Přejít na obsah

kombinacia 1.8 TSI 4x4 DSG


Doporučené příspěvky

Ahoj,

nemam sice Scouta, ale jinak presne totok. Mam ji 3 toky, 60000km a naprosta spokojenost.

Olej jsem vymenil poprve po 2000 a pak menim co 15. Za těch 15000 mi zmizne max 0,5l oleje, nic vic. Mot, prevodovka, haldex, funguji perfektne.

Za celou dobu jsem krome vymeny klimatkompresoru nikdy nic nemel.

Odkaz ke komentáři

Taky se přidám se zkušenostmi se svým vozem. mám kombinaci 1,8TSI, 4x4, combi DSG, mám jej necelý rok a zatím jen jezdím a liju do něj benzín. Spotřeba cca 8,5l kolem komína, na delších trasách a dokonce plně naložený (4 lidi + zavazadla) byla spotřeba cca 7litrů.

Odkaz ke komentáři
Taky se přidám. Mám tuto kombinaci 3 roky, najeto necelých 50000 km, kupoval jsem ji jako roční. Olej v motoru měním po roce (max 15000km) a doléval jsem jenom jednou loni před dovolenou (asi 2 -3dcl). Na záruku se měnil termoregulátor, jinak šlape jak hodinky.

Jezdím hodně město, nechal jsem nedávno preventivně vyměnit olej v převodovce. S převodovkou celkem spokojenost. Jediné, co mi vadí je podtáčení motoru na 4. stupeň, takže ve městě musím korigovat pádlem pod volantem nebo přepnout na manuální řazení. Co se týká 4x4 spokojenost, letošní zimu jsem si to užil.

Jinak spotřeba město 9-11 litrů, na delší vzdálenosti kolem 7 litrů.

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mám 1,8TSI DSG 4x4 přes tři roky (nikoliv Scout, v té době ještě nebyl). Najeto 81000. Jednou měněná převodovka při 76000. Na dálnici při 130 km/h vyhlásila nouzový stav a zařadila nejnižší možný převodový stupeň tak, aby se ještě motor nepřetočil - tzn. 3. Při zpomalování pak hodila 2 a 1 a tím to haslo. I když to bylo po záruce, tak to většinou vzala Škodovka na sebe, takže z akce za 110 000 Kč na mě zbylo 3 500 Kč.

Jezdí to moc hezky. Spotřeba ve městě 10-11, mimo město 6-7, na dálnici při 130 to je 8,2.

Při ECO režimu je paradoxní, že u rychlosti 50 km/h nechá zařazenou 4 při okamžité vyšší spotřebě. U normal zařadí 5 a spotřeba je nižší.

Odkaz ke komentáři

Mám 1,8TSI DSG 4x4 přes tři roky (nikoliv Scout, v té době ještě nebyl). Najeto 81000. Jednou měněná převodovka při 76000. Na dálnici při 130 km/h vyhlásila nouzový stav a zařadila nejnižší možný převodový stupeň tak, aby se ještě motor nepřetočil - tzn. 3. Při zpomalování pak hodila 2 a 1 a tím to haslo. I když to bylo po záruce, tak to většinou vzala Škodovka na sebe, takže z akce za 110 000 Kč na mě zbylo 3 500 Kč.

Jezdí to moc hezky. Spotřeba ve městě 10-11, mimo město 6-7, na dálnici při 130 to je 8,2.

Při ECO režimu je paradoxní, že u rychlosti 50 km/h nechá zařazenou 4 při okamžité vyšší spotřebě. U normal zařadí 5 a spotřeba je nižší.

dozvedel si sa co sa vlastne s tou prevodovkou stalo?

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Mam od ledna zatim najeto cca 7tis. Mam verzi s DCC. Zmeny rezimu jsou znat - nastaveni pohonu na eco znamena ze na dalnici se s tim poradne neda jet - nad 120 to proste nechce zrychlovat. Podvozek je poznat hlavne na nizkoprofilovych pneu s 18" kolama. Na zimu jsem jezdil 16" a moc velke rozdily v nastsveni rezimu nebyly.

Zatim tedy spokojenost velika, jedine co mi chybi je nejaky plasic zvere pripadne hack aby front assist registroval i jine objekty nez jedouci cyklisty a auta. Pred par tydny jsem sejmul muflona a bylo to za 85tis :(

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
  • o rok později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...