Jump to content
  • OctaviaClub
  • Anthracite
  • Lava
  • Race
  • Corrida
  • Rio
  • Fun
  • Rallye
  • Emerald
  • Topaz
  • Magic
suprk

auto nejde nestartovat

Recommended Posts

Tak dnes jsem nastartoval auto v garazi, vyjel s autem pred garaz, auto chciplo a uz nejde nestartovat a vubec nevim co s tim. Mate nekdo nejaky tip? Baterka je v poradku. Zasah ktery jsem provadel nez jsem vyjel z garaze byl, ze jsem dolival olej a dal tam moc, tak jsem ho pres otvor merky odsal a jeste jsem mel sundany ventil regulatoru tlaku a trosku ho ocistil. Vidim to na odtah a servis...

Tankuju vic jak rok pouze na Benzine vervu diesel, nafty ma 3/4 nadrze. Napada me nejake rele ale vzhledem k tomu ze to toci... , nebo neco s palivovym cerpadlem, ucpane nejake sitko...

Tak baterku jsem hodil na nabijecku, dostala zabrat ale vysledek zadny. Pri otoceni klicku vsechny kontrolky nabehnou, radio hraje, sviti i kontrolka zhaveni, timto se asi vylucuje rele 109 jestli se nepletu?

To jsem kontroloval, klapka zasekla neni a egr taky neni zaneseny. Samozrejme cele jsem to rozhozene nemel, jen jsem nakoukl do toho egru a milimetrova vrstva... Nafta v pruhledne trubicce z palivoveho filtru je, zadna pena bublinek, nebo neco podobneho...

Pokud mas naftu, a starter slibi, tak to vidim na rele 109, to jsi kontroloval, egr rikas ze jsi kontroloval, jeste bych zkouknul vzduchovej filtr jestli neni ucpanej privod vzduchu.  Pripadne projdi ten ventil co jsi cistil, hadicka se prehodi raz dva. 

Dnes se mi podarilo nastartovat, nejdriv jsem prosel vsechny mozne relatka, vyzkousel jak drzi, v jakem jsou stavu, baterka byla na 100% nabita ale to hlavni, co podle me pomohlo bylo, ze jsem pri startovani sundal ten regulator tlaku. Ja jsem ho tam totiz pripojoval nazpatek a uz byl napojeny s tou kratkou hadici na okruh a napada me, jestli jsem tam nevytvoril nejaky podtlak. Moc si to neumim vysvetlit, zitra to pujdu projet poradne a uvidim co to bude delat, mozna nedojedu :-) Jinak rele 109 cvaka, spiralka se rozsvitila, takze myslim ze je v pohode ale uz mam objednane nahradni, to se neztrati. Dekuji za tipy.