Přejít na obsah

Deník "Škubiny"


Doporučené příspěvky

S manželkou jsme měli škodu Felicii 2001 a Fabii 2001. Ta ale brzy zemřela a tak nám zbyla jen felina, která nám dělala radost v letech 2013 - 2018.
Mezitím se nám narodila dcera, které jsou teď 3 roky a druhý potomek je na cestě, proto jsme se rozhodli pro změnu a pořídili si Octavii 1 z roku 2005.

Jen taková vsuvka.. Felina sloužila každodenně na dojíždění do práce a ve chvíli kdy jsem přejel závoru v AAA auto, abych jim to tam za pár korun nechal, tak vypověděl motor :biggrin: no, nakonec si pro ni přijeli z vrakoviště a nedostal jsem za ni ani čokoládu... No nic, alespoň, že zemřela přesně týden po koupi "nového" :happy:

 

Škoda Octavia I Combi, edice GT

Vyrobno: 2004

V provozu od: 2005

Najeto: 184 000Km

Palivo: Nafta

Převodovka: Manual 6q

Motor: 1.9 - 96kw

Letní kola: Magma 17"

Letní guma: Semperit - Speed life

Zimní kola: Originál škoda O1 15"

Zimní guma: Nokian WR D4

Výbava: xenony, kůže - alcantra, dvojitý kufr, climatronic, hágusy, loketní opěrka, maxi-dot , vyhřívané sedačky, tempomat, mlhovky, ASR, ABS, ESP, el.okna, el.vyh.zrcatka atd.

 

Jde o dovoz z Německa po 1 majiteli. Auto před koupí prohlédl dobrý kamarád mého tchána v Havex auto, který ho projel diagnostikou a všemi úkony, které se běžně dělají a mělo by to být vše v pořádku. :palec:

Vady:
Interiér je v místech u spolujezdce docela dost poškrábaný, stejně tak vnitřní strana 5 dveří, které jsou opravované..

Klady:
Nová spojka, rozvody, brzdy.

 

Úpravy a servis který je v plánu:

• Koupě zimního pneu a kol 15/16"
• Koupě letního pneu 17"
• Oprava karoserie (lem nad levým zadním kolem cca. 5cm)
• Výměna baterie.

 

Úpravy a servis který je hotový:

• Výměna parkovací žárovky = 500,-

• Změna jazyka maxidotu na češtinu = 80,-

 

Částka za opravy: 580 Kč

 

IMG_20180915_170936.jpg.e9317b3ad91f07212135e56cc0ea2a00.jpg

IMG_20180915_170945.jpg.a6522fc3578186d1cf76d36e79d62a47.jpg

IMG_20180809_185416.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
před 10 hodinami, Luk.ass napsal:

Tak vítej,chtělo by to víc fotek.jinak 500kc za parkovací žárovku???

Děkuju, fotky dodám a 500 je pro to, že jsem byl se xenony v servisu (sundání nárazníku, vyndání světla, seřízení a montáž z5)... Myslel jsem, že to světlo při výměně zapadne zpět a bude, ale když se člověk pořádně podíval tak bylo vidět jak každé svítí trochu jinak vysoko... :/

před 14 minutami, jaster-83 napsal:

Vitaj, ale jednickova octa rv. 2014 ??? V provozu 2015? Nebude to skor 2004 a 2005?

Máš pravdu :biggrin: omylem jsem to "malinko" omladil :ph34r:

Odkaz ke komentáři

Vítej mezi náma a zároveň ti přeju, ať jsi s octou dlouho spokojený :palec:

Jinak v tom servisu tě natáhli, protože se přední nárazník nemusí vůbec sundávat a vyndání světla je otázka cca 2 minut (4 šrouby) a to by jsi zvládnul i ty doma. Pak by jsi jen zajel do servisu na regloskop (100,-) a máš hotovo :cool:

Odkaz ke komentáři

Tak dnes jsem jel na diagnostiku, změnit jazyk maxidotu z němčiny na čj. Největší radost z toho měla moje polovička, která ani po 2 týdnech neměla chuť si sednout za volant a taky se sním projet -> nechápu :ohmy:

*Shikaree ... taky práce na 2 minuty, ale ono proč by to někdo dělal zadarmo, když si může nechat zaplatit :biggrin:

Odkaz ke komentáři
před 12 hodinami, Luk.ass napsal:

Origo xenony se neserizijou,ty si sami nastaví sklon paraboly.

Takže tě pěkně servis obložil.zarovka za 10kc = 500Kč za seřízení,který ani udělat nejde.

Děkuju, alespoň vím pro příště kam nejezdit :angry:

 

Jinak maxidot se ztrácel v horní čtvrtině, teď jak byli ty horka, ale pak jsem dal přes palubovku ručníček a přes čelní okno stínítko a je ok :cool:

Odkaz ke komentáři

Tak jsem konečně přidal fotky a taky jsem pořídil druhou sadu kol (origo octavia 1). Jsou tedy docela dost poškrábané, ale ještě se to dá... Příští rok je mám v plánu přebrousit. Rovnou jsem objednal zimní pneu Nokian WR D4 :happy:

 

Popřípadě ta přední kamera je z Aliexpresu za 67$, připojuje se do zapalovače a je na tom i parkovací kamera. Zatím spokojenost :cool:

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...