme říct.

tak ono jich taky dost přešlo na pevnej, jasně, že se uvidí, schválně si projdi ty vlákna s GTI

p.s. tadyjsem to našel, citace:

Tak dneska to jde všechno na auto, plus ještě vyčištění sacího koše ve vaně a oddechu ve ventil deklu, krásně zahumusenej od olejů typu Long Life. Nechápu jak to někdo mohl vymyslet

vznesl jsem u kluků dotaz, uvidíme, přeci jen GTI má dost širokou komunitu v Německu

Edited by jar_da

auto nadherny a krasny najety km. To se pak nakupuje

k tomu LL - ja to ted jezdim podle palubniho pocitace a vymena me vychazi kolem 23000km a z toho abych to menil po 15000km uz jsem vyrostl. Nemyslim si, ze to nejak zasadne ten motor nici a zkracuje zivotnost. Navic se me zda, ze ty co tomu nejvic rozumi tak snad auto s LL nemelo a nemaj :angry::palec:

souhlasím, ten vzduchový strašně trpí, vůbec nechápu jak u něho může být interval výměny 60.000 km, nějak si to nedovedu představit, měním po 30.000 km a je zasratej jak sviňa,

takže koukám, kdo máte LL, tak měníte většinou okolo 25.000 km,

jak je to u DPF, není tam náhodou LL podmínkou?

vzduchový filtr je problém pro verze, které ho mají v tom plastovém obalu vedle baterky, časem totiž dochází k tomu, že profukuje a pak to začne dělat problémy hlavně turbu.

ideální je jet podle zásady vzduch. filtr při výměně oleje.

ad DPF, je jedno, jestli jezdíš LL nebo pevný, ale musíš dodržet předepsanou normu oleje, u DPF je to 3. gen LL olejů tuším norma 507.00 (jedu z hlavy, tak si nejsem zcela jist) pro pevný normu netuším, ale návod auta řekne přesně. Pochopitelně není problém jezdit s LL olejem na pevný interval

To s tím problematickým vzduchovým boxem v případech, kdy je vedle akumulátoru, slyším poprvé, no TFSI se to netýká :-)

A používání LL oleje na pevné intervaly, naši předci by řekli, že to je házení perel sviním a už vůbec to nekoresponduje s tou snahou o ochranu a blaho motoru.

záleží, v jakém prostředí se jezdí, po zacpání filtr do určité míry se začne deformovat.

pokod použiješ LL olej na pevný interval, tak to ničemu neškodí, max to stojí o toršku víc, ale zase si nemusíš dělat hlavu s tím, že pevní interval přejedeš o pár km, víš, že olej to vydrží. u své mám nastavený LL interval, ale jak sem psal, měním po roce, vždy před zimou a nebo pokud by zahlásil počítač dřív podle čidla kvality. Rozhodně si myslim, že LL olej je kvalitnější jak pro pevný interval