Přejít na obsah

Filter pevnych častic


Doporučené příspěvky

Zdravim chlapci.

Mam novu octavia 3 je už dvojročna bola kupovana v obchode a ma nabehane 60 000 km a začala mi svietit kontrolka FILTR CASTIC (palubni kniha) a svieti mi ta kontrolka filtra. Pravda je že sem dost casto teraz jazdil len po meste a žadne dlhe trasy.

 

Chlapci poradte mi co s tym mam robit? Alebo to vidite hned na servis

 

Velmi pekne dakujem

Odkaz ke komentáři

Koukal si do návodu k obsluze vozidla ?

Hotovo . Už nesvieti 30 km sem ubehola a otačky 2500-3000 a zhaslo to. Ono to chcelo dobre prepalit lebo ako som spominal tak sa s tym autom jazdilo čistol len po meste a filter sa nemal ako vypalit. Ale teraz sem to dobre prevetral a je to OK

Odkaz ke komentáři
  • o 2 roky později...

Když najedeš 300-400 km tak se ti zvednou otáčky motoru a spustí ventilátor, je to znamení ,že probíhá regenerace ve filtru pevných částic.V tu chvíli je třeba auto tak zvaně prohnat,stačí při 2000 otáčkách najet 15-20 km.Pokud se to nedělá a pak se rozsvítí kontrolka,časem padne motor do nouzového režimu a bude to na cestu do servisu.

Odkaz ke komentáři
  • o 10 měsíců později...

Nechci zakládat nový topic, tak se připojím. Dnes po dotankování se mi na palubním počítači zobrazila kontrolka filtru pevných částic proto jsem si trochu nadjel, najel na dálnici a po nějaké době kontrolka zhasla. (rozsvítila se mi poprvé) jinak standardní regenerace když ji zaznamenám tak nevypínám. Co mě ale zajímá je, proč se mi kontrolka zobrazila vedle počítadla kilometrů "trip", ale oranžová kontrolka u otáčkoměru nesvítila. Někdo nějaké zkušenosti? Rozsvítila by se kdybych vypnul motor a znova ho nastartoval? V nouzovém režimu auto nebylo, jelo úplně standardně.

Octavia III, 1.6TDI, 81kw, r.v2017, 183tisKM

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...