Jump to content
 • OctaviaClub
 • Anthracite
 • Lava
 • Race
 • Corrida
 • Rio
 • Fun
 • Rallye
 • Emerald
 • Topaz
 • Magic
Sign in to follow this  
Dayez

Netlačí turbo, nefunguje chcípací klapka

Recommended Posts

Zdravím, už fakt nevím co s tím a myslím že mám celkem specifický problém, proto zakládám nové téma. Měnil jsem turbo které má najeto něco málo přes 100 000 protože staré se starým už padal motor do nouze a pouštělo olej. Po výměně však nové noc netlačí a motor padá do nouze, je v za jiné situace cca po 3000 ot. Nefunguje ani chcípací klapka. Všechny podtlak. hadičky vyměněny, N75 taky vyměněn. Chyba z VCDS P 1556 charge pressure control negative deviation. Motor ALH. Prosím někoho kdo se s tím někdo setkal o radu. Díky :) 

Share this post


Link to post

Podtlak funguje a kolik je?  Turbo jsi měnil zbytečně. To nové turbo je na potlak nebo přetlak a staré bylo na co?  To chce k odborníkovi a né k PC.

Share this post


Link to post

Mám spíš podezření ze nefunguje kdyz nejde ani ta chcípací klapka, nevím kolik je podtlak? Dá se to někde vyčíst v tý diagnostice? Rád se něco přiučím :) jinak turbo mi přijde že tlačí hrozně málo protože to nejede až to pak spadne úplně do nouzáku. 

Share this post


Link to post

Já osobně bych to tipival na přehozené hadičky a nebo otočený ventilek podtlaku.... Na googlu si najdi schema zapojeni podtlaků pro motor ALH  a zapojit dle schématu a musí to fungovat... Nebo máš netěsnost v podtlacich ! Ps: TURBA mezi motory AGR a ALH se nemají zaměňovat( jedno je řízené podtlakem a druhé přetlakem.

 

Share this post


Link to post

Hadičky špatně zapojené nebudou protože jsem ten problém měl i před výměnou a to na ně nikdo od výroby nesáhl, potom jsem měnil jednu po druhé abych je právě neprohodil. A netěsnost by taky být neměla když jsem to předělal za nové a dělá to stejně. Jinak je tam stejné turbo jako bylo předtím, z AGR které je regulované obtokem by asi moc nefungovalo...

Share this post


Link to post

Nastarruj auto a stahni podtlakovou hadicku, ktera vybocuje z hadice do posilovace brzd. Zkus jestli to v tom miste saje - nekolik aut uz jsem videl, ze meli ten zobacek ucpany, stacilo prostouchnout dratkem nebo vrtackem a bylo po problemu :)

 

Potom jeste stahni hadicku z chcipaci klapky, klapku rucne zavri a ucpi dirku v bance prstem. Pust klapku a pokud se otevre naplno, tak mas deravou banku.

 

Odesláno z mého PRA-LX1 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Nedostatek podtlaku se u mne projevoval kromě malého tlaku na turbu (rozsvěcení oranžové kontrolky motoru a chybové hlášení) a tím i ztráta výkonu ještě tak, že za volnoběžných otáček jsem měl při druhém stlačení za sebou pedál brzdy tvrdý, nestačil se dostatečně rychle doplňovat podtlak (a taky u mne  po vypnutí motoru rychle mizelo vakuum, po krátké odstávce bylo tvrdé hned první šlápnutí na brzdu, normálně dřív šlo jednou až dvakrát lehce a potom po spotřebování zásoby vakua teprve tvrdo). Mířil jsem na vakuovou pumpu a její uvolněné hrdlo nebo její špatný zpětný ventilek, nebo zpětný ventilek a hadice k posilovači, ale ukázalo se jako špatná cesta, u mne to byly nakonec rozpojené hadičky (a tak mám zánovní pumpu za litr furt v regále :-( ). Tak bys podle tohohle příznaku mohl usoudit na nedostatek vakua i bez měření a podle toho dál postupovat.

 

Jinak jsem o té své anabázi jinde už dřív psal, můžeš kouknout...

Edited by borlan

Share this post


Link to post

Jestli ještě není požkozený ventil,co pouští do chcípací klapky,je tam klobouček s kuličkou,rád se utrne. A pak je vlastně otevřený okruh a stále to saje z atmosféry

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...