Přejít na obsah

Záhadný únik oleje


Doporučené příspěvky

Zdravím,

objevily se loužičky pod autem.

Dvě, jedna u místa kde motor navazuje na převodovku, druhá více doleva a dopředu, jakoby poloosa u ramene.
Průměr 20cm, tmavá barva a odér jako převodový olej (oboje), vůně jak v dílně u čerstvě promazanýho stroje.
Kdyby to byl motorový, tak to poznám - smrděl by po benzínu - navíc byl tři/čtyři mesíce dozadu měněný takže by tak černý nebyl.

Poloosa a rameno suchý, jen u setrváku je v tom spoji mezi převodovkou jakoby mokro - nic ale viditelně nekape - ani volnoběhu/tůrování.
Blok motoru, hlava a zadek motoru bez kapičky. Při startu klapou hydroštely, po pár desítkách sekund přestanou (dělaly hned po výměně, jak přišla zima).
lej nejspíš drží hladinku, nekoukal jsem se, ale věřím.  

Nějaké nápady čím by to mohlo být?
Pročítal jsem k tomu tady už jednou založených témat, ale ani jedno není tento případ, se mi zdá.
Dík! :cool:

Odkaz ke komentáři

Vzal jsem ještě auto na projížďku a nikde nic nerachtalo ani neteklo, spojka bere jak má a neprokluzuje. Jen sebou motor házel, ale to je uložením.
 Je pravda že jsem si den předtím ničeho na zemi nevšiml... jestli to náhodou nekrvácel předemnou někdo jiný.
Uvidíme zítra, jestli bude loužička. Když ne, tak jsem se harcoval úplně zbytečně :angry:

Odkaz ke komentáři

To bude díra v převodovce jak píše konny...

Bohužel klasika, kámoš s tím jezdil v Golfu dosti dlouho, měl tam jen prasklinu a pomalu to teklo ven, já tam měl přímo díru tak to šlo rychle :D po pár km byla slyšet 5ka pak 4ka atd...

 5c76e4c056e72_DSC(3).JPG.b885fe14715912cdfe92c5247d65273d.JPG

Upraveno uživatelem Romix95
Odkaz ke komentáři

Spodek převodovky a motoru je zadělanej dlouho a na podzim jsem to kontroloval, když jsem měnil těsnění víka ventilů (který po výměně vesele netěsnilo, takže jsem to dělal na desetkrát než to konečně přestalo).
Olej na převodovce (co jsem se tehdy koukal) tak byl ale zaschlej a zapečenej, byly vidět známky jak to tam teklo zeshora.
Převodovka má nalítáno s autem pod šedesát, auto jezdí krátký trasy a hrubý zacházení se převodovce moc nedostává.
Nějak mi to celý nezapadá.

Zejtra odpoledne kouknu.

Odkaz ke komentáři

Zapoj se do diskuse

Přidej příspěvek nyní a registruj se později. Pokud máš účet, přihlaš se zde.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Pro přidání fotek je třeba se přihlásit
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...