Přejít na obsah

Servočerpadlo KO?


Doporučené příspěvky

Ahoj, přichází léto a mě se opět, jako každý rok, musí těsně před dovolenýma něco pomrvit na autě :D

Mám problém s posilovačem. Při manévrování po parkovišti je běžné, že volnoběžné otáčky lehce kolísají při otáčení volantem, mě ale dneska začal volnoběh při otáčení volantem padat tak, že to udusilo motor. Jinak než pod plynem teď na místě kola nezatočím.

Za jízdy posilovač funguje a volant jde lehce. Dva roky zpátky jsem měnil hřeben řízení + náplň, takže to tipuju na závadu pumpy, která je původní. Může mi moji domněnku někdo potvrdit?

 

Ještě dodám, že paměť závad v motoru je prázdná a volnoběžné otáčky jsou na správné hodnotě a nekolísají, dokud nehrábnu na volant, takže škrtící klapka by to dělat neměla. Včera jsem cestou domu letěl kus dálnice +-140 km/h, předtím to nedělalo, až dnes ráno. Až přestane pršet, zkontroluju hladinu servooleje, ale počítám, že nedostatek bych poznal na chování volantu a zvuku serva. Taky má motor paradoxně nižší odpor při podřazování, což je trochu divný, čekal bych to naopak.

 

Předem dík za všechny nápady :palec:

Odkaz ke komentáři

Nemůže být KO tlakový spínač na servočerpadle? Ten je tam od toho, aby při otáčení volantem posílal do ŘJ signál, aby si motor přidal na otáčkách (aby se předešlo poklesu otáček), ale to by asi psalo něco na diagnostice (mě to psalo zkrat na kostru), takže pak je možné, že to bude klapkou.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...