Přejít na obsah

Voda se ztratí a po odmontování víčka nateče zpět do expanzky


MajkyB

Doporučené příspěvky

Zdravím,

Řeším takovou záležitost, občas se mi stane, že když jedu delší trasu svižněji (naposledy Brno - Olomouc - Brno - pořád cca 140-170 km/h), tak mi pak po té, co zastavím a nechám moto řádně vychlanout po nastartování pípne kontrolka vody. Koukal jsem na to, vypnul jsem motor a otevřel kapotu. V expanzce bylo lehce pod minimem, tak jsem odšrouboval víčko a voda během odšroubovávání natekla do původního stavu - lehce pod maximem. Zajímavý je, že jsem po této zmíněné delší vzdálenosti jel jestě krátký přejezd s teplým motorem a nic nepípalo - projevilo se to až po vychladnutí. Napadlo mě, že by to mohlo být těsnění pod hlavou, ale voda v oleji není, olej ve vodě taky ne, saze v expanzce taky ne, navíc vody neubývá. Taky mě napadla vodní pumpa, nebo topení, mohlo by to být lecos. Jinak voda vždy krásně drží 90 stupňů. Našel jsem tu v jedné konverzaci, že už něco podobnýho někdo řešil, ale zmíněná konverzace vyšuměla jaksi do ztracena a nebyla tam popsána příčina. O víkendu jsem jel Brno - Ldenice - Brno - tempomat 130-140km/h - 2800ot. a nic se nědělo, voda zůstala na normálu. Tak se chci zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti, případně nevíte co by to mohlo být.

Odkaz ke komentáři
  • o 4 měsíce později...

Zalezi jaky servis sezenes. Idealne nekoho zde na foru a provereneho :-)

Nekdo za to da 20 000, nekdo 10 000 apod.

Je potreba sundat hlava, srovnat ji, dat nove tesneni a zkompletovat.

 

Cenu odhadem ti rekne servisak predem, hlavne nehledat nejnizsi cenu, ale kvalitni praci. :-)

 

Odesláno z mého ALE-L21 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o 4 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...