Přejít na obsah

Ztrácí výkon a hůře brzdí octavia 1


Doporučené příspěvky

Dobrý den přátelé. Chci se zeptat zdali někdo neví proč se tohle stalo z ničeho nic. Najednou moje octavia 1 face 2001 ALH ztratila výkon a hůře brzdí. Hadice k posilovači je O.K dnes jsem jí měl sundanou a zkusil jsem pusou podtlak na jazyku držel. Na vývěvě jsem oblepil plastickým hliníkem nátrubek, který se ale vaklal asi jen půl milimetru nic hrozného. Vývěva tlačí 0,9 a po 5ti šlapnutích to spadne na 0,4 a dofouká na 0,9 za 15 sekund což nevím jestli je dlouho.Jinak když zdechnu motor a sleduju podtlak tak do deseti minut spadne na 0,6 (do hodiny by se určitě ztratil).Jak dlouho by měl držet ten podtlak? Pedál ráno tvrdý po nastartování se dosti propadne 5 cm určitě. Když chci při jízdě rychle zabrzdit tak musím hodně dupnout. Dříve jsem se lehce dotkl a hned to hamovalo i lépe táhlo. Vadí mi to protože s tím jezdí přítelkyně s dětmi a tak to chci mít v cajku. Auto je jinak v perfektním stavu. ještě bych dodal že zadní brzdy se dělali před rokem. Kapalina se neztrácí. nevím už co mám dělat aby to makalo jako dříve. Pomůže někdo prosím?Předem díky za váš čas

Odkaz ke komentáři

Někde se ti musí ztrácet podtlak. Začni hadičkama a různýma rozbočkama (jestli není někde rozpojeno) od vývěvy směrem k ventilům, chcípací klapce, turbu (vedeno pod čelním sklem). Najdi si tady další vlákna kde se podobný problém vícekrát řešil poměrně nedávno. Vakuová pumpa ti myslím funguje dotatečně, jen prostě nestíhá doplňovat tu ztrátu. A turbo nemá dostatek podtlaku na regulaci = není turboefekt (ve vagu ti bude hlásit nízký tlak na turbu). Věřím, že to bude jen prkotina až to objevíš (pokud teda nebude děravá baňka nebo někde blbě přístupná hadice k turbu).

Odkaz ke komentáři

Někde jsem četl ventil N75...žemá vliv na brzdy...osobně mam předface rok 99...auto mi šlo do nouzáku,když nešlo do nouzáku ventil cvakal...po nouzáku jsem ho neslyšel...až třeba po 2 dnech...vyměnil jsem ho a pohoda..a i brzdy se mi zdaj lepší...někde někdo na netu psal,že to má vliv na podtlak na brz.válci...a celkově se mi zdá je to lepsí ...teď pozoruji jak zastavím ...stojím na brzdě vypnu motor dam 1 pustím brzdu a ráno jdu do auta žhavím ,vyřadím šlápnu na brzdu a je tvrdá...to předtím nebylo nastartuji a je pohoda...

Odkaz ke komentáři
  • o 2 týdny později...

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...